Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 136

Wątek: dSLR na rowerze - jak?

  1. #21
    Początki nałogu Awatar SimOn!
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    3Miasto
    Wiek
    42
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FOTOGRAF
    maly offtopic
    mam okazje latac ze znajomym motolotnia, chcialbym porobic jakies fajne fotki z powietrza itp... nigdy nie lecialem motolotnia i nie wiem jak trzymac aparat, czy dam rade trzymac tlyko aparat i niczego nie trzymac motolotni. jak sie zabespieczyc zeby aparat nie spadl? macie jakies propozycje albo porady?
    Zakladam ze bedziesz siedzial za pilotem, a tym samym toroche od niego wyzej, wiec pole "obstrzalu" bedziesz mial w miare dobre jedynie to sterownica bedzie Ci wlazila w kadr ( to czym pilot bedzie sterowal skrzydlem ) wiec szerokie katy raczej odpadaja.
    Co do trzymania to sie chlopie nie martw. Po pierwsz MUSISZ byc przypiety pasami, po drugie w zakrecie nie zjedziesz z fotela (fizyki nie oszukasz), choc jak ktos leci pierwszy raz samolotem czy innym statkiem powietrznym odruchowo zaczyna sie czegos lapac. Tak wiec mozesz spokojnie robic fotki oburacz.

    Moja osobista rada przy starcie i ladowaniu (jezeli bedzie to na trawi a nie na asflacie) pochyl lepiej lekko lepek bo mozesz sie zdziwic jak bardzo bedzie motolotnia podskakiwac a Ty bedziesz walic kaskiem w maszt lotni.

    Nastepna sprawa ze motolotnie dosc mocono wibruja (choc to zalezy jaka to konstrukcja, jaki silnik itd), wiec uwaga na czasy, zebys nie mial wszystkich fotek poruszonych.

    Co do zabezpieczania aparatu to pasek na reke wystarczy ( jak bedziesz robil kompaktem), jak sie mocno boisz o sprzet i nie wiesz czy z wrazenia nie wyleci ci z lapek to moim zdaniem stykni przypiac go na smyczy ( oczywiscie jedynej slusznej, czerwonej canon-boardowej )zalozonej na szyje.

    No to czekamy na fotki i relacje z lotu.
    Bedzie zaje* o ile pilot nie przegnie
    podpis...

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar gonzo44
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    był Kraków, był Gdańsk, jest Kraków :-)
    Wiek
    42
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FOTOGRAF
    maly offtopic
    mam okazje latac ze znajomym motolotnia, chcialbym porobic jakies fajne fotki z powietrza itp... nigdy nie lecialem motolotnia i nie wiem jak trzymac aparat, czy dam rade trzymac tlyko aparat i niczego nie trzymac motolotni. jak sie zabespieczyc zeby aparat nie spadl? macie jakies propozycje albo porady?
    Do motolotni jesteś przypięty pasem, także niczego nie musisz się trzymać.
    Pasek z aparatem polecam mieć na szyi, co by go nie zgubić.
    Jeżeli będziesz miał możliwość dobierz sobie pasujący Ci kask (zazwyczaj motocyklowe), tak żebyś zdołał przyłożyć aparat do oka.
    Musisz wcześniej zdecydować jakie szkło weźmiesz w powietrze, bo o zmianie raczej nie ma mowy. Jeżeli będą obok latać inne motolotnie polecam coś dłuższego, ja miałem 70-300mm. Nie wiem co można by uzyskać z szerszego szkła, ale mogłoby być ciężko bo zazwyczaj na wysokości klatki piersiowej masz głowę pilota, skutecznie utrudniającą kadrowanie ;-) Ale sezon się dopiero zaczyna więc mozna popróbować.
    Zależnie od pogody i pory dnia dobierasz ISO (nawet w pełnym słońcu polecam minimum 200) i czas najlepiej w okolicach 1/1000 (siedzisz zaraz przed silnikiem i trochę może trząść). No i podczas lądowania radzę trzymać aparat obiema rękami blisko ciała, bo nawet niewielki podmuch może doprowadzić do "twardego lądowania".
    Życzę udanych ujęć i dobrej pogody.

    PS.
    zdjęcia wal seriami!

    PS. 2
    SimOn! chyba pisaliśmy posty w tym samym czasie
    Ostatnio edytowane przez gonzo44 ; 12-05-2006 o 20:44

  3. #23
    Początki nałogu Awatar b'Art
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Leszno
    Wiek
    52
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Routlaw
    hmm tak sobie myślę jakby jakoś zamontować TAKĄ torbę do kierownicy.. Musze spróbowac kiedyś...
    Strasznie się majta - mocowałem podobną paskiem naramiennym owijając go wokół steru, potrzebne było pocowanie dodatkowe - coś na kształt obejmy, fajnie, ale po dokładaniu gratów wszystko tak dzwoniło, więc wożę w plecaku.
    _______________________________________________
    taaaaa... Fed, Zorka 5, Zuch Digital, Smena 16:9 ha!

  4. #24
    Coś już napisał Awatar amperior
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    80

    Domyślnie

    Na rowerku tez jezdze z aparatem ale ostatnio zrozumialem ze szybka jazda moze zaszkodzic dla sprzetu wiec jezdze wolniej po wertepach. Torba Lowepro 4AW taka na ramie bo plecaka nie lubie wozic (ciagle zdejmowanie i zakladanie mnie wkurza). Rower gorski.

    Ale ostatnio mialem ciekawa przygode (przez glupote). Jeszcze bylo slisko po zimie. Troche lodu na drogach. Ja na rowerze z laptopem na ramieniu, zakret, oj sliskoo..., bum, chwila strachu bo ladowalem po stronie laptopa. Mysle sobie - nowy laptop mnie czeka :-/ ale otwieram - matryca cala, odpalam, dziala - uff. Juz nie jezdze po lodzie ze sprzetem :-)

    Ogolnie nie mozna za bardzo poszalec przeworzac elektronike (wstrzasy) wiec rower wtedy traktuje jako rodzaj transportu a nie sprzet treningowy do poprawy kondycji. Poza tym z rowerem czesto nie da sie zrobic fajnych fotek bo trzeba sie o niego martwic i nie mozna sobie pojsc gdzies bez niego wiec tym bardziej staram sie zadko go zabierac :-)
    EOS 5Dkm3; EOS 50E; Canon 17-40L f4; Canon 100-400L; Canon 50/1,8; Canon 28-80 f3,5-5,6 IV; Carl Zeiss Jenna - Sonnar 135 f3,5 MC; Polar Hoya HMC i kilka roznych UV;

  5. #25
    Awatar radża
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    46
    Posty
    13

    Domyślnie

    Ja woziłem kiedyś aparat w małym miękkim pokrowcu w torbie na bagażniku jednak po przejechaniu wielu kilometrów po naszych drogach najprawdopodobniej od drgań uszkodzila się lampa błyskowa (był to Fuji 602Z). Teraz przymierzam się do DSLR jednak specjalnie na rower kupiłem małego kompakta i wożę przy pasku. Dla mnie to jedyne sensowne rozwiązanie.
    Zapewne będę jeździł rowerem na sesje z lustrem jednak krótkie wycieczki, ostrożnie a sprzęt w plecaku.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Routlaw
    hmm tak sobie myślę jakby jakoś zamontować TAKĄ torbę do kierownicy.. Musze spróbowac kiedyś...
    pośrednia odpowiedź: http://www.kellys-bicycles.com/index..._161&pID=10346 3 rok mam, środek wypełniam małymi ręcznikami, działaja jak podpórki.
    | http://www.wizjer.net | dobre chęci i żadne umiejętności | body xxD na końcu i kilka szkieł USM IS coś tam w plecaku a ostatnio częściej w torbie | lampę ze statywem, filtry też mam, bo pisali, że tak trzeba |

  7. #27
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    85

    Domyślnie

    Ja używam od pewnego czasu pasa biodorowego Off Road który zapinam na czas jazdy na brzuchu tak, że torba z aparatem spoczywa w okolicach ... . Można też go używać jak zwykłej spacer-torby (ma dodatkowo pasek na ramię), futerały na obiektywy są odpinane więc jak ich nie potrzebuję to zostawiam w domu. Podsumowując przydatna rzecz. Ale zaznaczam, że jeżdżę głownie bo dobrze ubitych drogach leśnych (wytyczonych szlakach) lub asfaltowych daleko mi do jakiegoś crossa czy cóś
    Ostatnio edytowane przez Flowenol ; 15-05-2006 o 21:44
    PozdRufka
    Flowenol
    -------------------------------------------------------------
    Life is too short for reading MTF charts.
    Craig16229

  8. #28
    ant_z
    Guest

    Domyślnie

    Ja tam podróżuję z beleczym na plecach. Używam plecaczka foto na naszywką Minolty Został mi po kompakcie. Dałem za niego 50 dych, ale jest w miarę bezpieczny i mieści 20D z tamronem + nawet 70-200, no i na kita też się miejsce znalazło. Statyw lekki velbon prztczepiam taśmami z rzepami do ramy i heja. Co prawda, statywu juz nie zabieram bo za delikatny do 20 nawet z zapiętym tylko kitem. buja się jak wierzba nad stawem. Aha śmigam góralem nie oszczędzając ani jego, ani siebie. Dmucham i chucham tylko na aparat

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar Nemeo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Silesia
    Posty
    1 757

    Domyślnie

    Taka dygresja,

    Poszukuję plecaka do jazdy na rowerze, do którego wejdzie poniższy zestaw :

    1. 20 D + grip
    2. 100-400 4.5-5.6 IS L + TC 1.4 x Kenko
    3. 24-105 4 IS L
    4. Epson P-2000

    Jakie plecaki brać po uwagę.

  10. #30
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    54
    Posty
    563

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeo
    Taka dygresja,

    Poszukuję plecaka do jazdy na rowerze, do którego wejdzie poniższy zestaw :...
    Odpowiem tak:
    Do Orion trekker II wchodzi mi.
    1dmk2+1VHS+16-35+24-70+70-200+100-400.
    W kieszonkach dają się jeszcze upchnąć karty pamięci, filmy itd.
    Wbrew pozorom jest to bardzo pojemny plecak. Tyle tylko że przy dłuższej jeździe na rowerze system noszakowy może okazać się niezbyt wygodny przy takim obciążeniu.
    Nie mniej jednak takie upakowanie nie powoduje jego deformacji i dobrze leży na plecach. Często chodzę z takim zestawem na plecach ale nie trwa to jednak więcej jak godzinę, półtorej. Na dłuższe wędrówki polecałbym jednak coś z bardziej zaawnsowanymi szelkami. Przy czym przy zestawie o którym piszesz może być wystarczający.

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •