Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: spore krople wody spadły na pokrętła - ślady wody na matrycy? (zdjęcie)

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2

    Domyślnie spore krople wody spadły na pokrętła - ślady wody na matrycy? (zdjęcie)

    Hej, wczoraj spadło mi na aparat kilka sporych kropel wody z cieknącego dachu w opuszczonej fabryce. Spadły na pokrętła wokół których woda się zebrała i trochę czasu minęło zanim znalazłam chusteczkę i wytarłam wodę. Niestety po wytarciu widziałam, że siedzi jeszcze przy pokrętłach w miejscu, do którego chusteczka nie dociera. Zrobiłam jeszcze kilka zdjęć (wszystko działało) i wyłączyłam aparat i wyjęłam z niego baterię. Niestety w powietrzu była duża wilgotność i trzymałam aparat w torbie jeszcze ok 2 godz podczas powrotu do domu. W domu aparat leżał do góry nogami i suszył się, a później, kiedy rzuciłam okiem na matrycę odkryłam te ślady (zdjęcie), które wyglądają, jak ślady po wyschniętej wodzie (są na dłuższym dolnym brzegu). Od wyłączenia wczoraj nie włączałam jeszcze aparatu - podobno lepiej zaczekać 24 h - więc nie wiem jeszcze, czy coś nie działa, ale nawet jeśli wszystko póki co działa, to boję się postępującej korozji. Oczywiście dziś serwisy zamknięte...

    Czarny pasek między dwoma zielonymi (cieńszym i grubszym):



    Aparat (bezlusterkowiec m6) ma niecałe 2 miesiące Co byście w tej sytuacji zrobili?

  2. #2

    Domyślnie Odp: spore krople wody spadły na pokrętła - ślady wody na matrycy? (zdjęcie)

    Jeśli woda dostała się na matrycę , to nie przez pokrętła lecz pomiędzy korpusem a obiektywem gdzie nie ma uszczelnień
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: spore krople wody spadły na pokrętła - ślady wody na matrycy? (zdjęcie)

    Cytat Zamieszczone przez jerzyp Zobacz posta
    Jeśli woda dostała się na matrycę , to nie przez pokrętła lecz pomiędzy korpusem a obiektywem gdzie nie ma uszczelnień
    O tym nie pomyślałam. Choć wydaje mi się, że te ślady są pod zewnętrzną powłoką... Oddał byś bez niezwłocznie (tzn. dopiero w poniedziałek) i bez ruszania do serwisu, czy uruchomił po 24h i używał, żeby sprawdzić, czy działa?

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 481

    Domyślnie Odp: spore krople wody spadły na pokrętła - ślady wody na matrycy? (zdjęcie)

    Na dachu masz wodę obojętną chemicznie/słodką (nawet jak jest na nim jakiś syf) głownie więc szanse, że nic się nie stanie rosną... Korozja to woda słona.

  5. #5

    Domyślnie Odp: spore krople wody spadły na pokrętła - ślady wody na matrycy? (zdjęcie)

    A kwaśne deszcze ? czy w naszym klimacie deszczówka może być nieobojętna chemicznie ?
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 481

    Domyślnie Odp: spore krople wody spadły na pokrętła - ślady wody na matrycy? (zdjęcie)

    Cytat Zamieszczone przez jerzyp Zobacz posta
    A kwaśne deszcze ? czy w naszym klimacie deszczówka może być nieobojętna chemicznie ?
    zakładam, że są jednak bardziej obojętne niż słona woda
    ... ale oczywiście można wysłać do serwisu jak się ktoś uprze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •