Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70

Wątek: Canon 5d classic - jakie obiektywy

  1. #61

    Domyślnie Odp: Canon 5d classic - jakie obiektywy

    Canon 5d MKI z obiektywem Canon 135 f2 tworzą bajkowy zestaw. Zmieniłem 5D MKI na 6d a potem na 6d MKII ale to już nie to
    Ostatnio edytowane przez Nikkor ; 04-10-2019 o 11:03
    Canon i kilka szkiełek

  2. #62
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Re: Odp: Canon 5d classic - jakie obiektywy

    Hmm trzeba bylo zmienic na 5d mark III I zostawic sobie 5d classic:-)
    5d III i parę słoików

  3. #63

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon 5d classic - jakie obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez Eryk1 Zobacz posta
    Hmm trzeba bylo zmienic na 5d mark III I zostawic sobie 5d classic:-)
    Patrząc z perspektywy czasu to racja. Jednak Canon na jakiś czas pozbawił nowe narzędzia do wywoływania RAWów możliwości współpracy z 5D MKI (obecnie to już działa) i jak dobrze pamiętam zakończył serwis.
    Miałem też kiedyś Nikona D70 z Nikkorem 70-210/4-5.6 (śrubokręt), też stanowiły super zestaw. Następnie zamieniłem D70 na D200 a potem na D750 i już nie było to.

    Niestety współczesne aparaty cyfrowe w przeciwieństwie do dawnych elektromechanicznych pod względem zastosowanych komponentów i środowiska programistycznego to wyroby nietrwałe.
    Canon i kilka szkiełek

  4. #64
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Re: Canon 5d classic - jakie obiektywy

    No niestety to nie tylko aparaty ,ale juz wszystko wlacznie z postarzaniem produktu. Ma sie zepsuc ,by kupic nowe. Patrzac na przebiegi I zmeczone uzytkowaniem Canony 5d mark III to naprawde jest to kapitalna puszka. Zreszta classic rowniez ,bo przebiegi w wiekszosci nieznane ,a sprzet hula choc pierwsze egzemplaze sa z 2005 roku.Serwis juz ich nie bedzie chyba naprawial ,ale znajdzie sie pewnie kilka niezaleznych punktow co to ogarnie.
    5d III i parę słoików

  5. #65
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: Canon 5d classic - jakie obiektywy

    Czy używa ktoś 100m f2 na 5D?
    EFM+22mm; 5D+50mm

  6. #66
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Canon 5d classic - jakie obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez michalko Zobacz posta
    Czy używa ktoś 100m f2 na 5D?
    Nie używałem ale jakościowo jest podobno tak samo jak z 85/1.8 czyli świetnie. Jeżeli wolisz taką ogniskową to brałbym w ciemno.

  7. #67
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon 5d classic - jakie obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez Nikkor Zobacz posta
    Niestety współczesne aparaty cyfrowe w przeciwieństwie do dawnych elektromechanicznych pod względem zastosowanych komponentów i środowiska programistycznego to wyroby nietrwałe.
    Nie wiem skad taka opinia , na podstawie jakich doswiadczen, ale ja tego nie zauwazylem- przeciwnie.

    Migawki wytrzymuja pareset tysiecy wyzwolen , sprezyny sie nie urywaja.
    Kiedys robilo sie moze 1000 zdjec na rok , dzisiaj tyle w ciagu paru godzin.

    sprzet jest znacznie trwalszy.

    Oprogramowanie sie nie zuzywa ani nie wyciera , dziala tak dlugo jak dlugo poslugujemy sie aparatem.
    Nie ma ani przymusu ani potrzeby instalowac kazda aktualizacje.
    Sprzet jest trwaly ,

  8. #68
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon 5d classic - jakie obiektywy

    Myślę też o 100mm 2.8 Macro, ostrzejszy i lepszy jeżeli chodzi AC, tylko ma słabszy AF...
    EFM+22mm; 5D+50mm

  9. #69
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2016
    Miasto
    Slupca
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon 5d classic - jakie obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez michalko Zobacz posta
    Czy używa ktoś 100m f2 na 5D?

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Nie używałem ale jakościowo jest podobno tak samo jak z 85/1.8 czyli świetnie. Jeżeli wolisz taką ogniskową to brałbym w ciemno.
    Ja używałem kiedyś Canona 100 mm f 2.0 USM na 5D i szczerze polecam Za te cenę jakość super jakośc
    Wg mnie i innych forumowiczów Daje lepszy obrazek niż C 85 mmm Zanim go kupiłem przekopałem informacje o tym szkle tutaj i wybór był bardzo trafny

    Jak już jestem na forum skorzystam z okazji do zapytania o szeroką stalkę do starej 5D Nie ukrywajmy, że ten model kocha obiektywy stałoogniskowe
    Zastanawiam się nad C35 mm 1.4 L i wersji albo C35 mm 2,0 IS USM bądź nad C24 mm 1.4 L I wersji
    Nie interesują mnie Tamrony ani Sigmy w razie czego
    Ostatnio edytowane przez Smigaacz ; 26-10-2019 o 10:06

  10. #70
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Canon 5d classic - jakie obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez michalko Zobacz posta
    Myślę też o 100mm 2.8 Macro, ostrzejszy i lepszy jeżeli chodzi AC, tylko ma słabszy AF...
    Dawno temu miałem Canona EF 100 mm f/2.8 Macro USM (tego starszego z 2000 roku https://www.optyczne.pl/93.1-Test_ob...Macro_USM.html) i genialnie się spisywał z 5D classic i 5D II. Szkło do wszystkiego. Jest jego nowa wersja L-ka Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM i to już w ogóle petarda jeśli ktoś lubi takie ogniskowe.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 26-10-2019 o 10:30
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •