Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70

Wątek: Canon 5d classic - jakie obiektywy

Widok wątkowy

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 395

    Domyślnie Re: Odp: Canon 5d classic - jakie obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Przerabiałem szkła manualne i odradzam. Chyba że dla zabawy. Miałem szkła Olympusa OM. Fajnie obrazowały jednak brak AF jest poważnym problemem a działanie adaptera z potwierdzeniem ostrości jest bardzo słabe. Można kupić tanio fajne szkła z AF do piątki i nie bawić się w stare manuale.
    Potwierdzam! Można też wymienić matówkę na Ee-S. Opis: "Canon Ee-S precyzyjna matówka znacznie ułatwiająca manualne ustawianie ostrości. Jest przeznaczona do lustrzanki cyfrowej Canon EOS 5D. Posiada bardzo drobne mikrosoczewki, dzięki temu zapewnia lepsze odwzorowanie detali i o wiele łatwiejsze ustawianie ostrości niz standardowa matowka. Wpływa na przyciemnienie obrazu w wizjerze, dlatego sugerowana jest do współpracy z jasnymi (f/2.8 i jaśniejsze) teleobiektywami. "
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	819348_00.png
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	458,3 KB
ID:	2809

    Ale szału nie będzie i trzeba pamiętać, że ponieważ standardowe matówki (Ee-A i Ee-D) ) różnią się jasnością, aparat musi wiedzieć, jakiej matówki używasz i trzeba to wprowadzić w funkcji niestandardowej 00 (Custom Function).

    BTW - miałem też specjalną matówkę do 5D mark I z klinem i mikrorastrem i również szału nie było. O adapterach z dandelionem zapomnij - to pic na wodę.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-10-2019 o 09:42
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I ,II i III. Nikon F-601, 801s , Z6 obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •