Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Przesiadka z APS-C na FF

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Przesiadka z APS-C na FF

    Już mam małe doświadczenie i kupuję aparat w celach zarobkowych.[/QUOTE]

    Jak masz małe doświadczenie, to kup mało sprzętu. Nie jest sztuką nakupić elek, sztuką jest pozyskanie klientów, który zechcą zapłacić za Tw. usługi. Pewnie masz już takowych na oku i ogólny biznes-plan, bo bez tego, to raczej czarno widzę.

  2. #12
    Awatar norbi_g
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    26
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Przesiadka z APS-C na FF

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Mam ten aparat i wiem jak on szumi na iso800. Ale jeśli do tego aparatu podepniesz obiektyw o dwie działki jaśniejszy to zamiast iso800 będziesz miał iso200 :-P A na takiej czułości ten aparat wciąż robi dobre zdjęcia.
    Doskonale o tym wiem i zgadzam się z tym, że aparat wciąż robi dobre zdjęcia. Na ISO 800 także zdarzało mi się ustrzelić fajne i zadowalające mnie zdjęcie. Jednak w większości przypadków aparat mnie zawodził i jakość obrazka była mizerna. Tak czy tak, jestem zdecydowany aby przesiąść się na pełną klatkę.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez igor58 Zobacz posta
    Jak masz małe doświadczenie, to kup mało sprzętu. Nie jest sztuką nakupić elek, sztuką jest pozyskanie klientów, który zechcą zapłacić za Tw. usługi. Pewnie masz już takowych na oku i ogólny biznes-plan, bo bez tego, to raczej czarno widzę.
    Plan jest. Bez klientów ani rusz. To oczywiste. Skoro mój budżet mi na to pozwala w czym problem? Na pewno nie kupię obiektywów z których nie będę korzystał. Otwierając ten wątek chciałem aby ktoś mi doradził w wyborze aparatu z wyżej wymienionych - w moim pierwszym poście, a nie w przewidywaniu tego jak to biznes będzie się kręcił.

    A co do sztuki... wolę ją tworzyć.
    Ostatnio edytowane przez norbi_g ; 03-06-2018 o 18:48

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Przesiadka z APS-C na FF

    To ja doradzam starszą wersję aparatu i zainwestować więcej w szklarnie(canon holy trinity).

  4. #14
    Awatar norbi_g
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    26
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Przesiadka z APS-C na FF

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    To ja doradzam starszą wersję aparatu i zainwestować więcej w szklarnie(canon holy trinity).
    Z jednej strony kusi mnie 5D4, ale chyba najodpowiedniejszym wyborem będzie 5D3. Więcej przeznaczę na szkła, filtry i jeszcze zostanie na dobry plecak fotograficzny. Strasznie niewygodnie mi z torbą.
    A z drugiej strony co z 6DII? Ekran uchylny jak w 600D, przydatny był dla mnie. Nie miałem go w rękach ale wydaje mi, że jest mniej solidnie wykonany. Chyba mnie tutaj już większość przekonała do 5D3, ale poczekam jeszcze moment może ktoś się wypowie na temat drugiej szóstki.

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Przesiadka z APS-C na FF

    Cytat Zamieszczone przez norbi_g Zobacz posta
    Z jednej strony kusi mnie 5D4, ale chyba najodpowiedniejszym wyborem będzie 5D3. Więcej przeznaczę na szkła, filtry i jeszcze zostanie na dobry plecak fotograficzny. Strasznie niewygodnie mi z torbą.
    A z drugiej strony co z 6DII? Ekran uchylny jak w 600D, przydatny był dla mnie. Nie miałem go w rękach ale wydaje mi, że jest mniej solidnie wykonany. Chyba mnie tutaj już większość przekonała do 5D3, ale poczekam jeszcze moment może ktoś się wypowie na temat drugiej szóstki.
    Zmieniając 600d na 6d/5dmk3 pewnie zyskujesz około "2 działki ISO" Dla mnie ostatnie w miarę przyzwoite ISO w 600d to ISO400, natomiast w 6d to ISO1600. W zależności co masz na myśli mówiąc zdjęcia nocne może to być duży zysk bądź mały. Zmiana 6d/5dmk3 na 5dmk4 da Ci nie więcej niż 0.5 EV zysku jeśli chodzi o użyteczne ISO, ale matryca w najnowszej piątce ma znacznie większy DR.
    Podpinając do tych aparatów zoom f/4 masz +/- taką samą ilość światła jak na szerokim końcu w efs 18-135mm. Jeśli to nadal mało to można użyć jaśniejszych zoom'ów f/2.8 bądź stałek f/1.4 :P

    Subiektywnie nie widzę dużej przewagi 6d z zoomem f/4 nad 600d ze stałką/zoomem f/1.8. Duża różnica robi się wówczas, gdy do aparatu pełnoklatkowego podepnie się jasny lub bardzo jasny obiektyw.

    P.S. Do tej pory pozbyłem się tylko jednego obiektywu: pierwszej wersji efs 18-135mm. Moim zdaniem będzie Tobie trudno znaleźć równie słaby obiektyw do pełnej klatki

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Przesiadka z APS-C na FF

    Do twoich potrzeb to wystarczy Fuji xt2 z dwoma stalkami. Nie pchaj się w Canona z ciemnymi zoomami. Nie warto tyle kasy wykładać, bo efekty będą takie sobie. Chcesz niskie ISO i dobrą plastykę to kup szkła 1.4 a nie 4.0

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Przesiadka z APS-C na FF

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Do twoich potrzeb to wystarczy Fuji xt2 z dwoma stalkami. Nie pchaj się w Canona z ciemnymi zoomami. Nie warto tyle kasy wykładać, bo efekty będą takie sobie. Chcesz niskie ISO i dobrą plastykę to kup szkła 1.4 a nie 4.0
    Są opcje 2.0 też ok i po pieniądzach.

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Przesiadka z APS-C na FF

    Cytat Zamieszczone przez norbi_g Zobacz posta
    Z jednej strony kusi mnie 5D4, ale chyba najodpowiedniejszym wyborem będzie 5D3. Więcej przeznaczę na szkła, filtry i jeszcze zostanie na dobry plecak fotograficzny. Strasznie niewygodnie mi z torbą.
    A z drugiej strony co z 6DII? Ekran uchylny jak w 600D, przydatny był dla mnie. Nie miałem go w rękach ale wydaje mi, że jest mniej solidnie wykonany. Chyba mnie tutaj już większość przekonała do 5D3, ale poczekam jeszcze moment może ktoś się wypowie na temat drugiej szóstki.
    http://www.canon-board.info/canon-ds...ml#post1359834

    http://www.canon-board.info/canon-ds...ml#post1347042

  9. #19
    Awatar norbi_g
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    26
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Przesiadka z APS-C na FF

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Do twoich potrzeb to wystarczy Fuji xt2 z dwoma stalkami. Nie pchaj się w Canona z ciemnymi zoomami. Nie warto tyle kasy wykładać, bo efekty będą takie sobie. Chcesz niskie ISO i dobrą plastykę to kup szkła 1.4 a nie 4.0
    Fuji jest zdecydowanie dla mnie za mały, a nie zamierzam zmieniać systemu tylko APS-C na FF. Wystarczy spojrzeć na temat wątku oraz tagi.

    Co do obiektywów zoom to f/2.8 nie f/4.0, a stałka oczywiście f/1.4

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 481

    Domyślnie Odp: Przesiadka z APS-C na FF

    ^^ Z zoomów wymieniłeś też 24-105 on nie występuje w innym wariancie niż 4.0 stąd nie do końca wiadomo czy reszta też 2.8 czy 4.0

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •