Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: [BenRhod] Moja galeria. Proszę oceniajcie :)

Mieszany widok

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: [BenRhod] Moja galeria. Proszę oceniajcie :)

    Cytat Zamieszczone przez trothlik Zobacz posta
    Fotografia dzieci to niewdzięczne zadanie. Ja staram się uchwycić zawsze jakiś moment który zawiera jakąś emocję. Radość, jakąś kłótnię, złość. Coś czego nie da się powtórzyć ani udawać.
    Zgodzę się, dlatego najlepiej jest mieć jakieś 70-200 lub 135. Starć z boku, obserwować i łapać chwile.

    Dla mnie zdjecie numer 8 jest intrygujące.
    Canon -> Fuji

  2. #2
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: [BenRhod] Moja galeria. Proszę oceniajcie :)

    Cytat Zamieszczone przez atze Zobacz posta
    Zgodzę się, dlatego najlepiej jest mieć jakieś 70-200 lub 135.
    Mam właśnie 70-200 i świetnie się sprawdza. Co do 135 to czaję się na niego ale do fotografii dzieci zoom w nogach to raczej średni pomysł. Moim skromnym zdaniem
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  3. #3

    Domyślnie Odp: [BenRhod] Moja galeria. Proszę oceniajcie :)

    O.k. rozumiem i teraz doceniam ocenę. Tutaj akurat to że są dzieci jest trochę mniej istotne. Chcę robić jak najlepsze zdjęcia, na jakie będzie mnie stać, i po to publikuję aby się poprawiać.

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
    80d + S 17-50 + C 24/2.8 STM + C 50/1.8 STM + C EF 28-105/3.5-4.5 II USM + C 18-55/3,5-5,6 IS STM + YN 600 EX-RT II + N di622

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: [BenRhod] Moja galeria. Proszę oceniajcie :)

    Fotografia dziecięca jest bardzo trudna, sam bym nie zrobił pewnie lepszych zdjęć. Widać, że się starasz. Zdjęcie nr. 8 mi się podoba. Co do pozostałych, to prezentują one twarze ludzi oświetlone ostrym światłem słonecznym. W takich warunkach nie mogą one wyglądać dobrze. Zdjęć się nie robi o tej porze dnia (szeroko rozumiane okolice południa), a jeśli trzeba to koniecznie w cieniu (słowo klucz do wygoglowania: open shade). Dodatkowo podsyłam link do portfolio pani Elena Shumilova. Jej pracę mi się podobają (choć nie wszystkie). Zauważysz, że większość prac z jej portfolio jest wykonana podczas zachodu słońca o tak zwanej złotej godzinie. Co więcej w filmie mówi ona, że zdjęcia należy robić kiedy to pasuje dzieciom, a nie fotografowi. Czyli rodzic fotograf powinien mieć zawsze przy sobie aparat gotowy do robienia zdjęć.

    To taki post napisany w myśl zasady, że dobrej rady jest łatwo udzielić ale trudno jest jej posłuchać. Fotografia dziecięca wydaje mi się naprawdę trudną działką...

  5. #5
    Początki nałogu Awatar biodar
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: [BenRhod] Moja galeria. Proszę oceniajcie :)

    Ostatnie ładne.

    Reszta to wg. mnie fotki pamiątkowe z imprezy.
    Na jednym dziewczynce wyrasta z głowy lina a na innym chłopcu z buzi patyk/rurka. Ja osobiście nie lubię jak tak jest, ale to tylko moje zdanie.

  6. #6

    Domyślnie Odp: [BenRhod] Moja galeria. Proszę oceniajcie :)

    Dziękuję za Wasze opinie. Macie dużo racji ale dzieciom nie da się powiedzieć, że maja poczekać z zabawą do złotej godziny a gdy ona już przyszła to byli wykończeni zabawą w takim słońcu . Pojęcia "open shade" rzeczywiście nie znałem i muszę o tym poczytać.
    Ostatnio edytowane przez BenRhod ; 01-06-2018 o 22:43
    80d + S 17-50 + C 24/2.8 STM + C 50/1.8 STM + C EF 28-105/3.5-4.5 II USM + C 18-55/3,5-5,6 IS STM + YN 600 EX-RT II + N di622

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: [BenRhod] Moja galeria. Proszę oceniajcie :)

    Nie da się wszystkiego zwalić na dzieci, na jednym zdjęciu jest całkiem duża dziewczynka, a błędy te same .

  8. #8

    Domyślnie Odp: [BenRhod] Moja galeria. Proszę oceniajcie :)

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    na jednym zdjęciu jest całkiem duża dziewczynka, a błędy te same .
    Dziękuję . Pozdrawiam


    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
    80d + S 17-50 + C 24/2.8 STM + C 50/1.8 STM + C EF 28-105/3.5-4.5 II USM + C 18-55/3,5-5,6 IS STM + YN 600 EX-RT II + N di622

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: [BenRhod] Moja galeria. Proszę oceniajcie :)

    Fajnie zaczęliśmy, od zwykłej imprezy plenerowej a skończyliśmy na inscenizowanych zdjęciach Shumilovej i ... ja dorzucę jeszcze zdjęcia autorstwa Adrian C. Murray. W obydwu przypadkach mistrzowska obróbka.

    Cytat Zamieszczone przez trothlik Zobacz posta
    Mam właśnie 70-200 i świetnie się sprawdza. Co do 135 to czaję się na niego ale do fotografii dzieci zoom w nogach to raczej średni pomysł. Moim skromnym zdaniem
    Moje są jeszcze małe i w miarę statyczne, więc 135-tka się sprawdza. Jak podrosną to zobaczymy czy da radę. 70-200 podobno najostrzejsze po środku, czyli jakieś 130mm. Prawda to?
    Canon -> Fuji

  10. #10
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: [BenRhod] Moja galeria. Proszę oceniajcie :)

    Cytat Zamieszczone przez atze Zobacz posta
    Moje są jeszcze małe i w miarę statyczne, więc 135-tka się sprawdza. Jak podrosną to zobaczymy czy da radę. 70-200 podobno najostrzejsze po środku, czyli jakieś 130mm. Prawda to?
    A bo ja wiem? Nie sprawdzałem pod tym kątem. Nawet jak są jakieś różnice to niezauważalne jak dla mnie.
    Po drugie primo i tak najwięcej strzałów mam w granicach 130-200
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •