Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: [BenRhod] Moja galeria. Proszę oceniajcie :)

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: [BenRhod] Moja galeria. Proszę oceniajcie :)

    Fotografia dziecięca jest bardzo trudna, sam bym nie zrobił pewnie lepszych zdjęć. Widać, że się starasz. Zdjęcie nr. 8 mi się podoba. Co do pozostałych, to prezentują one twarze ludzi oświetlone ostrym światłem słonecznym. W takich warunkach nie mogą one wyglądać dobrze. Zdjęć się nie robi o tej porze dnia (szeroko rozumiane okolice południa), a jeśli trzeba to koniecznie w cieniu (słowo klucz do wygoglowania: open shade). Dodatkowo podsyłam link do portfolio pani Elena Shumilova. Jej pracę mi się podobają (choć nie wszystkie). Zauważysz, że większość prac z jej portfolio jest wykonana podczas zachodu słońca o tak zwanej złotej godzinie. Co więcej w filmie mówi ona, że zdjęcia należy robić kiedy to pasuje dzieciom, a nie fotografowi. Czyli rodzic fotograf powinien mieć zawsze przy sobie aparat gotowy do robienia zdjęć.

    To taki post napisany w myśl zasady, że dobrej rady jest łatwo udzielić ale trudno jest jej posłuchać. Fotografia dziecięca wydaje mi się naprawdę trudną działką...

  2. #12
    Początki nałogu Awatar biodar
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: [BenRhod] Moja galeria. Proszę oceniajcie :)

    Ostatnie ładne.

    Reszta to wg. mnie fotki pamiątkowe z imprezy.
    Na jednym dziewczynce wyrasta z głowy lina a na innym chłopcu z buzi patyk/rurka. Ja osobiście nie lubię jak tak jest, ale to tylko moje zdanie.

  3. #13

    Domyślnie Odp: [BenRhod] Moja galeria. Proszę oceniajcie :)

    Dziękuję za Wasze opinie. Macie dużo racji ale dzieciom nie da się powiedzieć, że maja poczekać z zabawą do złotej godziny a gdy ona już przyszła to byli wykończeni zabawą w takim słońcu . Pojęcia "open shade" rzeczywiście nie znałem i muszę o tym poczytać.
    Ostatnio edytowane przez BenRhod ; 01-06-2018 o 22:43
    80d + S 17-50 + C 24/2.8 STM + C 50/1.8 STM + C EF 28-105/3.5-4.5 II USM + C 18-55/3,5-5,6 IS STM + YN 600 EX-RT II + N di622

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: [BenRhod] Moja galeria. Proszę oceniajcie :)

    Nie da się wszystkiego zwalić na dzieci, na jednym zdjęciu jest całkiem duża dziewczynka, a błędy te same .

  5. #15

    Domyślnie Odp: [BenRhod] Moja galeria. Proszę oceniajcie :)

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    na jednym zdjęciu jest całkiem duża dziewczynka, a błędy te same .
    Dziękuję . Pozdrawiam


    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
    80d + S 17-50 + C 24/2.8 STM + C 50/1.8 STM + C EF 28-105/3.5-4.5 II USM + C 18-55/3,5-5,6 IS STM + YN 600 EX-RT II + N di622

  6. #16
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: [BenRhod] Moja galeria. Proszę oceniajcie :)

    Cytat Zamieszczone przez atze Zobacz posta
    Zgodzę się, dlatego najlepiej jest mieć jakieś 70-200 lub 135.
    Mam właśnie 70-200 i świetnie się sprawdza. Co do 135 to czaję się na niego ale do fotografii dzieci zoom w nogach to raczej średni pomysł. Moim skromnym zdaniem
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  7. #17
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: [BenRhod] Moja galeria. Proszę oceniajcie :)

    Fajnie zaczęliśmy, od zwykłej imprezy plenerowej a skończyliśmy na inscenizowanych zdjęciach Shumilovej i ... ja dorzucę jeszcze zdjęcia autorstwa Adrian C. Murray. W obydwu przypadkach mistrzowska obróbka.

    Cytat Zamieszczone przez trothlik Zobacz posta
    Mam właśnie 70-200 i świetnie się sprawdza. Co do 135 to czaję się na niego ale do fotografii dzieci zoom w nogach to raczej średni pomysł. Moim skromnym zdaniem
    Moje są jeszcze małe i w miarę statyczne, więc 135-tka się sprawdza. Jak podrosną to zobaczymy czy da radę. 70-200 podobno najostrzejsze po środku, czyli jakieś 130mm. Prawda to?
    Canon -> Fuji

  8. #18
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: [BenRhod] Moja galeria. Proszę oceniajcie :)

    Cytat Zamieszczone przez atze Zobacz posta
    Moje są jeszcze małe i w miarę statyczne, więc 135-tka się sprawdza. Jak podrosną to zobaczymy czy da radę. 70-200 podobno najostrzejsze po środku, czyli jakieś 130mm. Prawda to?
    A bo ja wiem? Nie sprawdzałem pod tym kątem. Nawet jak są jakieś różnice to niezauważalne jak dla mnie.
    Po drugie primo i tak najwięcej strzałów mam w granicach 130-200
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  9. #19

    Domyślnie Odp: [BenRhod] Moja galeria. Proszę oceniajcie :)

    Wstawiam kolejne zdjęcia. Niestety nie miałem dzisiaj zbyt dobrej pogody i trochę spieszyłem się
    9.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2267.JPG
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	536,0 KB
ID:	913


    10.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2591.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	580,1 KB
ID:	914


    11.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2392.JPG
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	603,0 KB
ID:	915


    12. Zdaję sobie sprawę z tego co pisaliście ale to był ułamek sekundy na zrobienie zdjęcia . Czy tutaj powinienem bardziej przymknąć czy f/5,6 wystarcza?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2732.JPG
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	455,5 KB
ID:	916
    Ostatnio edytowane przez BenRhod ; 02-06-2018 o 21:22
    80d + S 17-50 + C 24/2.8 STM + C 50/1.8 STM + C EF 28-105/3.5-4.5 II USM + C 18-55/3,5-5,6 IS STM + YN 600 EX-RT II + N di622

  10. #20
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: [BenRhod] Moja galeria. Proszę oceniajcie :)

    Cytat Zamieszczone przez BenRhod Zobacz posta
    Wstawiam kolejne zdjęcia. Niestety nie miałem dzisiaj zbyt dobrej pogody i trochę spieszyłem się
    Taa złej baletnicy to i czapka na bakier...
    Ale konkretnie
    9 fajnie chwycone
    10 hmm duża d..a i za dużo nieba, generalnie na "nie"
    11 szkoda że pojawił się ten krokodyl w górze kadru
    12 zdecydowanie najlepsze
    Co do domykania to twoja osobista kwestia. W tym wypadku ja bym nawet otworzył co by ten paskudny płot się rozmył.
    Poza tym przydałby się większy kontrast bo zdjęcia raczej blade no i polar co by przygasił ci niebo, np na 10tce.
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •