Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Telewizor + komputer stacjonarny do okazjonalnej obróbki zdjęć

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    17

    Domyślnie Telewizor + komputer stacjonarny do okazjonalnej obróbki zdjęć

    Cześć,

    Zdjęcia robię amatorsko na moim Canonie 760D (wakacje, czasami weekendowe wypady w góry, imprezy rodzinne). Nie zamierzam stać się wielkim profesjonalistą - edytować RAW, wywołać i done. Na chwilę obecną dysponuję starawym laptopem z rozdzielczością 1376x768 i fatalnymi kolorami. Planuję kupić komputer stacjonarny + telewizor do jego obsługi. Wynika to trochę z oszczędności miejsca jak i tego, że niepotrzebne mi dwa wyświetlacze (taki zestaw ma służyć gamingowo oraz filmowo). Polecilibyście mi w ogóle takie rozwiązanie do amatorskiej obróbki fotek? Jak można wywnioskować ze wstępu, nie oczekuję dużo - jedynie komfortową pracę w rozdzielczości 4k i dobrego obrazu. Czy w ogóle taka praca przed telewizorem ma sens?

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    50
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Telewizor + komputer stacjonarny do okazjonalnej obróbki zdjęć

    Jeśli foty będą obrabiane i oglądane TYLKO na tym telewizorze - ma sens
    A poważnie: jeśli chcesz kontrolować kolory - kup macbooka z retiną i na nim obrabiaj zdjęcia. Będziesz je mógł bez stresu pokazać na wszelkich innych wyświetlaczach.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Telewizor + komputer stacjonarny do okazjonalnej obróbki zdjęć

    Telewizor to bardzo zly pomys.
    Zaraz tam mcbooka. Kupa kasy.
    Do amatorskiej obrobki mozna kupic ea244wmi za ok 600 zl z kalibracja u kolegi czornyja ktory ma owy sklep po sasiedzku.
    Ostatnio edytowane przez xxkomarxx ; 25-05-2018 o 19:45

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    50
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Telewizor + komputer stacjonarny do okazjonalnej obróbki zdjęć

    "Wynika to trochę z oszczędności miejsca jak i tego, że niepotrzebne mi dwa wyświetlacze"

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Telewizor + komputer stacjonarny do okazjonalnej obróbki zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez rafels3 Zobacz posta
    "Wynika to trochę z oszczędności miejsca jak i tego, że niepotrzebne mi dwa wyświetlacze"
    To kup 27 calowy monitor. Wole ogladac filmy na monitorze niz obrabiac zdjecia na telewizorze.
    Obrobka zdjec na tv to nieporozumienie

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Telewizor + komputer stacjonarny do okazjonalnej obróbki zdjęć

    Dzięki za rady. Jednak na próbę podjadę do jakiś znajomych i zobaczę jak się pracuje na czymś takim

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    50
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Telewizor + komputer stacjonarny do okazjonalnej obróbki zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    To kup 27 calowy monitor. Wole ogladac filmy na monitorze niz obrabiac zdjecia na telewizorze.
    Obrobka zdjec na tv to nieporozumienie
    Mi tego nie musisz pisać. To nie ja postawiłem taki warunek.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Telewizor + komputer stacjonarny do okazjonalnej obróbki zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez rafels3 Zobacz posta
    Mi tego nie musisz pisać. To nie ja postawiłem taki warunek.
    Wybacz zle zacytowalem

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Telewizor + komputer stacjonarny do okazjonalnej obróbki zdjęć

    Telewizor do obróbki zdjęć - good luck, have fun...

  10. #10

    Domyślnie Odp: Telewizor + komputer stacjonarny do okazjonalnej obróbki zdjęć

    To się da zrobić. Przecież możesz na ekran telewizora powiesić jakiś tani kalibrator, Windows zapisze ci profil telewizora i możesz na nim "obrabiać" zdjęcia, które trafią na FB, czy kulinarnego bloga. Jeśli myślisz o zdjęciach "na papier", czy blogu podróżniczym, to już zdjęcia obrabiane na telewizorze będą odstawać. Telewizor w pełni zastąpi ci monitor w grach, w obróbce zdjęć, szczególnie jeśli korygujesz kolory, kontrast, już niekoniecznie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •