Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: T 85/1.8 + Tap-in = nie działa?

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2016
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    25
    Posty
    57

    Domyślnie T 85/1.8 + Tap-in = nie działa?

    Witam serdecznie.
    Niedawno nabyłem obiektyw Tamron 85/1.8 VC. Okazał się on mieć skłonność do lekkiego FrontFocusu, zamiast biec do serwisu postanowiłem wziąć sprawy we własne ręce, korzystając ze stacji dokującej.
    Na pierwszy rzut oka wszystko działa jak należy - po podpięciu obiektywu program go widzi, gdy zmienię ustawienia, zapiszę, odepnę, podepnę ponownie, widzę ostatnio zapisane ustawienia.
    Jednak po podpięciu do aparatu nic się nie zmienia - FrontFocus jak był, tak jest. Pierwsza myśl - może ustawiam za małe wartości (lub w złą stronę). Po paru próbach, przy ciągłym braku efektów, ustawiłem na wszystkich trzech odległościach +20, by zobaczyć czy przynajmniej przy tak skrajnym ustawieniu będzie jakakolwiek zmiana. Podpinam do aparatu, sprawdzam efekty i... Nic. Ostrość wciąż mniej więcej w tym samym miejscu, wciąż nie tam, gdzie bym ją chciał.

    Walnięty obiektyw? Walnięty Dock? Walnięty użytkownik?
    Co poszło nie tak?
    1300D → 80D + R
    10-400/1.4-6.3 Canony, Sigmy, Tamrony...

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: T 85/1.8 + Tap-in = nie działa?

    Nie tak poszło to, że mogłeś kupić canona 85/1.8, a kupiłeś tamrona... Pisz do @Cichy może Ci pomoże.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: T 85/1.8 + Tap-in = nie działa?

    No raczej nie, przestawienie ustawień AF już o +- 10 oczek powinno powodować widoczną zmianę w ustawieniu. Jeśli oprogramowanie widzi, że zmiana w obiektywie jest naniesiona, to widocznie tak jest. Nie spotkałem się z przypadkiem, żeby korekta AF nie powodowała zmiany w faktycznym ustawieniu. Ostrzone przez wizjer ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2016
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    25
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: T 85/1.8 + Tap-in = nie działa?

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Ostrzone przez wizjer ?
    Oczywiście. Pytałem, czy z użytkownikiem może być coś nie tak, ale aż tak ewidentnego błędu nie popełniłem
    Wczoraj byłem dość zmęczony, więc może rzeczywiście to ja coś sknociłem, ale jednak przy ustawieniu na +20 nawet knocąc raczej zobaczyłbym jakąkolwiek zmianę...
    1300D → 80D + R
    10-400/1.4-6.3 Canony, Sigmy, Tamrony...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •