Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: [recenzja] TAMRON 70-210 f/4 VC USD

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 040

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 70-210 f/4 VC USD

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    No tylko 70-300 L to inny kaliber cenowy, nówka kosztuje + 75% w stosunku do tego Tamrona.
    Masz racje, tylko że jakby są takie szkła, których nie opłaca się kupować nowych i właśnie wg mnie 70-300L do takich należy. Dawać prawie 6 tys. za zwykły 70-300/4-5.6 to chore. Za 50% nowego jest ich pełno używanych w stanie jak nowe, a i mechanicznie nie było z nimi problemów (co np. zdarza się w 70-200LIS). I tutaj dla fanów 70-200/4 bym już się zastanawiał, bo może lepiej czarny nowy Tamron niż biały niepewny mechanicznie używany 70-200L IS.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 70-210 f/4 VC USD

    Pojawiła się wersja 2 firmware, która niestety nie mogę się dokopać do głębszych informacji, ale przede wszystkim usprawnia pracę AF. Z tego co widzę działa też dobrze z A72 przez MC11 więc się cieszę, jutro go zabiorę na sesję
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    46

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 70-210 f/4 VC USD

    Panowie no i pytanie...

    Nowy tamron 70-210 F4 czy używka canon 70-200 F4 IS ewentualnie używana sigma 70-200 2,8 OS HSM
    Czyli wszystko ok 3000 zł.

    Nie powiem, mam starego tamrona 70-200 2.8 SP AF Di LD IF Macro
    Niestety 2.8 mydli..... bardzo mydli. Po drugie na dalszych odległościach ustawia ostrość duuuużo przed obiektem. Trzeba doostrzyć ręcznie...
    Serwis i mikrokalibracja nic nie pomogły... Jakiś czas z tym żyłem. Do krajobrazu było ok, ale przyszedł czas na zmiany.

    Body Canon 6D
    Ostatnio edytowane przez Daimon Frey ; 16-01-2019 o 11:07

  4. #14
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 70-210 f/4 VC USD

    Cytat Zamieszczone przez Daimon Frey Zobacz posta
    Panowie no i pytanie...

    Nowy tamron 70-210 F4 czy używka canon 70-200 F4 IS ewentualnie używana sigma 70-200 2,8 OS HSM
    Czyli wszystko ok 3000 zł.

    Nie powiem, mam starego tamrona 70-200 2.8 SP AF Di LD IF Macro
    Niestety 2.8 mydli..... bardzo mydli. Po drugie na dalszych odległościach ustawia ostrość duuuużo przed obiektem. Trzeba doostrzyć ręcznie...
    Serwis i mikrokalibracja nic nie pomogły... Jakiś czas z tym żyłem. Do krajobrazu było ok, ale przyszedł czas na zmiany.

    Body Canon 6D
    @Daimon Frey
    Podjąłeś już decyzję? Mam podobny dylemat. W przypadku Tamrona trochę mnie zniechęca wyjątkowo "atrakcyjna" cena tap-in consoli i uchwytu statywowego. A w przypadku Canona wiek obiektywów z drugiej ręki...

  5. #15

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 70-210 f/4 VC USD

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    @Daimon Frey
    Podjąłeś już decyzję? Mam podobny dylemat. W przypadku Tamrona trochę mnie zniechęca wyjątkowo "atrakcyjna" cena tap-in consoli i uchwytu statywowego. A w przypadku Canona wiek obiektywów z drugiej ręki...
    Pewnie będziesz zadowolony z jednego i drugiego. Ja rozstrzygnąłem ten dylemat na korzyść eLki i wg mnie to był dobry wybór. Bardzo lubię obrazek z tego szkła, lubię np. jak mazia pierwszy plan na długim końcu, ostrość bdb, lekki. Jedyny "mankament" to głośno pracująca stabilizacja. Tak czy inaczej świetne szkło.

  6. #16
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 70-210 f/4 VC USD

    Rozumiem, że kupowałeś obiektyw z drugiej ręki, długo go szukałeś?

  7. #17

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 70-210 f/4 VC USD

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Rozumiem, że kupowałeś obiektyw z drugiej ręki, długo go szukałeś?
    Tak, Alle, 2500 zł za używkę, pełen komplet w stanie nie różniącym się w zasadzie od nowego. Bez cudowania i sprawdzania. Wcześniej kilka razy podchodziłem do różnych aukcji, bez powodzenia. Myślałem też o wersji bez IS, bo kumpel trafił genialny egzemplarz, ale coś dużo się mówi o zdecentrowanych soczewkach (np. na phillipreeve.net)
    Póki co, odpukać, trafiony zakup.

  8. #18
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 70-210 f/4 VC USD

    Cena bardzo dobra, mam nadzieję, że będzie długo i bezawaryjnie Ci służył Ja jeszcze nie podjąłem decyzji. W Tamronie mi się bardzo podoba maksymalne powiększenie, cicha stabilizacja i 5 letnia gwarancją, a w Canonie bezproblemowa praca AF z każdym przyszłym body.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •