Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Obiektyw L do 600D

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Obiektyw L do 600D

    Problemu może nie być już w przypadku 6d. Kwestia do jakich zastosowań potrzebujesz aparat.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 498

    Domyślnie Odp: Obiektyw L do 600D

    Cytat Zamieszczone przez mjsp Zobacz posta
    Tz ,że ten 6d 2 jest już lepsza opcja i nie ma z nim problemu ?
    6d ma celny układ ale tylko jeden punkt krzyzowy (więc w nim jest celny) niecelny układ af a ilość punktów krzyżowych to trochę co innego. 6d2 ma jeszcze celniejszy tylko wszystkie punkty af ma krzyżowe.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 048

    Domyślnie Odp: Obiektyw L do 600D

    Użyawm 600D z ef-s 60mm 2.8, ostatnio brakowało mi szerokości i kupiłem 35mm 2.0 IS - kozak opcja.

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Obiektyw L do 600D

    Wziąłbym teraz 35 1.4, bo byłoby fajnym uzupełnieniem już posiadanego zestawu, no i do tego jest to szkło super przydatne na pełnej klatce, którą zamierzasz nabyć. Jeśli martwisz się o szeroki kąt, to tanim kosztem możesz kupić i później ewentualnie odsprzedać np. Canona 20-35, Samyanga 14mm albo chwilę poczekać i kupić docelowe 17-40.

    Zwykłego 6D bym się nie bał. Celność jest w akurat w porządku, tyle że w zasadzie tylko centralnym punktem. Boczne są ok tylko w dobrym świetle i na raczej mało ruchliwe tematy. Niektórzy koledzy tutaj używali 6D do fotografii ptaków, rajdów samochodowych czy samolotów na pokazach i sądząc po zdjęciach rezultaty uzyskiwali bardzo dobre. Nie mówiąc już o ślubniakach, bo i tutaj 6D sprawdzał i sprawdza się zupełnie w porządku w rękach ogarniętego użytkownika.

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Obiektyw L do 600D

    Polecają mi również sigmę 35 1.4 dużo tańsza i podobno nie gorsza od L.

    --- Kolejny post ---

    Chociaż jestem zwolennikiem szkieł systemowych ale może warto zaryzykować i zaoszczędzić 2tys .

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 498

    Domyślnie Odp: Obiektyw L do 600D

    Cytat Zamieszczone przez mjsp Zobacz posta
    Polecają mi również sigmę 35 1.4 dużo tańsza i podobno nie gorsza od L.

    --- Kolejny post ---

    Chociaż jestem zwolennikiem szkieł systemowych ale może warto zaryzykować i zaoszczędzić 2tys .
    Dobra to jest tez 35 / 2.0 IS. Nie ma 1.4 ale za to ma bardzo dobry IS. Tamron 35 / 1.8 VC tez do rozważenia.

    Ja stojąc przed takim wyborem kupiłem C35IS.

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Obiektyw L do 600D

    Też stojąc przed takim wyborem kupiłem c35is. Dodatkowo wielu ludzi twierdziło, że jest on lepszy optycznie od pierwszej wersji obiektywu 35L. Obecnie korci mnie, aby wymienić c35is na s35A. Puki co się jeszcze powstrzymuję ponieważ, z mojego punktu widzenia, jedyną wadą tego obiektywu jest to, że nie da się go otworzyć do f/1.4. A ja bardzo lubię ładnie rozmyte tło :P

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Obiektyw L do 600D

    Witam. Ponieważ jestem nie zdecydowany co do stalki 35 może kupić teraz 16-35f4is jako spacerowy na cropa a po przejściu na ff będzie już petarda kosztem 10-22,a potem tylko 24-105 lub 24-70 jak będą fundusze. Co koledzy myślicie?Pozdro

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Obiektyw L do 600D

    Ja myślę, że kupować szkła do FF jak się ma FF, jak się ma cropa to mija się to z celem. Szkła cięższe, większe, droższe, a po zmianie na FF i tak zmieni się pole widzenia, więc twój ulubiony obiektyw FF na cropie, po podłączeniu może okazać się, że nie jest już ulubionym. Np. Moimi ulubionymi obiektywami na cropie były C50f1.4 i S20f1.8 oba FF i oba prawie natychmiast sprzedałem po przejściu na FF.

  10. #20
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Obiektyw L do 600D

    16-35mm f/4 jeśli wypadnie lepiej na cropie niż 18-55 stm to różnica w jakości będzie minimalna. W cenie 10x. Decyzja czy warto należy do Ciebie.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •