Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: jaki pierścień do obiektywów m42

  1. #11
    Bywalec Awatar photogambler
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    wawa
    Posty
    105

    Domyślnie Odp: jaki pierścień do obiektywów m42

    Thx)
    6d, 50 1,8 STM, 16-35 f4 IS L, 24-105 f4 IS L ,85 1,8 USM, 70-200 f4 IS L, pleśniaczki, itepe...

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: jaki pierścień do obiektywów m42

    Cytat Zamieszczone przez krzyskle Zobacz posta
    dla mnie sens jest taki że w biurku mam parę obiektywów rodziców w tym jeden tele, więc te 40zł za pierśnień wzamian za parę obiektywów to mi się wydaje nie dużo, tylko zależy mi żeby potwierdzenie af działało i w tym widze problem
    potwierdzenie odleglosci bedzie dzialac , takie adaptery kosztuja grosze , tyle ze pokazuje ono bledna odleglosc- zawsze wystapi albo FF albo BF.
    - wymagana jest mikrokalibracjia, jesli jej nie masz w aparacie to bez sensu.
    w sumie wiecej z tym klopotu niz pozytku.

  3. #13
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: jaki pierścień do obiektywów m42

    Cytat Zamieszczone przez krzyskle Zobacz posta
    witam, posiadam canona eos 200d, chciałbym dokupić pierścień do obiektywów m42 z chipem (bo chyba warto?), znalazłem ofertę na allegro, która mi pasuje, ale nie mam pewności czy będzie działać z moim aparatem, ponieważ nie jest wymieniony. Czy wie ktoś czy będzie współpracować? Adapter Canon EF - M42 z potwierdz AF nieskonczon (7276511214) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. przykładowa oferta na allegro
    Tradycyjnie w fotografii słowo "pierścień" to raczej "pierścień pośredni do makrofotografii".
    Tu by lepsze było "adapter".



    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Jest sens się jeszcze bawić w M42? Canon ma sporo fajnych obiektywów po kilka stówek na APS-C (24/2.8 STM, 10-18 STM, 55-250 STM) i nie tylko (40/2.8 STM, 50/1.8 STM)... Do tego jeszcze nieco droższe, ale za to unikalne 35/2.8 IS Macro czy 18-135 Nano USM (z możliwością power zooma). W innych systemach mogą pomarzyć o większości tych szkieł, a już na pewno nie w takich cenach...
    200d to też dość wyjątkowa puszka i canonowskie naleśniki pasują do niej jak znalazł
    Dokładnie.
    jest chora moda, sądzę że generowana przez wyjadaczy, ale nie talentu (ew. promotorów kiczu), tylko handlowców, którzy chcą ożenić swoje złomy.
    Po pozyskaniu lustra Canona miałem pożyczony adapter m42 z dandelionem (działający) - jutro jadę go oddać. Ćwierć życia byłem z m42, i nie uznaję by na tym rynku było coś wartego emocjonowania się (aha, bokehujący Jupiter 135 na sprzedaż po 30 latach posiadania)
    Mityczny "bokeh m42" bierze się z fatalnego stanu optycznego większości "socjalistycznych" szkieł. Raz, drugi, trzeci to może i fajnie wychodzi, ale potem to straszliwy kicz.


    O ILE wrócę kiedykolwiek do adaptera, to będzie na szkła nikonowskie. EOS przyszedł późno na rynek, nie ma fajnych ekonomicznych EF 105 czy 135 (a jest kupa Vivitarów, Soligorów N etc)
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 11-09-2020 o 21:15
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: jaki pierścień do obiektywów m42

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Mityczny "bokeh m42" bierze się z fatalnego stanu optycznego większości "socjalistycznych" szkieł. Raz, drugi, trzeci to może i fajnie wychodzi, ale potem to straszliwy kicz.

    O ILE wrócę kiedykolwiek do adaptera, to będzie na szkła nikonowskie. EOS przyszedł późno na rynek, nie ma fajnych ekonomicznych EF 105 czy 135 (a jest kupa Vivitarów, Soligorów N etc)
    Trudno o indywidualny charakter obiektywu i obrazka. Bokeh z Trioplana czy Jupitera to coś szczególnego, indywidualnego.
    Porządnie skorygowane szkła produkują dość zunifikowany obrazek.
    Moim zdaniem pewną "indywidualność" w systemie EF zachował C85/1.2LII. Może też C135/2L.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •