Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: jaki pierścień do obiektywów m42

  1. #1

    Domyślnie jaki pierścień do obiektywów m42

    witam, posiadam canona eos 200d, chciałbym dokupić pierścień do obiektywów m42 z chipem (bo chyba warto?), znalazłem ofertę na allegro, która mi pasuje, ale nie mam pewności czy będzie działać z moim aparatem, ponieważ nie jest wymieniony. Czy wie ktoś czy będzie współpracować? Adapter Canon EF - M42 z potwierdz AF nieskonczon (7276511214) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. przykładowa oferta na allegro

  2. #2
    Coś już napisał Awatar meg83
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    65

    Domyślnie Odp: jaki pierścień do obiektywów m42

    Cytat Zamieszczone przez krzyskle Zobacz posta
    witam, posiadam canona eos 200d, chciałbym dokupić pierścień do obiektywów m42 z chipem (bo chyba warto?), znalazłem ofertę na allegro, która mi pasuje, ale nie mam pewności czy będzie działać z moim aparatem, ponieważ nie jest wymieniony. Czy wie ktoś czy będzie współpracować? Adapter Canon EF - M42 z potwierdz AF nieskonczon (7276511214) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. przykładowa oferta na allegro
    Wygląda jak najtańszy chińczyk z Ali za 2-3$. Ich działanie to loteria. Mam bodaj ze 3, 1 ok, 2-działał czasem, 3-nie działało potwierdzenie af. (z 5mk2 i mk3)

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: jaki pierścień do obiektywów m42

    Jest sens się jeszcze bawić w M42? Canon ma sporo fajnych obiektywów po kilka stówek na APS-C (24/2.8 STM, 10-18 STM, 55-250 STM) i nie tylko (40/2.8 STM, 50/1.8 STM)... Do tego jeszcze nieco droższe, ale za to unikalne 35/2.8 IS Macro czy 18-135 Nano USM (z możliwością power zooma). W innych systemach mogą pomarzyć o większości tych szkieł, a już na pewno nie w takich cenach...
    200d to też dość wyjątkowa puszka i canonowskie naleśniki pasują do niej jak znalazł
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 27-04-2018 o 09:27

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: jaki pierścień do obiektywów m42

    Cytat Zamieszczone przez krzyskle Zobacz posta
    witam, posiadam canona eos 200d, chciałbym dokupić pierścień do obiektywów m42 z chipem (bo chyba warto?), znalazłem ofertę na allegro, która mi pasuje, ale nie mam pewności czy będzie działać z moim aparatem, ponieważ nie jest wymieniony. Czy wie ktoś czy będzie współpracować? Adapter Canon EF - M42 z potwierdz AF nieskonczon (7276511214) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. przykładowa oferta na allegro
    Olalbym dandelion jeśli nie jest wyraźnie napisane, ze działa. Zawsze możesz go oczywiście odkleić ale jeśli nie jest wyraźnie napisane, że działa to może nie działać. Jak nie masz już obiektywow na m42 lub jakiegoś taniego dostępu do nich (ale naprawdę takiego) to wg mnie na apsc szkoda czasu.

    Sam się dałem wkrecic w pleśniawki i teraz utknąłem min 2 heliosami 44-3m o cudownym bookehu i najlepszej powtarzalności i ostrości z wyjątkowej fabryki Do tego inne rosyjskie i japońskie wynalazki. Użyłem 2x
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 27-04-2018 o 09:29

  5. #5
    Coś już napisał Awatar meg83
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    65

    Domyślnie Odp: jaki pierścień do obiektywów m42

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Jest sens się jeszcze bawić w M42? Canon ma sporo fajnych obiektywów po kilka stówek na APS-C (24/2.8 STM, 10-18 STM, 55-250 STM) i nie tylko (40/2.8 STM, 50/1.8 STM)... Do tego jeszcze nieco droższe, ale za to unikalne 35/2.8 IS Macro czy 18-135 Nano USM (z możliwością power zooma). W innych systemach mogą pomarzyć o większości tych szkieł, a już na pewno nie w takich cenach...
    Pierwszy z brzegu argument to bokeh. Przykładowo taki Pentacon 50 1.8 jest pod tym względem niesamowity. Wydaje mi się, że trudno znaleźć lub nie ma szkieł z AF oferujących taki bokeh i miękkość obrazka. Wszyscy producenci raczej teraz dążą do ultraostrości.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: jaki pierścień do obiektywów m42

    Cytat Zamieszczone przez meg83 Zobacz posta
    Pierwszy z brzegu argument to bokeh. Przykładowo taki Pentacon 50 1.8 jest pod tym względem niesamowity. Wydaje mi się, że trudno znaleźć lub nie ma szkieł z AF oferujących taki bokeh i miękkość obrazka. Wszyscy producenci raczej teraz dążą do ultraostrości.
    Pewnie masz rację Na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie dodać, że moje obecne pojęcie o bokehu szkieł jest niewielkie i sprowadza się do konstatacji, że zoom 100-400 II ma fajniejszy bokeh niż stałka 400/5.6 . A z M42 pamiętam, że wiele szkieł (zwłaszcza radzieckich) miało paskudny bokeh z silnymi aberracjami podłużnymi dzięki czemu tło było koszmarnie zielone, a nieostrości z przodu w jedynie słusznym czerwonym kolorze Do fotografii biało-czarnej nadawały się pewnie za to doskonale

  7. #7
    Coś już napisał Awatar meg83
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    65

    Domyślnie Odp: jaki pierścień do obiektywów m42

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Pewnie masz rację Na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie dodać, że moje obecne pojęcie o bokehu szkieł jest niewielkie i sprowadza się do konstatacji, że zoom 100-400 II ma fajniejszy bokeh niż stałka 400/5.6 . A z M42 pamiętam, że wiele szkieł (zwłaszcza radzieckich) miało paskudny bokeh z silnymi aberracjami podłużnymi dzięki czemu tło było koszmarnie zielone, a nieostrości z przodu w jedynie słusznym czerwonym kolorze Do fotografii biało-czarnej nadawały się pewnie za to doskonale
    Ja widać mam szczęście bo takich aberracji nie spotkałam

  8. #8

    Domyślnie Odp: jaki pierścień do obiektywów m42

    dla mnie sens jest taki że w biurku mam parę obiektywów rodziców w tym jeden tele, więc te 40zł za pierśnień wzamian za parę obiektywów to mi się wydaje nie dużo, tylko zależy mi żeby potwierdzenie af działało i w tym widze problem

  9. #9
    Bywalec Awatar photogambler
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    wawa
    Posty
    105

    Domyślnie Odp: jaki pierścień do obiektywów m42

    Witam mam znakomitego heliosa 58 f/2,niestety zle ustawia przeslonę.Czy ktos moze zna jakiegos speca od plesniaczkow? Bylbym dozgonnie wdzieczny za info. :-)
    6d, 50 1,8 STM, 16-35 f4 IS L, 24-105 f4 IS L ,85 1,8 USM, 70-200 f4 IS L, pleśniaczki, itepe...

  10. #10
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: jaki pierścień do obiektywów m42

    Cytat Zamieszczone przez photogambler Zobacz posta
    Witam mam znakomitego heliosa 58 f/2,niestety zle ustawia przeslonę.Czy ktos moze zna jakiegos speca od plesniaczkow? Bylbym dozgonnie wdzieczny za info. :-)
    Jakikolwiek spec od Heliosa 44, bo myślę że o taki typ Tobie chodzi, weźmie od Ciebie za naprawę więcej niż nowy-używany Helios na Allegro czy OLX.
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •