Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Cos na wyzszy level

  1. #1

    Domyślnie Cos na wyzszy level

    Czesc,

    obecnie mam Lumixa GX80, lubie ten aparat, ale zaczal mnie troche ograniczac, zwlaszcza jesli chodzi o czas naswietlania, ktory max ma 30 sekund, brak wejscia pod wezyk.

    Wiadomo, ze jest walka miedzy Canonem, a Nikonem ale jakos wydaje mi sie, ze Canon mimo wszystko bedzie lepiej do mnie pasowal. Poki co najwiecej robie zdjec z mala GO czyli uzywam 42.5mm na 4/3.

    Oprocz tego chcialem sprobowac troche Streetu i moze okazyjnie krajobrazu, ale to wiadomo kwestia obiektywow, natomiast mam problem jakie body wybrac. Chialbym cos bardziej profesjonalnego, co mi pozwoli za jakis czas wejsc level wyzej.

    Fajnie jakby body bylo FF, z odchylanym ekranem, z wejsciami pod wezyk i z dobrym focusem. Pewnie dobrze by bylo sie okreslic z budzetem. Do 2500 cos da rade czy jednak malo troche?

    Bede wdzieczny za opinie.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Cos na wyzszy level

    "obecnie mam Lumixa GX80, lubie ten aparat, ale zaczal mnie troche ograniczac, zwlaszcza jesli chodzi o czas naswietlania, ktory max ma 30 sekund, brak wejscia pod wezyk."

    https://eww.pavc.panasonic.co.jp/dsc...B/guidePOL.pdf

    Przeczytaj sobie dokładnie to co jest napisane na stronach 73 oraz 74, zwracając szczególną uwagę na to co jest napisane pod "Informacje o ustawieniu [T] (Czas)".

  3. #3

    Domyślnie Odp: Cos na wyzszy level

    Sorry max to jest 60 sekund, ale mimo wszystko chce wskoczyc na DSLR.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Cos na wyzszy level

    Informacje o ustawieniu [T] (Czas)

    Jeśli ustawisz szybkość migawki na [T] (Czas) i naciśniesz do końca spust migawki, rozpocznie się ekspozycja. (trwa do około 120 sekund)

    Po ponownym przyciśnięciu spustu migawki, ekspozycja zakończy się.
    No ale jak chcesz wskoczyć na DSLR to proszę bardzo tylko z takimi wymaganiami i budżetem o jakich wcześniej napisałeś nie sądzę abyś znalazł coś dla siebie.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Cos na wyzszy level

    to z jakim budzetem musialbym sie liczyc?

  6. #6

    Domyślnie Odp: Cos na wyzszy level

    A po Co Ci ten wężyk jak smartfonem można sterować?

    Z jakim budżetem? Chcesz małą GO to szukaj A7. Tylko tam AF kuleje i jeszcze kilka problemów jest.

    Poza tym jakie szkła?
    Nowe/używane sprzęty?

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Cos na wyzszy level

    Rozsądne minimum do zabawy z małą GO to 5D + 85/1,8. Będzie problem z budżetem nawet w wersji Mk I.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 392

    Domyślnie Odp: Cos na wyzszy level

    DSLR wychodzi z mody wiec punktow do lansu nie doda a skoro chcesz przeskoczyc na jak to napisales wyzszy level to szukaj bezlustra pelnoklatkowego. Wezyk spustowy? Ostatnio uzywalem z Zenitem B kilkadziesiat lat temu. Od kiedy praktycznie kazdy aparat posiada samowyzwalacz 2 i 10 sekund to nie widze potrzeby uzywania wezyka.

  9. #9
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Cos na wyzszy level

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    DSLR wychodzi z mody wiec punktow do lansu nie doda a skoro chcesz przeskoczyc na jak to napisales wyzszy level to szukaj bezlustra pelnoklatkowego. Wezyk spustowy? Ostatnio uzywalem z Zenitem B kilkadziesiat lat temu. Od kiedy praktycznie kazdy aparat posiada samowyzwalacz 2 i 10 sekund to nie widze potrzeby uzywania wezyka.
    DSLR wychodzi mówisz?? To ja chętnie przyjmę takiego wychodzącego Dx...
    A to że akurat ty używałeś wężyka z zenitem nie znaczy że inni tego nie używają.
    Np, aparat na stoliczku i czatowanie na ptaka. Tu ci samowyzwalacz nie pomoże, no ale co ja tam się znam.
    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    A po Co Ci ten wężyk jak smartfonem można sterować?

    Z jakim budżetem? Chcesz małą GO to szukaj A7. Tylko tam AF kuleje i jeszcze kilka problemów jest.

    Poza tym jakie szkła?
    Nowe/używane sprzęty?
    Ty tak na poważnie??
    Po kiego sterowanie smartfonem?
    Po co polecasz coś co ma "jeszcze kilka problemów"?
    Ostatnio edytowane przez trothlik ; 23-04-2018 o 19:11
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 392

    Domyślnie Odp: Cos na wyzszy level

    Czytales w ogole co kolega chce fotografowac? Chyba nie do konca bo wyskoczyles z polowaniem na ptaka jak Filip z konopii.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •