Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Jaka lustrzanka dobrze współpracuje z ob. Canon 10-22?

  1. #1

    Domyślnie Jaka lustrzanka dobrze współpracuje z ob. Canon 10-22?

    Szukam lustrzanki do obiektywu 10-22 która dobrze by współpracowała z tym obiektywem.
    mam na oku 600d lub 50d lub 60d jeśli udało by się kupić do 1000 zł.
    która z nich mogła by dawać najlepszy jakościowo obrazek z C10-22 i która z nich ma najlepszy autofocus?
    Także fotografowanie w trudnych warunkach, przy ograniczonym oświetleniu(poranki, wschody, zdjęcia nocne)
    Co polecacie?

  2. #2
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: Jaka lustrzanka dobrze współpracuje z ob. Canon 10-22?

    Do Canona 10-22 mnie musisz mieć super autofocusu. Przy szerokim kącie nie ma to takiego znaczenia, bo głębia ostrości jest duża. A co do body, to kup to, które dostaniesz w lepszym stanie.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  3. #3

    Domyślnie Odp: Jaka lustrzanka dobrze współpracuje z ob. Canon 10-22?

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Do Canona 10-22 mnie musisz mieć super autofocusu. Przy szerokim kącie nie ma to takiego znaczenia, bo głębia ostrości jest duża. A co do body, to kup to, które dostaniesz w lepszym stanie.
    Byle nie był by to canon 60d- brak regulacji FF-BF
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Jaka lustrzanka dobrze współpracuje z ob. Canon 10-22?

    Jeśli patrzeć tylko na to, odpadają wszystkie oprócz 50d.
    Jednak głębia ostrości przy 10mm może być na tyle duża (zwłaszcza przy krajobrazach, bo pewnie o to chodzi?), że ewentualne problemy nie będą widoczne.
    Dobrze szukając chyba dałoby się znaleźć body 700d w okolicy 1000zł.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 488

    Domyślnie Odp: Jaka lustrzanka dobrze współpracuje z ob. Canon 10-22?

    Cytat Zamieszczone przez jerzyp Zobacz posta
    Byle nie był by to canon 60d- brak regulacji FF-BF
    kompletnie bym się tym nie przejmował. Ten obiektyw i tak przy krajobrazach trzeba przymykać na f8-10 aby ostrość rogów była ok. Ja osobiście nigdy w żadnym korpusie nie potrzebowałem mikroregulacji. Przy landszaftach za to odchylany ekranik to zbawienie (dodatkowo zawsze można liveview użyć do wyostrzenia).

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Jaka lustrzanka dobrze współpracuje z ob. Canon 10-22?

    Lakoniczna odpowiedź na postawione pytanie: każda puszka APS-C Canona dobrze współpracuje z tym obiektywem. Tu zupełnie nie ma się czego bać. FF/BF można uświadczyć co najwyżej w zdjęciach wykonanych na najmniejszej odległości ostrzenia..

  7. #7

    Domyślnie Odp: Jaka lustrzanka dobrze współpracuje z ob. Canon 10-22?

    A która z tych puszek najlepszy ma autofocus i matrycę? Trochę pstrykam w porze nocnej i przy wschodach i chciałbym żeby się sprawdził w tym zakresie.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 488

    Domyślnie Odp: Jaka lustrzanka dobrze współpracuje z ob. Canon 10-22?

    Cytat Zamieszczone przez lori Zobacz posta
    A która z tych puszek najlepszy ma autofocus i matrycę? Trochę pstrykam w porze nocnej i przy wschodach i chciałbym żeby się sprawdził w tym zakresie.
    Matryce w sumie to wszystkie mają już dość kijowe. 600d i 60d w sumie te same matryce. 60d ma za to lepszy af i ergonomię.

  9. #9
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: Jaka lustrzanka dobrze współpracuje z ob. Canon 10-22?

    Cytat Zamieszczone przez lori Zobacz posta
    A która z tych puszek najlepszy ma autofocus i matrycę? Trochę pstrykam w porze nocnej i przy wschodach i chciałbym żeby się sprawdził w tym zakresie.
    Powtarzam: przy 10-22 AF nie ma znaczenia. Przy tak szerokim kącie, równie dobrze obiektyw mógłby być manualny i też dałoby radę bez problemu
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Jaka lustrzanka dobrze współpracuje z ob. Canon 10-22?

    Lepszą matrycę ma dopiero 70D ale to sporo większy wydatek. A najlepszą 80D, 800D, 77D, 200D. Ale to jeszcze większy wydatek. Niemniej jednak, skoro planujesz fotki w słabych warunkach oświetleniowych to warto zainteresować się którymś z tych modeli. Czasami w serwisach aukcyjnych można trafić na niezłe okazje. Ja każdy swój aparat tak kupowałem, zawsze niedługo po premierze i zawsze w cenie o 30% niższej od sklepowej.
    G12, G3X, 80D, Samyang 8 Fisheye, 10-18STM, 15-85USM, 55-250STM, 50/1.8STM, 100/2.8L macro, SMC Takumar 135/2.5, Sigma 150-600C
    Flickr: https://www.flickr.com/photos/125851272@N07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •