Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Przesiadka z 450d przy słabym budżecie

  1. #1

    Domyślnie Przesiadka z 450d przy słabym budżecie

    Cześć!

    Zamierzam niedługo zamienić 450d na coś lepszego. Niestety im więcej czytam, tym mniej wiem co wybrać. Myślę nad czymś pokroju 60d, 70d i 7d (co do ostatniego widziałem słabe opinie). Oczywiście wybór jest podyktowany słabym budżetem, do 2000-2300zł (może dozbierałbym więcej).

    Robię wiele zdjęć krajobrazów, miasta i strzelam tylko w Rawach. Badam temat portretów i reportaży, więc później pojawią się też lampy. Często odbywa się to niestety w kiepskich warunkach, więc mile widziane znośne szumy przy wyższym ISO porównując do 450d (patrząc po różnych wykresach jednak nie będzie wielkiej różnicy ) Posiadane szkła to kit 18-55, 55-250 stm i 50mm 1.8 stm. Jestem ciekaw co wybralibyście na moim miejscu.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 450d przy słabym budżecie

    Gdyby nie szkła, to głosowałbym na 5D. Niezbyt reporterski, ale do krajobrazu i portretu byłby fajny. Jeśli reportaż nie jest priorytetem, to brałbym najnowszy trzycyfrowy korpus ze względu na matrycę. Powinien być fajniejszy obrazek niż ze starych dwucyfrowych.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 450d przy słabym budżecie

    Nie wiem, na ile Ci się spieszy, i nie wiem, jak obecnie wyglądają ceny używanych 80d, ale jeśli budżet wytrzyma, to wysokie ISO powinno być lepsze, niż 60d czy 7d.

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 450d przy słabym budżecie

    Ja bym celował w 800d lub 200d (nowsze sensory).

  5. #5

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 450d przy słabym budżecie

    Dzięki za odpowiedzi
    Co do 5d to wydaje mi się że w moim przedziale cenowym, wszystkie wyglądają na mocno wysłużone, no i właśnie jeszcze te szkła. Na ff jeszcze może przyjdzie czas Na 800d i 80d raczej mi nie starczy (przynajmniej na ten moment). Chciałbym jednak przeskoczyć o tę półkę wyżej czyli xxd/ xd.
    Wiem już, że wielkiej różnicy w obrazku nie zobaczę, a jak to wygląda jeżeli chodzi o funkcjonalność, chodzi mi o różnice w porównaniu do 450d puszek takich jak właśnie 60d 70d i 7d.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 450d przy słabym budżecie

    Cytat Zamieszczone przez yoyo Zobacz posta
    ...a jak to wygląda jeżeli chodzi o funkcjonalność, chodzi mi o różnice w porównaniu do 450d puszek takich jak właśnie 60d 70d i 7d.
    60d (miałem) oprócz gibanego wyświetlacza, to kompletna pomyłka - wykastrowany z wszystkiego dobrego, co miał poprzednik - 50D (np. obudowa, joystick, microajustment), ale potrafił już filmować Siódemka (mam nadal rezerwowo), to pancerny i szybki czołg, którego najsłabszym ogniwem jest niestety matryca. 70tka, to na szczęście lepsza 60tka, ale nie znam tego modelu, zdaje się dość delikatnie wykonany, znajomy miał problemy z działaniem tylnego kółka, na Twoim miejscu bym go typował

    Pozdr
    Ostatnio edytowane przez marlo ; 28-03-2018 o 07:04

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 486

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 450d przy słabym budżecie

    Spróbuj zaczekać i dozbierac do 77d (używki niebawem powinny się pokazywać a to ciekawy kompromis między 800 a 80). Albo 800d, 200d. To już są nowsze matryce, które obrabia się przyjemniej niż wszystkie cropy jakie Canon robił.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •