Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: Body czy obiektyw

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 486

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez Filip Zobacz posta
    Czy nieoryginalne akumulatory są gorsze? Serio pytam. Jestem początkującym „Canoniarzem” i właśnie kupiłem zamiennik Duracell. Na coś trzeba zwracać szczególną uwagę?
    Są gorsze ale też i tańsze. Duracell jest też tylko marka ponieważ sami produkcja tego typu akumulatorow się nie zajmują. Po prostu mogą robić mniej klatek niż oryginał lub inaczej się rozładowywać. Rób zdjęcia i nie przejmuj się tym kompletnie.

  2. #12

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Są gorsze ale też i tańsze. Duracell jest też tylko marka ponieważ sami produkcja tego typu akumulatorow się nie zajmują. Po prostu mogą robić mniej klatek niż oryginał lub inaczej się rozładowywać. Rób zdjęcia i nie przejmuj się tym kompletnie.
    Dzięki. Kupiłem jako backup, więc powinno spełnić swoją rolę. A do lampy co byś polecił? Słyszałem dobre opinie o Eneloop pro.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 486

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez Filip Zobacz posta
    Dzięki. Kupiłem jako backup, więc powinno spełnić swoją rolę. A do lampy co byś polecił? Słyszałem dobre opinie o Eneloop pro.
    Gdybym był pro to raczej używałbym oryginalnych aku Canona ale to tak przy okazji.

    Enelopy pro są ok choć one bardziej są dobre w ekstremalnych warunkach. Jest szal na Ikea Ladda. Są jeszcze GP pro.

    https://lygte-info.dk/review/batteri...Test%20UK.html

  4. #14
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    Kielce
    Posty
    129

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    Hej.

    1- moim zdaniem lepiej "zainwestować" w lepsze body. Ja mam 70D co 2 lata temu spokojnie mi wystarczało, teraz jednak szedłbym w pełną klatkę a nie APS.

    2- akumulator tylko oryginał !!! i bez względu czy to tylko jako backup czy nie.
    A co jeśli się zapomni naładować oryginalną i włoży tą zapasową na której wyjdzie 100-200 zdjęć?
    Dałem się namówić na podróbkę bo po kilku ładowaniach miała być prawie jak oryginał.
    Różnica jest kolosalna, od samego podtrzymywania stanu naładowania aż do ilości zrobionych zdjęć.

    3- do lampy mogę śmiało polecić Eneloop Pro (czarne)
    Canon 70D, EF-S 18-135 KIT, EF 100L 2.8 IS USM, YN600EX-RT, 1x400Ws, 2x300Ws

  5. #15

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    To ja się wypowiem bo miałem taki sam dylemat początkującego. Miałem dylemat miedzy nowym body (d750, d77, d800) albo nowym szkłem z ogniskową której mi brakowało. Wybrałem szkło i nie żałuje tej decyzji bo zwiększyło to moje możliwości a tak nadal bym narzekał ze mi brakuje takiego a takiego kadru. Body które posiadam jest totalnie budżetowe bo to 1200d, nawet jako początkujący widzę ze nie jest ono wybitne, ma pewne wady i ograniczenia ale na chwile obecna starcza. Teraz mając szklarnie taką jakiej chciałem za rok lub dwa zmienię sobie body a szkła zostaną

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez Filip Zobacz posta
    ... A do lampy co byś polecił? Słyszałem dobre opinie o Eneloop pro.
    Jak nie jesteś bardzo pro, to wystarczą z Lidla. Chyba 16 zł za 4 sztuki. Nie bawię się w analizy porównawcze, ale używam bezproblemowo od kilku lat.

  7. #17
    Coś już napisał Awatar cesiu111
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Rz
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    Stoję przed podobnym dylematem co autor wątku i zdecyduję się najpewniej na jedno i drugie, tyle że w moim wypadku wygrała chęć sprawdzenia pełnej klatki.
    Jeżeli stałbym przed wyborem - lepsze body aps-c + gorszy obiektyw (lub jego brak), czy gorsze body z lepszym obiektywem, to zdecydowanie wybrałbym opcję drugą.

  8. #18
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    Kielce
    Posty
    129

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez cesiu111 Zobacz posta
    wygrała chęć sprawdzenia pełnej klatki.
    moim zdaniem bardzo dobrze.
    Na FF po prostu na tych samych szkłach będziesz widział więcej (szerzej)
    Canon 70D, EF-S 18-135 KIT, EF 100L 2.8 IS USM, YN600EX-RT, 1x400Ws, 2x300Ws

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    a moim zdaniem nie ma to znaczenia, 70% początkujących zostaje nimi do końca życia
    bierz cokolwiek i rób zdjęcia
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  10. #20
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Body czy obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a 750D ma gorszy? w porownaniu z Twoim (czy moim) 6D???

    nie robmy sobie jaj z pogrzebu. z perspektywy przecietnego uzytkownika roznica w cenie nie uzasadnia zakupu 77D zamiast 750D... roznica w AF jest w tym wypadku pomijalna (zupelnie inna kwestia jest to, ze ten w 750D jest za* dobry i poza ptactwem/sportami co najmniej wystarczajacy). dodatkowy ekranik na gornym panelu czy kolko do korekty ekspozycji to sa mile dodatki, ale w ich cenie mozna kupic obiektyw


    w czym dokladnie?

    18-55/3.5-5.6 STM to bardzo przyzwoite optycznie szklo. z bardzo pewnym AF.



    od siebie zaproponuje: 750D + 18-55/3.5-5.6 STM + 50/1.8 STM + zapasowy akumulator (i tu niestety trzeba kupic oryginal ) powinno sie zmiescic w budzecie i daje do kupy swietna jakosc
    Post autorki był edytowany, więc nie pamiętam już czy też pisała o 750D, który jest dobrym sprzętem i ma porządny autofocus. Porównałem 77D z tym co było podane jako alternatywa i wypadł lepiej.

    Co do szkła to sam szukałem kiedyś obiektywu pod 50D i Sigma tu na forum była najbardziej polecana. Dlatego też polecam zamiast kita. Uniwersalny, ostry, do portretów lepsze 2.8 niż 3.5
    Canon -> Fuji

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •