Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Pomoc notariusza

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Pomoc notariusza

    Ciężkie czasy, jeżeli notariusze biorą się za spamowanie :-)

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Pomoc notariusza

    Ciężkie czasy- powiedział ruski żołnierz ściągając zegar z kościelnej wieży...

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Pomoc notariusza

    Cytat Zamieszczone przez Marcopollo Zobacz posta
    Razem z bratem zamieszkaliśmy na dwóch różnych końcach Polski (on na wsi a ja w mieście) i nie utrzymywaliśmy kontaktu. Byłem zdziwiony, kiedy okazało się, że po jego śmierci odziedziczyłem po nim kawałek ziemi. Nie jest mi on jednak potrzebny, dobrze żyję mi się w mieście, mam tu mieszkanie, rodzinę i pracę. Nie wiem jak mam się tego zrzec itp. Szukam notariusza w okolicach Gdyni, który pomógłby mi w tej sytuacji i wszystko wytłumaczył. Możecie kogoś polecić?
    Skąd wiesz czy nie jest Tobie potrzebny kawałek ziemi? Może jest położony w jakiejś fajnej lokalizacji i jak ją później sprzedasz to będziesz bogatszy o kilkadziesiąt albo kilkaset tysięcy złotych? W takim przypadku należałoby się najpierw zorientować czy brat miał jakieś długi.

    Chcąc sprawdzić, czy spadkodawca miał długi, możemy złożyć w sądzie wniosek o wykonanie tzw. spisu inwentarza. Wykonuje go komornik, który ocenia skład spadku. Przygotowany przezeń dokument jest potem dowodem, że staraliśmy się zrobić wszystko, żeby ustalić, czy spadkodawca miał długi. Dzięki takiemu zabiegowi możemy bardziej świadomie podjąć decyzję o tym, jak dziedziczyć. I czy w ogóle dziedziczyć.
    Jak nie chcesz się w to bawić no to odrzucaj ten spadek bo jak tego nie zrobisz a brat miał wcześniej jakieś nieuregulowane długi to one przejdą na Ciebie.

    Spadkobierca, który chce odrzucić spadek, musi w ciągu sześciu miesięcy od momentu, gdy dowie się o swoim prawie do majątku, złożyć w sądzie rejonowym właściwym dla miejsca zamieszkania lub pobytu albo u notariusza oświadczenie o odrzuceniu spadku. Dzięki temu zostanie uznany za osobę, która nie dożyła otwarcia spadku.
    Źródła informacji:

    Wyborcza.pl

    Wyborcza.pl

    Wujek Google poleca następujących gdyńskich notariuszy:

    https://www.google.pl/search?source=....0.3in0aVY39Eo

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 486

    Domyślnie Odp: Pomoc notariusza

    Podziwiam chęć dyskutowania z botem spamującym, który jest tutaj tylko po to aby wklejać linki. Dziwi mnie też, że nie dostał bana...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •