Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 43 z 43

Wątek: Czy warto "elke" do APS-C

  1. #41
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: Czy warto "elke" do APS-C

    Cytat Zamieszczone przez LacekL Zobacz posta
    Brakuje składowej: "czy nie da się z podobne pieniądze kupić czegoś lepszego" (własnie na cropa). No więc potencjalnie tak: Sigma A 50‑100 mm f/1.8 DC HSM jest ostrzejsza, za to nie ma IS, ale ma lepsze światło. Generalnie obiektywy projektowane na cropa powinny zawsze być ostrzejsze od obiektywów FF.
    Ale o czym Ty mówisz, jakie szkła porównujesz
    Jak można porównywać świetne szkło macro do jasnego krótkiego zooma tele? Przecież to są szkła do zupełnie innych zastosowań! Co prawda eLką też da się wykorzystać, i to całkiem fajnie, jako stałkę tele, ale to nie jest główne zastosowanie tego szkła i nie do tego było projektowane. Spróbuj za to zrobić makro Sigmą
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  2. #42
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 487

    Domyślnie Odp: Czy warto "elke" do APS-C

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Ale o czym Ty mówisz, jakie szkła porównujesz
    Jak można porównywać świetne szkło macro do jasnego krótkiego zooma tele? Przecież to są szkła do zupełnie innych zastosowań! Co prawda eLką też da się wykorzystać, i to całkiem fajnie, jako stałkę tele, ale to nie jest główne zastosowanie tego szkła i nie do tego było projektowane. Spróbuj za to zrobić makro Sigmą
    Akcentowalem to też wcześniej ale bez efektu Ja rozumiem jakieś porównywanie do świetnego ef-s 60mm macro ale niektorzy zapominaja, że obiektywów nie porównuje się tylko ogniskowa ale też cechami, które determinują ich przeznaczenie.

  3. #43
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Czy warto "elke" do APS-C

    Eee tam, subiektywnie porównywać można porównywać wszystko. Gdybym nie miał żadnych szkieł i określoną kwotę na zakupy nie wahałbym się porównać dowolnych obiektywów na zasadzie: ten daje mi to, a tamten co innego. Np. Porównując Sigmę 50-100 do Canona 100L Macro zdecydowanie wybrałbym ten drugi, a to dlatego, że dokupiłbym sobie jeszcze 50f1.8 STM i 24f2.8 EF-S STM i jeszcze kasa by mi została. Do cropa oczywiście do FF wybrałbym zupełnie co innego.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •