Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Tamron 70-200 mm f/2.8 Di VC USD G2 vs Obiektyw Canon 70-200 mm f/2.8L EF IS II USM

  1. #1

    Domyślnie Tamron 70-200 mm f/2.8 Di VC USD G2 vs Obiektyw Canon 70-200 mm f/2.8L EF IS II USM

    Cześć,

    Nie znalazłem podobnego tematu. Stoję przed wyborem pomiędzy Tamron 70-200 mm f/2.8 Di VC USD G2 vs Obiektyw Canon 70-200 mm f/2.8L EF IS II USM. Przeczytałem sporo testów, jednak chciałem zapytać Was o opinię.

    Czy może ktoś korzystał z tych dwóch konstrukcji? Jakie odczucia? W cenie spora różnica, natomiast jak z jakością?

    Używany będzie narazie 80D, za pół roku przejście na FF.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Tamron 70-200 mm f/2.8 Di VC USD G2 vs Obiektyw Canon 70-200 mm f/2.8L EF IS II

    Witam,

    Również będę bardzo wdzięczny za jakieś opinie/sugestie, stoję przed identycznym wyborem co kolega wyżej. Zastanawiam się czy warto dopłacać do Canona, mam nadzieję, że są na tym forum osoby, które miały styczność z Canonem jak i Tamronem.

    Pozdrawiam,
    Kamil
    Ostatnio edytowane przez Kamil_Lodz ; 14-03-2018 o 19:58

  3. #3

    Domyślnie Odp: Tamron 70-200 mm f/2.8 Di VC USD G2 vs Obiektyw Canon 70-200 mm f/2.8L EF IS II

    Też się podłącze do dyskusji bo stoję przed podobnym dylematem

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Tamron 70-200 mm f/2.8 Di VC USD G2 vs Obiektyw Canon 70-200 mm f/2.8L EF IS II

    Nie za bardzo rozumiem nad czy m się tutaj zastanawiać. Jak was stać na canona to bierzcie canona.

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Tamron 70-200 mm f/2.8 Di VC USD G2 vs Obiektyw Canon 70-200 mm f/2.8L EF IS II

    Ten G2 nie doczekał się zbyt wielu testów. Według tego testu w linku jest ostrzejszy na brzegu klatki niż Canon, a Canon jest ostrzejszy w środku. Ale to tylko testy optyki.

    https://www.lensrentals.com/blog/201...-di-vc-usd-g2/

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Tamron 70-200 mm f/2.8 Di VC USD G2 vs Obiektyw Canon 70-200 mm f/2.8L EF IS II

    To ja coś napiszę od siebie. Miałem pierwszą wersję tego Tamrona z VC produkcja Chiny. Nie wiem co mi przyszło do głowy by się go pozbyć. Był bardzo ostry i byłem z niego zadowolony. Myślałem, że G2 będzie znacznie lepszy a rzeczywistość okazała się zgoła inna. Otóż mój 70-200 G2 pod Canona miał mega front focus. Kupiłem USB rock i zabrałem się za kalibrację. Zeszło mi cały dzień i dalej nie udało się go ustawić tak by mi pasował. Przy 200mm front focus wciąż był obecny pomimo ustawianie maksymalnej korekty czyli +20. Zacząłem kombinować i łączyć korekty w obiektywie i body (5D Mark IV) i jako tako to wyglądało. Wciąż daleko mu było do poprzedniej wersji tego obiektywu który nie wymagał żadnej korekty.
    Pozbyłem się tego dziadostwa i kupuję Canona.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Tamron 70-200 mm f/2.8 Di VC USD G2 vs Obiektyw Canon 70-200 mm f/2.8L EF IS II

    canon ma problem z innymi producentami - i to trzeba mieć zawsze z tyłu głowy

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Tamron 70-200 mm f/2.8 Di VC USD G2 vs Obiektyw Canon 70-200 mm f/2.8L EF IS II

    Cytat Zamieszczone przez KOKO74 Zobacz posta
    canon ma problem z innymi producentami...
    Formalnie (i logicznie) rzecz biorąc, jest dokładnie odwrotnie

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Tamron 70-200 mm f/2.8 Di VC USD G2 vs Obiektyw Canon 70-200 mm f/2.8L EF IS II

    Cytat Zamieszczone przez kardwa Zobacz posta
    To ja coś napiszę od siebie. Miałem pierwszą wersję tego Tamrona z VC produkcja Chiny. Nie wiem co mi przyszło do głowy by się go pozbyć. Był bardzo ostry i byłem z niego zadowolony. Myślałem, że G2 będzie znacznie lepszy a rzeczywistość okazała się zgoła inna. Otóż mój 70-200 G2 pod Canona miał mega front focus. Kupiłem USB rock i zabrałem się za kalibrację. Zeszło mi cały dzień i dalej nie udało się go ustawić tak by mi pasował. Przy 200mm front focus wciąż był obecny pomimo ustawianie maksymalnej korekty czyli +20. Zacząłem kombinować i łączyć korekty w obiektywie i body (5D Mark IV) i jako tako to wyglądało. Wciąż daleko mu było do poprzedniej wersji tego obiektywu który nie wymagał żadnej korekty.
    Pozbyłem się tego dziadostwa i kupuję Canona.
    Niektóre egzemplarze są źle skalibrowane fabrycznie i brakuje skali do kalibracji. Odsyłam je do serwisu na kalibrację do wzorca i potem można bawić się w mikrokalibrację USB, choć z reguły już nie trzeba nic kręcić, można focić i cieszyć się najlepszym szkłem na rynku, nie gorszym od Canona na pewno.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Tamron 70-200 mm f/2.8 Di VC USD G2 vs Obiektyw Canon 70-200 mm f/2.8L EF IS II

    Pewnie tak jest Chichy jak piszesz. Z racji tego, że nie mieszkam w Polsce to nie miałem takiej możliwość jak Ty i odesłałem ten obiektyw do sklepu. Nie twierdzę, że Tamrony G2 są złe ale po prostu jest spory rozrzut jeśli chodzi o jakość tych obiektywów. Mój poprzedni Tamron 70-200 f/2.8 (pierwsza wersja) nie miał takiego rozjazdu jeśli chodzi o AF. Byłem pewien, że G2 będzie jeszcze solidniejszy no ale niestety kontrola jakość w Tamronie jest jaka jest. Myślałem, że to może wynika z miejsca gdzie są składane te szkła ale raczej to nie ma większego znaczenia. Poprzednia wersja też była robiona pod koniec w Chinach i było OK. Mam też Tamrona SP 24-70mm f/2.8 DI VC USD G2 made in Japan i ten jest brzytwa. Żadnych problemów z AF i ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego obiektywu. Na dniach zamówię jeszcze raz 70-200 G2 Tamrona i jeśli tym razem dostanę problematyczny to dołożę jednak do Canona USM II.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •