Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Tamron 70-200 mm f/2.8 Di VC USD G2 vs Obiektyw Canon 70-200 mm f/2.8L EF IS II USM

Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar Cichy
    Miasto
    Poznań

Domyślnie Odp: Tamron 70-200 mm f/2.8 Di VC USD G2 vs Obiektyw Canon 70-200 mm f/2.8L EF IS II

To ja Ci powiem, że akurat rozrzutu jakościowego w przypadku G2 nie ma niemal wcale, ale trzeba je sprawdzać głównie pod kątem właśnie tej kalibracji oraz działania VC. Oczywiście, powinno to wychodzić z fabryki idealne, ale nie zawsze tak jest, nie tylko w przypadku Tamrona zresztą. Choć skala na szczęście nie jest duża.
    http://www.kubacichocki.pl - moje portfolio
    SKLEP FOTO-NEGATYW - czyli zakupy u Cichego

Coś już napisał

Domyślnie Odp: Tamron 70-200 mm f/2.8 Di VC USD G2 vs Obiektyw Canon 70-200 mm f/2.8L EF IS II

No właśnie z tym, że jak dla mnie kwestia kalibracji a szczególnie gdy brakuje skali przy mikroregulacji to już jest sprawa jakościowa. Producent powinien lepiej to kontrolować.
    Optycznie ten obiektyw był bez zarzutów i faktycznie przewyższał wersję poprzednią. Mam nadzieję, że kolejny egzemplarz będzie już OK.

hej kardwa
    I jak z tym drugim egzemplarzem było? Od jakiegoś czasu zastanawiam się właśnie nad tym Tamronem bo sprzedałem jego pierwszą wersję bez IS i nie wiem czy ryzykować czy brać Canona.

Dopiero zaczyna
    Miasto
    Warszawa

Z moim 70-200G2 nie miałem/nie mam żadnych problemów - zarówno na 80D, jak i na R. Pierwszy egzemplarz, bez żadnego wybierania/sprawdzania w sklepie.
    1300D → 80D + R
    10-250/1.4-5.6 Canony, Sigmy, Tamrony...

Cytat Zamieszczone przez Tmwstw Zobacz posta
    Z moim 70-200G2 nie miałem/nie mam żadnych problemów - zarówno na 80D, jak i na R. Pierwszy egzemplarz, bez żadnego wybierania/sprawdzania w sklepie.
    I szczerze, jesteś zadowolony czy żałujesz, że nie Canon?

Dopiero zaczyna
    Miasto
    Warszawa

Na jakość obrazu czy wykonania nie zdarzyło mi się przy tym obiektywie narzekać. Może tyle, że kierunek obrotu pierścieni inny niż w Canonie... i stałkach Tamrona
    Canon lepszy do zbliżeń, bo wydłuża ogniskową zamiast ją skracać - ale 100L nabyłem za mniej niż wynosi różnica w cenie porównywanych obiektywów, więc tutaj też nie narzekam. Na plus dla Tamrona ArcaSwiss zintegrowana z uchwytem statywowym.

Generalnie chyba jedyna sytuacja w której nie byłem z tego obiektywu zadowolony, to kiedy koncert był w miejscu ciaśniejszym niż się spodziewałem i na cropie 70-200 nie był zbyt użyteczny - marka szkła w tej sytuacji była bez znaczenia
    1300D → 80D + R
    10-250/1.4-5.6 Canony, Sigmy, Tamrony...

Mój 80D poszedł mam nadzieję w dobre ręce jak i Tamron 70-200 2.8 pierwszej generacji. Teraz zastanawiam się czy ten Canon czy Tamron do Canona 6D MK II. Powiedzmy że pieniądze podobne, i generalnie opinie również podobnie oceniają te obiektywy. Jakość z pierwszego Tamrona była jak dla mnie naprawdę bardzo dobra i mam nadzieję, że czy to będzie Canon czy Tamron to jakość będzie lepsza. Teraz przechyliłeś szalę w stronę Tamrona. Sam zakup planuję po minięciu tego okresu coronawirusa, bo teraz to nawet nie ma co liczyć na koncerty, a do tego chcę ten obiektyw.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów