Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: Plecak w góry

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    294

    Domyślnie Plecak w góry

    Witajcie, znowu u mnie wraca temat kupna plecaka na górskie wycieczki. Mam Manfrotto Travel..plecak bardzo fajny, w miarę pojemny ale...jego system nośny jest męczący. Kiepskie plecy słabo wentylowane, pasy ramienne zbyt cienkie, co po kilku godzinach zaczyna być dokuczliwe i brak pasa biodrowego. Zdecydowałem się go sprzedać i postanowiłem poszukać prawdziwego plecaka turystycznego o pojemności ok 30l. Czy są tu jacyś fotografujący w górach ? Co polecacie ? Wiadomo, że plecak turystyczny nie jest przystosowany do ciągłego chowania i wyciągania aparatu. Wrzucamy go na dół, na niego jakieś swoje klamoty i zaczyn się robić problematyczne. Jak to rozwiązujecie ?
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  2. #2
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Plecak w góry

    Albo płacisz ok 1600 zl za plecak dla fotografa w góry , albo 500-600 za plecak dla fotografa plus woda ,kurteczka kanapki.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Plecak w góry

    Osobiście używam Tamrac Expedition.Wykonanie,komfort i bezpieczeństwo sprzętu w mojej ocenie na najwyższym poziomie.Minusem może się okazać dla Ciebie fakt,że zaprojektowano go tylko do noszenia sprzętu...

  4. #4

    Domyślnie Odp: Plecak w góry

    Musisz przejsc się do sklepu i dopasowac do siebie. Prawda jest taka, ze każdemu pasuje co innego zwłaszcza w kwesti gór. I jeszce różnica jakich gór.

    LowePro ma serie prlecaków z sensownymi systemami nosnymi np. Whistler,

    Sam obecnie preferuję zwykły plecak + insert. Bo tam gdzie się da to aparat i tak mam na pasku i szelce plecaka (rozwiązania np. peak design capture) a w plecaku siedzi tylko na trudne technicznie momenty i na nudne podejścia/zejścia. Rozwiązanie sprawdza sie wszędzie tam gdzie tych technicznych momentów nie ma dużo - czyli jakby nie było 99% tczasu trekingow i z 80% ferrat.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Plecak w góry

    Cytat Zamieszczone przez dave88 Zobacz posta
    Co polecacie ? Wiadomo, że plecak turystyczny nie jest przystosowany do ciągłego chowania i wyciągania aparatu.
    Polecam porządny plecak turystyczny a aparat do pokrowca zamocowanego na pasie biodrowym plecaka. No, chyba że wybierasz się w góry z toną szkieł i fotograficznych gadżetów - no to wybacz: albo turystyka, albo fotografowanie I tak ci czasu na obie te rzeczy nie wystarczy.

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Plecak w góry

    Cytat Zamieszczone przez italy Zobacz posta
    Albo płacisz ok 1600 zl za plecak dla fotografa w góry , albo 500-600 za plecak dla fotografa plus woda ,kurteczka kanapki.
    Albo 200-300 za zwykły plecak w góry z deca albo 500-600 za jakiś plecak w góry znanej marki

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Plecak w góry

    Mój sposób to dość dobry plecak turystyczno - trekkingowy o poj. 45l firm takich jak Deuter czy Jack Wolfskin KONIECZNIE z dodatkowym dostępem do środkowej komory! Cenowo okolice 600pln. Do środka ładuje zapasowe ciuchy, trochę jedzenia i to wszystko co w górach jest potrzebne. Sprzęt foto czyli body z UWA leci do torby Lowepro Adventura SH 160 II którą wkładam do środkowej części plecaka - wygodny dostęp jest możliwy właśnie dzięki odsuwanej środkowej części w plecaku. W każdej chwili mogę wyjąć tę torbę i powieść przed sobą jak jest możliwość częstego fotografowania. Tele trzymam w canonowskiej skarpecie.Zestawy filtrów wkładam do innego pokrowca dokładnie takiego TENBA Tools BYOB 9 Camera Insert. Do boku plecak przytroczony 055xprob. To jest mój sposób.

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    294

    Domyślnie Odp: Plecak w góry

    Cytat Zamieszczone przez bans Zobacz posta
    Polecam porządny plecak turystyczny a aparat do pokrowca zamocowanego na pasie biodrowym plecaka. No, chyba że wybierasz się w góry z toną szkieł i fotograficznych gadżetów - no to wybacz: albo turystyka, albo fotografowanie I tak ci czasu na obie te rzeczy nie wystarczy.
    właśnie o to chodzi, że jak idę w góry to głównie po to żeby fotografować
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  9. #9
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Plecak w góry

    Cytat Zamieszczone przez dave88 Zobacz posta
    Witajcie, znowu u mnie wraca temat kupna plecaka na górskie wycieczki. Mam Manfrotto Travel..plecak bardzo fajny, w miarę pojemny ale...jego system nośny jest męczący. Kiepskie plecy słabo wentylowane, pasy ramienne zbyt cienkie, co po kilku godzinach zaczyna być dokuczliwe i brak pasa biodrowego. Zdecydowałem się go sprzedać i postanowiłem poszukać prawdziwego plecaka turystycznego o pojemności ok 30l. Czy są tu jacyś fotografujący w górach ? Co polecacie ? Wiadomo, że plecak turystyczny nie jest przystosowany do ciągłego chowania i wyciągania aparatu. Wrzucamy go na dół, na niego jakieś swoje klamoty i zaczyn się robić problematyczne. Jak to rozwiązujecie ?
    Zerknij na to. wydaje się i nie drogi i nie za duzy .A pojemny jest.Cena ok 800 zl.

    https://www.amazon.com/Naneu-K5-v2-O.../dp/B00K22C3Z6

    Ja kożystam z takiego -niestety tak jak pisałem, za dobry funkcjonalny plecak należy wyłożyć spore pieniądze, ale naprawdę warto,jeśli chcesz mieć i wygode w funkcjonalności i wygodę w dźwiganiu tego wszystkiego.
    Dla mnie ten model wystarcza na kilkudniowy wypad wraz ze sprzętem wspinaczkowym.A jest co dźwigać .Nawet namiocik 1 osobowy podpinam.
    Ostatnio edytowane przez italy ; 14-03-2018 o 14:53

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    294

    Domyślnie Odp: Plecak w góry

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Musisz przejsc się do sklepu i dopasowac do siebie. Prawda jest taka, ze każdemu pasuje co innego zwłaszcza w kwesti gór. I jeszce różnica jakich gór.

    LowePro ma serie prlecaków z sensownymi systemami nosnymi np. Whistler,

    Sam obecnie preferuję zwykły plecak + insert. Bo tam gdzie się da to aparat i tak mam na pasku i szelce plecaka (rozwiązania np. peak design capture) a w plecaku siedzi tylko na trudne technicznie momenty i na nudne podejścia/zejścia. Rozwiązanie sprawdza sie wszędzie tam gdzie tych technicznych momentów nie ma dużo - czyli jakby nie było 99% tczasu trekingow i z 80% ferrat.
    Twoje rozwiązanie na prawdę ciekawe szczególnie peak design capture rewelacyjna sprawa...jak to się sprawdza ? w miarę wygodnie się nosi na tym aparat ?
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •