Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Jaki aparat wybrać na początek?

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: Jaki aparat wybrać na początek?

    jeżeli ciągnie Cię najbardziej do krajobrazów to kup jakiegoś canona z niższej półki, do tego np. tamrona 17-50...po co kupować stałkę 24 ze światłem 2.8 jak można 17-50 też 2.8 z większym zakresem ogniskowych ?
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  2. #12

    Domyślnie Odp: Jaki aparat wybrać na początek?

    Cytat Zamieszczone przez dave88 Zobacz posta
    jeżeli ciągnie Cię najbardziej do krajobrazów to kup jakiegoś canona z niższej półki, do tego np. tamrona 17-50...po co kupować stałkę 24 ze światłem 2.8 jak można 17-50 też 2.8 z większym zakresem ogniskowych ?
    O np. po to: Compact Camera Meter

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: Jaki aparat wybrać na początek?

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    no tak, ale albo jedno albo drugie...jak komuś zależy na kompaktowych rozmiarach to raczej nie szuka lustrzanki
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: Jaki aparat wybrać na początek?

    A z czego wynika, iż Koleżanka szuka lustrzanki? Napisała "aparatu";
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  5. #15
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: Jaki aparat wybrać na początek?

    A jaki będzie rozsądny przedział cenowy za używkę ? tak żeby jeszcze trochę posłużył, a nie przepłacic ?

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: Jaki aparat wybrać na początek?

    kolejny nowy użytkownik, który zakłada konto dla 1 posta i znika...co to jakies boty tworzone przez adminów ?
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Jaki aparat wybrać na początek?

    Nie lepiej wrzucic jakies laseczki topless, zaraz zrobi się ruch na forum.

  8. #18
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    SR
    Posty
    87

    Domyślnie Odp: Jaki aparat wybrać na początek?

    widzę tylko dwie osoby które odpowiedziały na temat...reszta idzie w lustra...ludzie nie mają tyle pieniędzy co Wy, nie każdego stać na lustrzankę(choćby ta najtańsza bo pózniej dochodzi koszt obiektywów), nie każdy chce kobyły w torebce. spójrzcie też przez pryzmat amatora którym nie jeden z Was był i tak zaczynał

  9. #19
    Coś już napisał Awatar uosiek1
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Mazury
    Posty
    55

    Domyślnie Odp: Jaki aparat wybrać na początek?

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Nie lepiej wrzucic jakies laseczki topless, zaraz zrobi się ruch na forum.
    Witam serdecznie
    Chciałem zacząć fotografować ciekawe laseczki topless - szczególnie takie, które zrobią ruch na forum i właśnie zamierzam kupić pierwszy aparat ale ciągle się waham jaki będzie odpowiedni. Czy możecie doradzić coś godnego polecenia i nie trudnego w obsłudze?

    Cytat Zamieszczone przez axidus821 Zobacz posta
    widzę tylko dwie osoby które odpowiedziały na temat...reszta idzie w lustra...ludzie nie mają tyle pieniędzy co Wy, nie każdego stać na lustrzankę(choćby ta najtańsza bo pózniej dochodzi koszt obiektywów), nie każdy chce kobyły w torebce. spójrzcie też przez pryzmat amatora którym nie jeden z Was był i tak zaczynał
    Fotografia to hobby ani tanie, ani kompaktowe Pytająca napisała tylko, że interesują ją krajobrazy i że zamierza kupić pierwszy aparat (wnioskuję zatem, że obycia ze sprzętem nie ma), więc forumowicze polecają wedle swojej najlepszej, choć subiektywnej wiedzy. Ja ze swojej strony również polecam jakąś puszkę typu 100D/1300D + 10-18, bo to (relatywnie, jak na to hobby) tani zestaw. Nie polecam tego aby wpędzać kogoś w koszty kolejnych obiektywów, lamp błyskowych czy statywów, ale dlatego, że zainteresowania pytającej mogą się z czasem zmienić i wtedy można rozbudować zestaw o to, czego się potrzebuje. Alternatywnie, jeśli komuś zależy na małych rozmiarach, można wziąć bezlustro, ale ja w tym nie siedzę i nie wiem, jak to wygląda w zakresie ceny i szklarni. Kompakt też można, ale kompakt ma swoje ograniczenia, niewymienny obiektyw chociażby. Niezaprzeczalną zaletą jest natomiast to, że jeśli fotografia nie przypadnie jej do gustu, to przy kompakcie mniej ją to zaboli w portfel.
    Ostatnio edytowane przez uosiek1 ; 20-03-2018 o 15:01
    Może nie umiem liczyć, ale bynajmniej dobrze mówię po polsku. Jestem Chumanistą

  10. #20
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Jaki aparat wybrać na początek?

    Cytat Zamieszczone przez dave88 Zobacz posta
    kolejny nowy użytkownik, który zakłada konto dla 1 posta i znika...co to jakies boty tworzone przez adminów ?
    "Dobra zmiana" dotknęła także CB...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •