Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 87

Wątek: Canon 7D czy warto ?

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Canon 7D czy warto ?

    Cześć,

    Szybkie pytanie. Czy warto Canona 7D wersja I z przebiegiem około 110 tysięcy za 1 tysiąc PLN ? Aktualnie mam 20D i fajnie by było mieć coś lepszego
    Obiektyw jaki posiadam to 50mm 1,8 STM, także chyba powinno być ok ?

  2. #2

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    Moim zdaniem zdecydowanie warto. Chociaż dołożyłbym ze 300 stówki za przebieg o 30-40-50 tysięcy mniejszy.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    Na pewno warto. Mam 7d i 7d mkII z gripem i często jak mam zabrać 1 aparat i nie ma bardzo ciemno to biorę 7D bo lżejszy i mniejszy bez gripa. Przebieg 110 tys to niewiele dla tego aparatu. Taki z przebiegiem 30 tys to może być od kamerzysty a nie wiem czy to tak dobrze.
    Po 20d nie zauważysz żadnych wad o których piszą na tym forum - może jedna - nie cierpi przepaleń. Nie wyciągniesz tyle z przepaleń co w 20d
    Ostatnio edytowane przez fotna ; 06-03-2018 o 19:20

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    No właśnie naczytałem się, że ten 7D jest słaby itp... Ale nie wiem ile w tym prawdy
    Wydaje mi się, że z moim obiektywem będzie w porządku ?

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    Poczytaj moje posty o 7d tam są + i -
    Nie ma aparatu doskonałego a za te pieniądze nie kupisz nic lepszego do zdjęć z canona. To szybki z dobrym AF i jak się nauczysz obrabiać raw to bez problemów do 4000 ISO będziesz robił a jak ci się zdarzy 6400 to też będzie to w miarę wyglądało. ( jak na 20d -1600)

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    Właąnie dlatego zainteresowałem się tym 7d bo to ciekawa opcja za te pieniądze.

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  7. #7

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    Wejdź na moją stronkę ze stopki. Masz galerie. Większość to 7d. Wyższe mumery galerii na pewno. No i sobie sprawdź czy taka jakość Ci wystarczy.

    Co do przebiegu to nie miałem na myśli 30 tys. Tylko o 30 mniejszy od 110 ;-)

    Te z niskimi przebiegami rzeczywiście mogą być mocno filmowe.

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    Ale 110 tys to chyba nie jest padaczka ?

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez snatchorg Zobacz posta
    Cześć,

    Szybkie pytanie. Czy warto Canona 7D wersja I z przebiegiem około 110 tysięcy za 1 tysiąc PLN ? Aktualnie mam 20D i fajnie by było mieć coś lepszego
    Obiektyw jaki posiadam to 50mm 1,8 STM, także chyba powinno być ok ?
    Co fotografujesz najczęściej?

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Biłgoraj
    Wiek
    41
    Posty
    148

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    W brew pozorom 7D wspominam całkiem miło. W 3 lata zrobiłem nim nieco ponad 37 tyś zdjęć. Nawet w ciemnych kościołach dawał radę (musiał). Podstawą są jasne szkła. Ta 50mm na tym aparacie będzie idealna do portretów, ale przydała by sie jeszcze do kompletu jakieś 20mm lub 24mm. 110 tyś to w tym aparacie sporo, ale jeszcze sporo wytrzyma. Pamiętaj, że to sprzęt sportowy i często tak jest wykorzystywany, a wtedy zdjęcia lecą seriami. Na pewno jak będziesz chciał robić w ciemniejszych pomieszczeniach, czy trudnych warunkach oświetleniowych (ostre słońce), to bezpieczniej będzie zastosować RAW + ew. JPG. Z RAWa w tej puszce idzie dosyć sporo wykręcić. Za to AF ma super (jak na tamte czasy).
    Ja przesiadłem się z 7D na 6D mark II i powiem, że spodziewałem się po 6DII znacznie więcej, zwłaszcza po matrycy.
    Był Canon 6DII + 35IS + 85 1.8 + 70-200
    Jest Nikon D810 + D750 + 24, 50, 70-210.

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •