Strona 114 z 140 PierwszyPierwszy ... 1464104112113114115116124 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 131 do 1 140 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #1131
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Wieslaw18 Zobacz posta
    Ja tylko napiszę że DxO PhotoLab to jest świetny rawer, jego Optics Modules i zawarty w nim Lens Sharpness robią naprawdę dobrą robotę, a profil Standard dla ustawień wejściowych jest najlepszym profilem do dalszej obróbki plików.
    Pierwsze słyszę by do dalszej obróbki zdjęcia najlepszym plikiem był plik maksymalnie wyostrzony. Zawsze myślałem, że jest na odwrót. Ostrzy się na końcu.
    Fascynacja ostrością czasami kończy się wręcz karykaturalnie.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  2. #1132

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Lens Sharpness to nie jest odpowiednik wyostrzania pliku. A tym bardziej maksymalne wyostrzenie.

  3. #1133
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Aparat jest tak dobry jak dobry jest fotograf...
    EFM+22mm; 5D+50mm

  4. #1134
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Pierwsze słyszę by do dalszej obróbki zdjęcia najlepszym plikiem był plik maksymalnie wyostrzony. Zawsze myślałem, że jest na odwrót. Ostrzy się na końcu.
    Fascynacja ostrością czasami kończy się wręcz karykaturalnie.
    Lens Sharpness jest funkcją/modułem typu usuwania zniekształceń geometrycznych obiektywu których parametry np. wpisuje producent do obiektywu.
    DxO tworzy go przy badaniu konkretnego typu obiektywu przy współpracy z konkretną matrycą, w wywoływarce DxO PhotoLab jest aktywny tylko wtedy gdy jest plik RAW i to z zestawu "obadanego" przez DxO.
    Jest to usuwanie wady danego typu obiektywu współpracującego z daną matrycą, wady polegającej na tym że obiektyw nie zachowuje się (ostrość/mikrokontrast) w sposób taki jak przewiduje jego projekt, model matematyczny.
    Można moduł wyłączyć, ustawić na wartość domyślną lub wzmocnić działanie, działa tylko w RAW, nie powoduje np. efektu halo
    Działanie nie zależy od treści/zawartości zdjęcia jak to jest przy klasycznym wyostrzaniu

    Dla kogoś kto wiele lat widział zdjęcia bez tej korekcji to może być rzeczywiści zaskoczenie.
    Tak jak dla mnie było zobaczenie na ekranie (jeszcze bez DxO), po latach 5Dx i obiektywów L pierwszego zdjęcia, szczegółowości i ostrości z matrycy typu R (w A7R2).

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 17-02-2019 o 21:41
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #1135
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    mam gdzieś jaki to system, czy zdjęcie zostało zrobione smartfonem czy 1dxII. nie interesuje mnie również software. profi nie jestem, zdjęcia robię dla przyjemności. te foty tygrysa wyglądają źle.
    ebe ebe

  6. #1136
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    I serio nie interesuje Cie ktore miejsce sprzet zajal w rankingu dxo? Wstyd...

  7. #1137
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    mam gdzieś jaki to system, czy zdjęcie zostało zrobione smartfonem czy 1dxII. nie interesuje mnie również software. profi nie jestem, zdjęcia robię dla przyjemności. te foty tygrysa wyglądają źle.
    To nie te fotki wyglądają źle. To Ty źle patrzysz. Przez pryzmat dotychczasowej fotografii. A to jest fotografia autostradowa, fotografia na miarę naszych czasów. I nikt autora tej fotografii przekonać nie zdoła, że białe jest białe, a czarne jest czarne.

  8. #1138
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Lens Sharpness jest funkcją/modułem typu usuwania zniekształceń geometrycznych obiektywu których parametry np. wpisuje producent do obiektywu.
    DxO tworzy go przy badaniu konkretnego typu obiektywu przy współpracy z konkretną matrycą, w wywoływarce DxO PhotoLab jest aktywny tylko wtedy gdy jest plik RAW i to z zestawu "obadanego" przez DxO.
    Jest to usuwanie wady danego typu obiektywu współpracującego z daną matrycą, wady polegającej na tym że obiektyw nie zachowuje się (ostrość/mikrokontrast) w sposób taki jak przewiduje jego projekt, model matematyczny.
    Można moduł wyłączyć, ustawić na wartość domyślną lub wzmocnić działanie, działa tylko w RAW, nie powoduje np. efektu halo
    Działanie nie zależy od treści/zawartości zdjęcia jak to jest przy klasycznym wyostrzaniu

    Dla kogoś kto wiele lat widział zdjęcia bez tej korekcji to może być rzeczywiści zaskoczenie.
    Tak jak dla mnie było zobaczenie na ekranie (jeszcze bez DxO), po latach 5Dx i obiektywów L pierwszego zdjęcia, szczegółowości i ostrości z matrycy typu R (w A7R2).

    jp
    To żadne zaskoczenie. Po prostu dla mnie takie podejście zabija istotę fotografii. Rozkminy na temat tego co i w jaki sposób zachowuje ostrość i mikrokontrast mają się nijak do wartości artystycznej zdjęcia. Mnie taki sposób myślenia zabiłby przyjemność robienia zdjęć. A to IMO warunek konieczny żeby zrodziło się coś wartego oglądania. Nie wyobrażam sobie fotografii jako dziedziny sprowadzonej do matematycznych formuł i modeli. To po prostu sposób na zabicie jej ducha i nie ma nic wspólnego z jej elementarnymi zasadami.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #1139
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    suwaczki w lewo o 50% albo nawet więcej, używałem kiedys DxO to był niezły soft - co oni z nim zrobili?

  10. #1140
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Re: Sony A7III

    Taa myślałem przez chwilę może by tak kupić Sony :-) Zostaje przy Canon
    5d III i parę słoików

Strona 114 z 140 PierwszyPierwszy ... 1464104112113114115116124 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •