Strona 116 z 140 PierwszyPierwszy ... 1666106114115116117118126 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 151 do 1 160 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #1151
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Dziwne, że A9 jej nie ma na pokładzie.
    Miała być, ale podobno dostępna będzie dopiero po aktualizacji softu, bo teraz stabilizacja matrycy nie wyrabia i porusza np. tygrysami.

  2. #1152
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Wracając do sedna to wyglądana to, że JP posiada fatalnej jakości monitor na której nie widzi "różnicy" - tak wnioskuję z tematu forum KKM.
    Chociaż ja osobiście stawiałem na ogromną wadę wzroku i stąd u niego tendencje do wyostrzania obrazu do granic możliwości.

  3. #1153
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Wracając do sedna to wyglądana to, że JP posiada fatalnej jakości monitor na której nie widzi "różnicy" - tak wnioskuję z tematu forum KKM.
    Chociaż ja osobiście stawiałem na ogromną wadę wzroku i stąd u niego tendencje do wyostrzania obrazu do granic możliwości.
    Ja mam wrażenie, że JP odrzuca ocenę wizualną różnych cech obrazu i chciałby całkowicie zdać się na wyniki liczbowe. Jeśli eksperci z DXO zmierzyli w swoich testach, że dla danej kombinacji matryca+obiektyw należy ustawić taką a taką wartość liczbową danego parametru to tak zrobi. Oko ulega złudzeniom i może być kierowane emocjami. Tylko wartości liczbowe.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #1154
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Wracając do sedna to wyglądana to, że JP posiada fatalnej jakości monitor na której nie widzi "różnicy" - tak wnioskuję z tematu forum KKM.
    Chociaż ja osobiście stawiałem na ogromną wadę wzroku i stąd u niego tendencje do wyostrzania obrazu do granic możliwości.
    Bardzo prawdopodobne. Zresztą działa to w dwie strony bo często spotykam się z "podpowiedzią", że publikuję nieostre zdjęcia.

    BTW - nie wiem jak Wy to widzicie, ale zdjęcia z testu canona R autorstwa Kena Rockwella są MZ za mocno wyostrzone https://kenrockwell.com/canon/eos-r/r.htm (mowa o portretach, ale nie tylko.

    Sample z Canona R

    przykładowo: oryginał z puszki canon R
    a tu po wyostrzeniu:

    Może taka moda nastała ?
    Ostatnio edytowane przez candar ; 18-02-2019 o 18:24
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #1155
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Ken ma taki algorytm na na stronie, że po przeskalowaniu zdjęcia są przesotrzone. Jak klikniesz i się wyświetli pełny obraz to już normalnie jest.

  6. #1156
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    candar taka moda, przeostrzone i przepalone, Panie, widać suaby DR Canona, Fuji lepsze, a tak wgl to xiaomi najlepsze :nosacz:
    ebe ebe

  7. #1157
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    candar taka moda, przeostrzone i przepalone, Panie, widać suaby DR Canona, Fuji lepsze, a tak wgl to xiaomi najlepsze :nosacz:
    Nie, nie, nie....
    W internetach powiadają, że SMARTFON LEPSZY NIŻ LUSTRZANKA https://www.youtube.com/watch?v=JHv-IqgYYwE
    Teraz wyłącznie dobre foty można zrobić tzw. fotografią obliczeniową i iPhonem Xs

    Tak więc Panowie..... Trza przechodzić na smartfony, aby robić lepsze foty
    Ostatnio edytowane przez candar ; 18-02-2019 o 20:21
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #1158
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nie, nie, nie....
    W internetach powiadają, że SMARTFON LEPSZY NIŻ LUSTRZANKA https://www.youtube.com/watch?v=JHv-IqgYYwE
    Teraz wyłącznie dobre foty można zrobić tzw. fotografią obliczeniową i iPhonem Xs

    Tak więc Panowie..... Trza przechodzić na smartfony, aby robić lepsze foty
    Biorąc pod uwagę że większość zdjęć nie jest drukowana i przy takim postępie w rozwoju funkcji foto w smartfonach (wieloobiektywowe, AI, coraz lepsze matryce, sensowne uchwyty) i łatwy dostęp (każdy ma w kieszeni), natychmiastowy przesył w świat to za 2-3 lata człowiek z aparatem będzie chyba wyjątkiem.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #1159

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Ale czad.... wątek wieloforumowy... ale tu macie gadane my na kkm chyba się mocniej streszczamy

    Ach te matryce R ... przełamują wszelkie bariery ;-)

  10. #1160
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Ale czad.... wątek wieloforumowy... ale tu macie gadane my na kkm chyba się mocniej streszczamy

    Ach te matryce R ... przełamują wszelkie bariery ;-)
    Najciekawsze dopiero przed nami, jeżeli się zdecyduje faktycznie przyjąć rękawice i udowodnić, że z 25 mm spokojnie można zrobić 135 i mieć to samo. Ja czekam na to z utęsknieniem.

Strona 116 z 140 PierwszyPierwszy ... 1666106114115116117118126 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •