Strona 135 z 140 PierwszyPierwszy ... 3585125133134135136137 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 341 do 1 350 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #1341
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ww. formułę CMYK dla odcieni skóry autor napisał, że znalazł w kilku różnych miejscach online, ale jednym ze źródeł był zdecydowanie Michał Woloszynowicz, który jest świetnym retuszerem http://www.vibrantshot.com/gallery/f...-beauty-book2/

    MZ - dla Z-tki jak i innych też się sprawdzi. Sprawdziłem na różnych zdjęciach z "kopniętymi" mocno kolorami i jest to dobry sposób.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #1342
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Formułę dla CMYK (chyba trochę inną od tej), widziałem już z 15 lat temu w książce Dana Margulisa. Ale jeśli dobrze rozumiem to tylko poziom wyjściowy, różnice w każdą stronę są możliwe, bo przecież są ludzie z różnymi karnacjami.

  3. #1343
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    mnie brakuje czasami prostego narzedzia w PS , lub tez jako oddzielny program:

    pobieram pipeta z jakiegos miejsca np twarzy wartosci RGB na zdjeciu A i klikajac w takie miejsce na zdjeciu B zostana przeliczone wartosci RGB tak , by w tym miejscu zdjecia B byly identyczne jak na zdjeciu A. Przeliczeniu ulega oczywiscie Cale zdjecie.
    Zastosowanie tego parcjalnie w razie potrzeby nie stanowiloby problemu. Dla mnie byloby to spore ulatwienie . Czasem traci sie duzo czasu by uzyskac te sama kolorystyke przy zmiennnym nieco oswietleniu / otoczeniu.

    ustawianie reczne wartosci RGB czy Cmyk jest jednak czasochlonne i klopotliwe. To wcale nie dzieje sie tak bezproblemowo wygodnie i natychmiast.

  4. #1344
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    mnie brakuje czasami prostego narzedzia w PS , lub tez jako oddzielny program:

    pobieram pipeta z jakiegos miejsca np twarzy wartosci RGB na zdjeciu A i klikajac w takie miejsce na zdjeciu B zostana przeliczone wartosci RGB tak , by w tym miejscu zdjecia B byly identyczne jak na zdjeciu A. Przeliczeniu ulega oczywiscie Cale zdjecie.
    Zastosowanie tego parcjalnie w razie potrzeby nie stanowiloby problemu. Dla mnie byloby to spore ulatwienie . Czasem traci sie duzo czasu by uzyskac te sama kolorystyke przy zmiennnym nieco oswietleniu / otoczeniu.

    ustawianie reczne wartosci RGB czy Cmyk jest jednak czasochlonne i klopotliwe. To wcale nie dzieje sie tak bezproblemowo wygodnie i natychmiast.
    Czyli bez względu na to :
    - jakie było oświetlenie (dzienne, żarowe, świetlówki, ...)
    - jaką karnację ma model (skandynaw, japończyk, murzyn, ...)
    zawsze mają taki sam skład CMYK na twarzy.

    Nowatorskie.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 05-12-2019 o 11:52
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #1345
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Czyli bez względu na to :
    - jakie było oświetlenie (dzienne, żarowe, świetlówki, ...)
    - jaką karnację ma model (skandynaw, japończyk, murzyn, ...)
    zawsze mają taki sam skład CMYK na twarzy.

    Nowatorskie.

    jp
    Raczej chodziło o to aby mając większą ilość zdjęć tej samej osoby nie pracować na każdym z osobna nad kolorem skóry tylko przenieść ustawienia z jednego i je zastosować.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Czyli bez względu na to :

    - jaką karnację ma model (skandynaw, japończyk, murzyn, ...)

    jp
    PS. To ostanie określenie baaardzo niepoprawne politycznie...
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  6. #1346
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Nie wolno dyskutować/interpretować w sprawie polityki, wg. regulaminu

    Ja tylko uważam ze byłoby to nowatorskie, przydatne narzędzie do dobrej zmiany twarzy

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #1347
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Slowo "politycznie" nie odnosi sie do czystej polityki tylko w tym sformułowaniu do światopoglądu czy raczej obecnego nurtu...
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  8. #1348
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    dlaczego zmiany twarzy ?

    mozna stosowac w dowolnym miejscu np zeby przeniesc kolor samochodu z jednego zdjecia na drugie , kolor sukienki itp.
    to nie ma nic wspolnego z karnacja - niech sobie bedzie jaka chce. Chodzi tylko o zachowanie identycznych parametrow okreslonego detalu na roznych zdjeciach - czyli przeniesienie pipeta z jednego zdjecia na drugie.

  9. #1349
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Taka funkcja chyba jest, jeżeli dobrze rozumiem o co Ci chodzi.
    Spójrz na ten filmik:
    https://www.youtube.com/watch?v=mdTbjgCbIG0
    Gość niby wyjaśnia jak ustawić sobie presety kolorystyczne skóry ale powinno to też działać tak jak Ty chcesz

  10. #1350
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    tak sie zastanawiam czy ten gosciu jest prawdziwy , czy to jest animacja?


    troche to uciazliwe , szczegolnie przy wiekszej serii zdjec.
    z jednym mozna sie bawic .
    wyobrazam sobie pipete o nastawnej wielkosci pola , usrednienie wynikow na tej powierzchni i przeniesienie na powierzchnie drugiego zdjecia - dwa kliki i po sprawie. Mnie czegos takiego czesto brakuje .

Strona 135 z 140 PierwszyPierwszy ... 3585125133134135136137 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •