Strona 113 z 140 PierwszyPierwszy ... 1363103111112113114115123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 121 do 1 130 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #1121
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    @jotes25 - zrobiłem już kilkadziesiąt tysięcy zdjęć pod słońce (a głównie w taki sposób fotografuję) bezlustrami X-T2 i A7 II w których dokładnie ten problem opisano https://www.mirrorlessons.com/2016/0...rid-artefacts/ i nigdy nie miałem rzekomej kratki ani zafarbu (a ślepy nie jestem). Muszą zaistnieć bardzo specyficzne warunki, aby udało się to złapać w kadrze. No ale oczywiście zdaję sobie sprawę, że pełno jest teoretyków wiedzących wszystko lepiej od użytkowników tego sprzętu i znających od podszewki aparaty, których nigdy nie mieli w ręku.

    Tyle w kwestii "dyskusji o niedostatkach technologicznych..."
    To w ogóle nie jest ten problem co w A7 III...

  2. #1122
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    To w ogóle nie jest ten problem co w A7 III...
    Jasne... To całkiem dwa różne problemy https://www.mirrorlessons.com/2016/0...rid-artefacts/ vs https://www.fujirumors.com/backlit-a...rtifacts-myth/ których nigdy nie udało mi się w żaden sposób uchwycić na zdjęciach.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-02-2019 o 10:54
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #1123
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Użytkownicy Sony to prawdziwie ostre tygrysy

  4. #1124
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Użytkownicy Sony to prawdziwie ostre tygrysy
    raczej wytresowane...

  5. #1125
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Czy ja kogoś bronię ? Mam znajomego używającego canona 1Dx i swego czasu kilkakrotnie pokazywałem mu jak najlepiej ustawić aparat bo ktoś mu doradził, że najlepsze zdjęcia to zrobi tylko najdroższą lustrzanką z L-kami. Czy robi lepsze zdjęcia takim sprzętem niż kompaktem, który miał wcześniej ? Nie mnie oceniać, jest zadowolony ze zdjęć i to jest najważniejsze.

    Albo dyskutujemy rzeczowo o tym, czego faktycznie oczekujemy od aparatów A.D. 2019 albo faktycznie zadowalamy się starymi odgrzewanymi milion razy kotletami w nowej panierce. A o tym, że każdym aparatem da się zrobić dobre zdjęcia nawet bez obiektywu wiadomo nie od dzisiaj.
    Albo robimy dygresję od tematu uciekając gdzie nam wygodniej...by poczuć się mądrzejszym. Zrób totalne gnioty od strony kompozycyjnej jak i technicznej (bez tony photoshopa) i wrzuć je tutaj na forum. Następnie opisz jakim super sprzętem to zrobiłeś ( JP - a7r3 plus batis to 20k pln) . Jak ludzie zaczną krytykować to co zrobiłeś, to ja wyskoczę w czarnej pelerynie broniąc tego co zrobiłeś, że to nie sprzęt robi zdjęcia... i że każdy może zrobić gniota dobrym aparatem. Zgadzam się, że tak jest! Ale zwyczajnie w świecie. Po co to robić i jeszcze pisać, że taki obraz daje sprzęt za grube pieniądze !?! Zwłaszcza w wątku w którym owy, tytułowy aparat jest tak doskonały, że z nocy robi dzień.

  6. #1126
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    raczej wytresowane...
    Bardziej pozasystemowi tułacze czekający na jakiś korpus canona spełniający standardy A.D. 2019.

    Ale widać już światełko w tunelu:
    "Podobno podczas premiery bezlusterkowca EOS RP przedstawiciele firmy Canon przedstawili prezentację, z której wynika, iż producent pracuje nad wbudowaną w korpus stabilizacją obrazu. Ma ona współpracować ze stabilizacją optyczną w obiektywie, a cały mechanizm został nazwany "All Optical IS"."

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    każdy może zrobić gniota dobrym aparatem. Zgadzam się, że tak jest! Ale zwyczajnie w świecie. Po co to robić i jeszcze pisać, że taki obraz daje sprzęt za grube pieniądze !?! Zwłaszcza w wątku w którym owy, tytułowy aparat jest tak doskonały, że z nocy robi dzień.
    Marudzisz Nawet pozornie nijakie zdjęcia mogą dużo warte https://archiwum.radiozet.pl/Rozrywk...larow-00017790
    Od zawsze piszę, że "„najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim" (ANSEL ADAMS)
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-02-2019 o 12:02
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #1127
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Zagadka - kto to napisał:
    "Twierdzi więc że zdjęcie tygrysa z 400mm na całej matrycy (u mnie 8000 pix) przeskalowane do 1000 pix będzie lepsze niż zdjęcie tygrysa ze 100mm na 1/4 matrycy, (2000 pix) zcropowane i przeskalowane do 1000 pix.

    Oba zdjęcia będą przedstawiały tą samą część świata

    W czym będzie lepsze zdjęcia z 400mm ?"


    Po rozwiązaniu zagadki w nagrodę możesz sprzedać wszystkie obiektywy, które posiadasz, poza uwa. Możesz teraz jechać na autostradę i robić jednym szkłem wszystko, od landscape do oka tygrysa. Potrzebne będą jeszcze nożyczki.

  8. #1128

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Zagadka - kto to napisał:
    "Twierdzi więc że zdjęcie tygrysa z 400mm na całej matrycy (u mnie 8000 pix) przeskalowane do 1000 pix będzie lepsze niż zdjęcie tygrysa ze 100mm na 1/4 matrycy, (2000 pix) zcropowane i przeskalowane do 1000 pix.

    Oba zdjęcia będą przedstawiały tą samą część świata

    W czym będzie lepsze zdjęcia z 400mm ?"


    Po rozwiązaniu zagadki w nagrodę możesz sprzedać wszystkie obiektywy, które posiadasz, poza uwa. Możesz teraz jechać na autostradę i robić jednym szkłem wszystko, od landscape do oka tygrysa. Potrzebne będą jeszcze nożyczki.
    Zajrzałem na kkm i tam chłopaki w dość rozsądny sposób starają się wytłumaczyć pewne rzeczy, no ale skutek jest jak w cytacie. Ja tylko napiszę że DxO PhotoLab to jest świetny rawer, jego Optics Modules i zawarty w nim Lens Sharpness robią naprawdę dobrą robotę, a profil Standard dla ustawień wejściowych jest najlepszym profilem do dalszej obróbki plików.

  9. #1129
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Widzę, że już zaczęła się nagonka na autora foty z mało przyjaznymi komentarzami. Rodzi się pytanie dlaczego piszący nie pokażą swoich doskonałych zdjęć w znakomitych galeriach na zagranicznych portalach?
    Gdyby to zdjęcie zostało umieszczone w wątku "pokaż zdjęcie, które Ci się podoba" to by nie było tematu. Ale zostało umieszczone w tym wątku jako przykład pokazujący jakie idealne zdjęcie wychodzi z takich pro zabawek jak A7R3 i Batis. I jeszcze gdyby to wstawił jakiś anonimowy, nowy user, ale to zostało wstawione przez osobę, która jest odbierana jako główny bojownik o wyższość Sony nad Canonem . Niestety, ale kolokwialnie mówiąc to te zdjęcia (nie tylko pierwsze, ale i kolejne) "**** nie urywają", więc tym bardziej cała społeczność ma ubaw .
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  10. #1130
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Gdyby to zdjęcie zostało umieszczone w wątku "pokaż zdjęcie, które Ci się podoba" to by nie było tematu. Ale zostało umieszczone w tym wątku jako przykład pokazujący jakie idealne zdjęcie wychodzi z takich pro zabawek jak A7R3 i Batis. I jeszcze gdyby to wstawił jakiś anonimowy, nowy user, ale to zostało wstawione przez osobę, która jest odbierana jako główny bojownik o wyższość Sony nad Canonem . Niestety, ale kolokwialnie mówiąc to te zdjęcia (nie tylko pierwsze, ale i kolejne) "**** nie urywają", więc tym bardziej cała społeczność ma ubaw .
    Azaliż trza autora tedy przekonać, aby one zdjęcia przeniósł do wspomnianego wątku
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 113 z 140 PierwszyPierwszy ... 1363103111112113114115123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •