Strona 134 z 140 PierwszyPierwszy ... 3484124132133134135136 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 331 do 1 340 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #1331
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Może. Natomiast ja jestem. Robisz śmietnik z tego forum - to są zarzuty osób które tu nie chcą pisać.
    Weźmiemy pod uwagę te kwestie bo sprawa dojrzewa żeby coś wreszcie z tym zrobić.
    posty Candara naleza do jednych z bardziej merytorycznych tutaj na Forum.

    Czeste dywagacje , ktorych autorem jest Autor cytowanego na wstepie postu n.t. sytuacji finasowej firm i prawidlowej strategii ich dzialanosci, w ktorym to temacie tak chetnie zabiera glos , sa bez wartosci.
    W przeciwienstwie do nich , posty Candara Maja jednak uzytecznosc praktyczna i sa poparte dobrym materialem ilustracyjnym - czesto na b. wysokim poziomie.


    jesli ktos sie skarzy , tzn cos z percepcja ma nie tak.
    Dlaczego nalezaloby sie kierowac opinia tych o mniej wyrobionej percepcji , bedzie trudno zrozumiec nawet tym o bardziej rozwinietej zdolnosci pojmowania.

    Mysle , ze Candar przyciaga tutaj sporo osob.

  2. #1332
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Gdybysmy w tym czasie obraz widzieli , zdjecie nie byloby inne.
    No nie zupełnie, jest coś takiego jak panoramowanie to po pierwsze, po drugie nawet jeśli czas jest krótki, a robimy w serii to liczą się jeszcze kolejne zdjęcia. Także podgląd w trakcie może się przydawać.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    posty Candara naleza do jednych z bardziej merytorycznych tutaj na Forum.
    Też tak uważam, ale mnie nie specjalnie rusza jakie kto ma sympatie sprzętowe. Niestety dla wielu osób to jest ważniejsze niż zawartość merytoryczna.

  3. #1333
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    No nie zupełnie, jest coś takiego jak panoramowanie to po pierwsze, po drugie nawet jeśli czas jest krótki, a robimy w serii to liczą się jeszcze kolejne zdjęcia. Także podgląd w trakcie może się przydawać.
    w lustrzance przeciez to wystepuje , w serii oczywiscie tez i jakos nikt nie podnosi tego jako istotnej przeszkody.

    migawke wyzwalasz kiedy widzisz obraz w sposob ciagly , a potem w serii to i tak sie nie ma wplywu na to co sie dzieje w kadrze.


    ML-e pod tym wzgledem nie sa bardziej uciazliwe , nawet przeciwnie , to tylko kwestia czasu kiedy ta cecha zostanie usunieta rowniez w tanszych aparatach.

    opoznienie czasowe tez nie jest jakosc znaczace - wprawdzie obraz w celowniku widzimy z opoznieniem milisekundowym ( bez znaczenia praktycznego ) w dslr tego opoznienia w celownieku nie ma , ale samo naswietlenie w dslr nastapi z opoznieniem , gdyz lustro musi przeciez zadzialac i to jest opoznienie porownywalne z ML-em. Nie ma tutaj Jakis istotnych roznic.
    Jeszcze 10 lat temu w owczesnych ML -ach ( kompaktach ) opoznienie w celowniku wynosilo dziesiate czesci sekundy , bylo ono wyraznym utrudnieniem w przypadku motywowo ruchomych.

    Jesli czytac opinie uzytkownikow , co pozwala na wyciagniecie pewnych wnioskow statystycznych , zdecydowana wiekszosc osob , ktore przeszly na ML , nie chca wiecej powrotu do dslr.

  4. #1334
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    ML-e pod tym wzgledem nie sa bardziej uciazliwe
    Nawet mniej.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    zdecydowana wiekszosc osob , ktore przeszly na ML , nie chca wiecej powrotu do dslr.
    Ja też coraz mniej sięgam po lustrzankę.

    Tylko zauważyłem, że blackout choć naturalny i nie jest jakimś dużym problemem, to też nie jest tak, że zupełnie nie przeszkadza.
    W końcu były lustrzanki, które tego problemu nie miały, ale nie utrzymały się na rynku.

  5. #1335
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Byl canon RT z polprzepuszczalnym lustrem jeszcze w analogu.
    na ow czas byl piekielnie szybki i mial znalezc zastosowanie glownie w sporcie.

    To byla jednak efemeryda.
    zawsze strata swiatla na lustrze musiala byc okupiona jakoscia - wowczas i dzisiaj - z tym , ze wowczas przy tamtych czulosciach bylo to bardziej dotkliwe niz dzisiaj.

  6. #1336
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Są lustrzanki gdzie lustro się nie podnosi i obraz widać ciągle. Ale TLR bym do panoramowania nie polecił, bo ciężko coś trzymać na celu gdy sie przesuwa w odwrotną stronę
    (mam nadzieję, że niektórzy wiedzą o czym piszę).

  7. #1337
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    byl prosty trik psychologiczny.
    wystarczylo raz sobie uzmyslowic, ze obiektywem cofamy uciekajacy na matowce przedmiot na swoje miejsce , nie scigamy.

    To dzialalo.

  8. #1338
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    To zalezy od osobnika bo ja używając naprzemiennie normalnej lustrzanki małoobrazkowej i jakiegoś aparatu z kominkiem to właściwie zawsze wykonywałem ruch w przeciwną stronę nawet przy głupim kadrowaniu czegoś statycznego.
    (mam TLR Rolleiflexa, a Mamiyę RZ od razu kupiłem z pryzmatem, właśnie przez to, no i przez automatykę naświetlania).

  9. #1339
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    dwuobiektywwy rolleiflex , jeszcze ze swiatlomierzem selnowym , to byl najlepszy aparat jaki kiedykolwiek mialem w rekach.
    tzn dawal najlepsza jakosc zdjec w stosunku do innych aparatow jakie uzywalem.
    piekna rzecz i dzisiaj wciaz ma swoja cene .

  10. #1340
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Co do słabych kolorów R w LR (zielono-żółte) spróbujcie pobawić się innymi profilami kolorystycznymi dostarczanymi prze adobe. W tym filmiku akurat korekta dotyczy Sony, ale rozwiązanie problemu jest podobne: https://www.youtube.com/watch?v=wGherHIAWFY

    ...lub spróbować Capture One. Od lat bardzo lubię kolory z tego softu. Również na R.
    C1 używam do wszystkiego. MZ - jeden z lepszych programów na rynku.

    Co do kolorów w Sony aby były takie jak w Canonach jest fajny tutorial:



    Krótko pisząc autor tutoriala "w pierwszej kolejności rozpisuje sobie kolory na paletę CMYK. C (cyjan) jest właściwą wartością, M (magenta) powinno być iloczynem C x2, natomiast kanał Y (żółty) to M x1,25. K to czernie i mają one znaczenie dla rozpiętości tonalnej, ale w tym przypadku Sean celowo pomija ten kanał. Według tego, co mówi prowadzący, jeśli stosunek naszych kolorów będzie taki, jak wspomniał, kolor skóry powinien być bliski ideału. Sean dokonuje pomiarów kursorem na rozmytej warstwie. Po sprawdzeniu tonów i ich wyników na panelu informacyjnym, tworzy on osobną warstwę wyrównania na ”Krzywych”. Jeśli z obliczeń wychodzi, ze jest za dużo magenty, należy dodać trochę zieleni, czyli przeciwstawnego koloru – robi się to przez podciągnięcie wykresu krzywej na środku delikatnie do góry. Odwrotnością czerwieni jest cyjan, natomiast odwrotnością niebieskiego żółty." Całość info tutaj https://fotoblogia.pl/13029,portrety...y-sposob-skory

    Sprawdziłem i faktycznie jest o co walczyć. Prosty i szybki sposób na uzyskanie kolorystyki znanej z C. Być może ten sposób sprawdzi się również w R-kach bo wzorzec wzięty jest z 5D mark III.

    Co do filmowania to warto zapoznać się z: https://www.eoshd.com/pro-color/ tutaj większy opis https://www.youtube.com/watch?v=VOjbYplISYg

    tutaj film

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	eoshd-pro-color-3-1024x691@2x.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	363,5 KB
ID:	3384
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-12-2019 o 22:03
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 134 z 140 PierwszyPierwszy ... 3484124132133134135136 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •