Strona 89 z 140 PierwszyPierwszy ... 3979878889909199139 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 881 do 890 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #881
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    1.
    Ostrość DSC-RX1R wynosi P-Mpix = 20
    Przy matrycy 42 Pix oznacza to że sumaryczna/średnia (po całym kadrze i wszystkich przesłonach) na zdjęciach ostrość jest o połowę (42/20) mniejsza niż gdyby obiektyw był doskonały (miał zdecydowanie większą rozdzielczość niż matryca)
    RX1 i RX1R maja matryce 24 mpix.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 09-09-2018 o 14:09

  2. #882
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    RX1 i RX1R maja matryce 24 mpix.
    To znaczy że "brakuje" 4 Mpix (na szczęście tylko)
    Ale wyniki szczegółowe w zakładce Field map (brak ostrości w rogach) są o tej matrycy/obiektywie

    Nowy aparat Zeiss oparty jest (następca ?) o RX1R II, nie znam wyników wiarygodnych badań dla tego body.
    Ale obiektyw ten sam, chyba różnica Mpix - P-Mpix powinna być większa ale nie dałbym głowy

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 09-09-2018 o 18:37
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #883
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Wynik głosowania ponad 1550 uczestników oznacza tak na prawdę A7 nic "nie potrzebuje" od R i Z
    https://www.sonyalpharumors.com/what...of-a7-cameras/

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #884
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Wynik głosowania ponad 1550 uczestników oznacza tak na prawdę A7 nic "nie potrzebuje" od R i Z
    https://www.sonyalpharumors.com/what...of-a7-cameras/

    jp
    Tak tak, oczywiście...

  5. #885
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Doszedłem do wniosku, że trzeba różnych rzeczy w życiu spróbować, żeby móc się potem wypowiadać na bazie praktyki, a nie tylko przeczytanej teorii i postanowiłem kupić bezlustro. Zniechęcony słabym trybem seryjnym oraz kiepską baterią w EOS R postanowiłem dać szansę Sony. Kupiłem A7III + MC-11 + grip + Sony 70-200/4.

    Pierwsze wrażenia:
    * Na razie nie wiem o co tyle szumu z tym EVF. Ani mnie nie zachwycił, ani nie zniechęcił. Widok jest "sztuczny", ale idzie się przyzwyczaić. Da się go używać podczas fotografowania dynamicznej akcji, a tego się trochę obawiałem.
    * Nie lubię małych aparatów, więc specjalnie od razu kupiłem grip. Patrząc od tyłu/przodu to A7III z gripem jest bardzo porównywalny wielkościowo z 6D2 (również z gripem). Patrząc z góry jest oczywiście cieńszy i chwyt jest trochę inny, ale z pewnością nie można go nazwać niewygodnym.
    * Po zamontowaniu obiektywu tele różnice wielkościowe zupełnie się zacierają. Komplet A7III + Sony 70-200/4 nie różni się praktycznie od 6D2 + Canon 70-200/4L. Jako, że mi zupełnie nie zależy na kompaktowości to ten punkt odnotowuje jako cechę, a nie wadę lub zaletę.
    * Bateria. Jest dobrze. Wziąłem nowy zestaw na mecz piłkarski mojego syna. Zrobiłem lekko ponad 1000 zdjęć. Oczywiście dużo strzelałem w serii oraz praktycznie nie używałem tylnego ekranu, ale zużycie jednej baterii spadło mi z 90% do 65%. A w gripie są dwie baterie, więc mógłbym tak obskoczyć jeszcze kilka meczy .
    * Menu. Projektował to chyba jakiś fan linuxa. Milion opcji, połowa tak nazwana, że bez instrukcji nie wiadomo co z tym zrobić. Trzeba odłożyć męską dumę na bok i wziąć do ręki instrukcję.
    * Przyciski programowalne C1, C2, C3, C4. I weź tu zapamiętaj, że pod C1 jest wybór trybu AF, pod C3 wybór obszaru AF, a pod C2 wybór WB. W Canonie są ikonki, które sugerują do czego służy dany przycisk, a tu trzeba pamiętać. I jak pożyczysz od znajomego taki sam aparat to okaże się, że on wszystko ma dokładnie odwrotnie .
    * Adapter MC-11 to fajna sprawa. Sigma 50 ART działa jak natywny obiektyw. Canon 16-35 również wydaje się, że działa, ale podpiąłem go tylko na 5 minut - muszę jeszcze potestować. Niestety mój Tamron 70-200 G2 działa poprawnie dopóki nie zechce się użyć szybkiego trybu seryjnego (działa tylko tryb wolny) - i dlatego musiałem kupić natywne tele. Liczę, że Tamron wypuści ten obiektyw z mocowaniem E lub któryś update adpatera spowoduje, że zacznie on działać z pełną prędkością, bo obiektyw jest rewelacyjny.
    * Eye-AF działa bardzo fajnie. Niestety nie działa z psami .

    No i najważniejsza z mojego punktu widzenia sprawa - celność AF. W końcu koniec walki z BF/FF, niestabilnością AF w Sigmach i Tamronach oraz kalibrowania obiektywów w Sigma Dock i Tamron Tap-In Console. Robiąc zdjęcia Canonem z Sigmą na wszelki wypadek robiłem zawsze kilka takich samych ujęć, ponieważ było ryzyko, że któreś z nich będzie nietrafione. A tu praktycznie każde zdjęcie ma ostrość tam gdzie chciałem. Korzystając z LiveView w 6D2 też bym osiągnął to samo, ale jestem zwolennikiem używania wizjera i to przesądziło sprawę. W zasadzie to ten aparat mógłby mieć masę wad, ale ta jedna zaleta (mój święty graal w fotografii - ostrość tam gdzie chcę ja, a nie aparat) spowodowałyby, że nadal byłby to dobry dla mnie wybór.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  6. #886
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    1. Menu
    Włożyłem do Moje Menu oraz do Fn to co potrzebuję ...i tyle

    2. przyciski Cx
    Pewno "za chwilę" zaprogramujesz na swoje potrzeby i będziesz pamietał
    Jak dodatkowo "odkryłem" ustawienia własne to nie wyobrażam sobie ich braku

    3. aku
    "jak na razie" EVF zużywa więcej energii (gdy przyłożone oko) niż monitorek

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #887
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    1. Menu
    Włożyłem do Moje Menu oraz do Fn to co potrzebuję ...i tyle

    2. przyciski Cx
    Pewno "za chwilę" zaprogramujesz na swoje potrzeby i będziesz pamietał
    Jak dodatkowo "odkryłem" ustawienia własne to nie wyobrażam sobie ich braku

    3. aku
    "jak na razie" EVF zużywa więcej energii (gdy przyłożone oko) niż monitorek

    jp
    1. Bardziej mi chodziło o to, że najpierw trzeba się zorientować co dana opcja oznacza oraz gdzie znaleźć potrzebną właśnie opcję. Jak już się przez to przejdzie to potem oczywiście można skonfigurować "Moje menu".

    2. Pewnie tak będzie, ale na początku jest to trochę dezorientujące.

    3. To wiem, więc tym bardziej jestem pozytywnie zaskoczony wydajnością baterii. Myślę, że największy wpływ na dobry stosunek liczby zdjęć do zużycia baterii ma tryb seryjny. Gdybym robił pojedyncze zdjęcia i jeszcze oglądał efekt wykonania na dużym ekranie to stosunek ten byłby dużo gorszy.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  8. #888
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    [B]3. aku
    "jak na razie" EVF zużywa więcej energii (gdy przyłożone oko) niż monitorek
    Czym tłumaczyć ten fakt?
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  9. #889
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Czym tłumaczyć ten fakt?
    EVF ma większą rozdzielczość, czyli więcej pikseli do wyświetlenia (2,4 mln vs 0,9 mln) - wydaje mi się, że to może być powodem.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  10. #890
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    EVF ma większą rozdzielczość, czyli więcej pikseli do wyświetlenia (2,4 mln vs 0,9 mln) - wydaje mi się, że to może być powodem.
    Pewno tak.
    Ponadto EFV to technologia w znacznie młodsza od monitora, dużo jeszcze można ulepszać.
    Teraz Sony stosuje 2 typy EVF, 2,4 i 3,7 Mpix z odświeżaniem 60/120 fps.
    W trakcie produkcji są już (i w nowych body będą ( A7S3 ?) 5.6 Mpx z odświeżaniem 120/240 Mpix i (ponoć) o połowę mniejszym zużyciem energii

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 89 z 140 PierwszyPierwszy ... 3979878889909199139 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •