Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 04-06-2018 o 19:34
puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
public.fotki.com/janusz-pawlak/
Ciekawi mnie jeszcze jak długo wytrzyma grzejąca się matryca w pracy ciągłej , bo może tu jest haczyk dlaczego canon i nikon nie wypuszczają takich bezlusterkowców z kaloryferem w obudowie - to jeszcze w zimie i wiosną może być OK ale latem gdy temperatury dochodzą do ponad 35stC a słoneczko dogrzewa czarną obudowę jak asfalt do tego malutką i upakowaną w dwa ekrany to matryca z chłodzeniem ma problem i teraz ma to być aparat dla reportera sportowego np na Olimpiadzie
Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII
Miłego dniamoja www
To jest rzeczywisty problem.
Występuje najostrzej przy filmowaniu, dochodzi "grzejnik"/procesor, przy zdjęciach w tym seryjnych to jednak mniejszy problem.
Temperatura elementów jest monitorowana i praca jest przerywana gdy jest za duża.
To było "zmorą" pierwszych wersji A7x
Z zestawu matryce, wyświetlacz, monitor to matryca i EVF były/są największymi pożeraczami prądu.
Matryce uległy przeprojektowaniu, teraz pobierają znacznie mniej energii
Również EVF został zmieniony i (nowy) w trybie 240/s pobiera (ponoć) mniej energii niż pierwsze wersje w trybie 60/s
jp
Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 05-06-2018 o 06:25
puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
public.fotki.com/janusz-pawlak/
Po 54 stronach opinii nt. bezlusterkowców serii a7x krótkie podsumowanie zbiorcze:
1. ergonomii brak, idea małego aparatu fotograficznego zapomniana, żeby w miarę wygodnie trzymać body w rękach trzeba do niego poprzypinać różne dodatkowe elementy, które być może sprawią, że aparat delikatnie zbliży się swoją ergonomią do lustrzanek (przy czym zrówna się dopiero wówczas gdy waga bezlustra stanie się większa niż lustrzanki)
2. wizjer elektroniczny jest coraz lepszy w topowych modelach, których cena przekracza kilkanaście tysięcy PLN, ale w żaden sposób nie jest w stanie pod względem komfortu "patrzenia" zastąpić wizjera optycznego, plusem jest wyświetlanie w wizjerze informacji nt. fotografowanej sceny, co może być przydatne dla osób zaczynających przygodę z fotografią i nie mających umiejętności doboru właściwych parametrów ekspozycji
3. niedopracowany bagnet powoduje, że rzekomy "wysyp obiektywów" przyniósł tak naprawdę wyłącznie rozwiązania protezowe, szkła są ciężkie i pozbawione ergonomii, w zasadzie wyłącznie zakup produktów z linii zeiss powoduje uzyskanie oczekiwanych efektów
4. matryca oraz podzespoły elektroniczne przegrzewają się bardzo szybko
5. aparaty są wyjątkowo energochłonne i w dalszym ciągu wymagają zabezpieczenia odpowiedniej ilości źródeł zasilania (w sumie te dodatkowe akumulatory, które trzeba ze sobą nosić powinny zostać z automatu doliczone do wagi nominalnej body)
6. matryce o wysokiej rozdzielczości generują szczegółowy obraz, niestety jest to obraz zdecydowanie "sztuczny", pozbawiony cech charakterystycznych fotografii klasycznej (zdjęcia mają charakter "technicznych" obrazów)
7. ceny sprzedaży nowych body ustawione są na maksymalnym poziomie w celu skonsumowania efektu nowości oraz działań marketingowych producenta, realna wartość aparatu jest zdecydowanie niższa i notujemy bardzo szybki spadek cen zarówno sprzętu nowego, jak i na rynku wtórnym po osiągnięciu przez producenta odpowiedniego poziomu "strzyżenia frajerów"
8. poza powyższym to bardzo fajne aparaty
O czymś zapomniałem?![]()
^^ Zapomniałeś o plusach czyli większe pokrycie punktami AF, lepszy AF Servo/Continuous (w pewnych przypadkach), focus peaking i inne rzeczy wynikające z EVF i ciągłej analizy i przetwarzania obrazu (eye tracking, powiekszenia, etc).
Lustrzanki co prawda też część tego mają ale przez ekran główny a nie wizjer. Generalnie FF od Sony nie wygląda tak dobrze jak marketing.
Ostatnio edytowane przez kmeg ; 05-06-2018 o 10:55
"Plusy dodatnie" pozwoliłem sobie zostawić gorącym zwolennikom systemuNatomiast faktycznie jedną zaletę musiałbym - zresztą chyba w zgodzie ze wszystkimi - wymienić: MARKETING. Intensywne działania PR, generowanie potrzeby zakupu niedopracowanego jeszcze systemu, pozycjonowanie w "niezależnych" testach, dawanie złudzenia nadzwyczajnej innowacyjności - to wszystko sprawia, że owce pędzą do sklepów i wydają dwa razy więcej niż trzeba. Z tego punktu spojrzenia - majstersztyk. Ale w tym Sony zawsze było dobre.
Z innej beczki - jeżeli Nikon i/lub Canon - wypuszczą sprzęt w miarę dopracowany, pozbawiony istotnych wad (a raczej z wadami o mniejszym stopniu nasilenia), to kariera fotograficznego playstation będzie intensywna, acz krótka. Choć projekt zapewne zamknięty zostanie finansowym powodzeniem (później przecież można kogoś kupić ...).