Strona 61 z 140 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #601
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: sony A7III

    marfot co Cię w takim razie powstrzymuje przed pójściem w ślady jana pawlaka? Czyżby ślepa wiara w to, że Canon w końcu zrobi to, co chciałbyś trzymać w łapie?

  2. #602
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Chętnie też bym podyskutował trzymając w łapie bezlustro FF Canona o parametrach sensora i AF porównywalnych z A7III.
    Porównałbym kolory, skuteczność AF, łatwość obsługi, szklarnię, EVF. No ale na razie nie mam co położyć na swojej szali wagi
    No to jeszcze (co najmniej ponoć) rok.

    Są jednak jeszcze 2 zagadnienia .
    1.
    Czy bezlustro FF Canona to będzie "ogólnego zastosowania" i wtedy rzeczywiście porównanie z A7M3
    Ale Sony ma jeszcze A7Sx, A7Rx i A9, może to będzie odpowiednik A7R3 albo A9 ?
    2.
    Jak to będzie z mocowaniem/obiektywami do bezlustra FF Canona.
    Wygląda na to że będzie można podpinać obiektywy EF przez przejściówkę i że będą (są już patenty) obiektywy projektowane do bezlustra. Do porównań trzeba by wtedy wziąć "systemowe"

    jp

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Czyżby ślepa wiara w to, że Canon w końcu zrobi
    Ślepa wiara.... to brzmi jak podświadome wyznanie.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 22-06-2018 o 22:36
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #603
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Ślepa wiara.... to brzmi jak podświadome wyznanie.

    jp
    A to tylko cytat z miszaka

  4. #604
    Dopiero zaczyna Awatar Panama Joe
    Dołączył
    Jan 2018
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Strategia produktowa/rozwojowa jest jedna z najdokładniej/najstaranniej tworzonych, przez wielu specjalistów/działów, analizowana i weryfikowana.
    To cała rozbudowana wiedza jak to się robi
    Gdyby to było takie proste jak mówisz, to nie mielibyśmy nietrafionych produktów, przejęć czy bankructw. Niestety jest tego cała masa i dotyczy w zasadzie każdej branży. Wszystkie firmy zaliczały wtopy czy też podejmowały niezrozumiałe decyzję a następnie się ich trzymały; niektóre dziś nawet już nie istnieją a były potentatami w branży. Niektóre oferowały bardzo dobre produkty, często wyprzedzające swoje czasy i też już ich nie ma. Bo nie sam produkt decyduje o sprzedaży tylko cała masa innych, dodatkowych rzeczy. Min. z tego powodu nie przyjęły się takie auta jak VW Phaeton. Po prostu niewiele osób zdecydowało się wydać takie pieniądze na Volkswagena. Przykłady można mnożyć.... A że SONY sprzedaje ? To super, niech sprzedaje. Ale ja tej firmie nie ufam. Nie ufam do końca wprawdzie żadnej bo każda chce mnie skroić z pieniędzy ale im jakoś najmniej - po prostu obserwując ich politykę produktową i nie chodzi tylko o branżę foto. Bagnet A w zasadzie już porzucili, a zapowiedzi potęgi i rozwoju SONY Alfa czytałem dobre kilka lat temu. A czy Alfy były złe? Oczywiście, że nie i tak samo złe nie są ich nowe bezlustra (gdybym szukał niewielkiego aparatu głownie pod kątem filmowania to sam bym wybrał SONY). Z całej trójki Canon, Nikon, SONY to mimo wszystko Canon jakoś najmniej robi użytkownika w konia, choć i swoje za uszami ma, jak każdy. W końcu to tylko korporacja która ma zarabiać...
    Ostatnio edytowane przez Panama Joe ; 22-06-2018 o 23:45

  5. #605
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    marfot co Cię w takim razie powstrzymuje przed pójściem w ślady jana pawlaka? Czyżby ślepa wiara w to, że Canon w końcu zrobi to, co chciałbyś trzymać w łapie?
    Mam zwyczajnie ochotę na bezlustro FF Canona. Tak zwyczajnie, nie jako wyraz wierności. Inna sprawa to szkła - tutaj bardzo cenię Canona.
    Sony przetarło szlak - główne body FF mają już trzecie wersje. Tylko skopiować.
    Najwięcej obaw budzi we mnie koncepcja dawkowania rozwiązań praktykowana przez Canona. Życia nie starczy żeby się doczekać sensownego pakietu w jednym korpusie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #606
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Mam zwyczajnie ochotę na bezlustro FF Canona. Tak zwyczajnie, nie jako wyraz wierności. Inna sprawa to szkła - tutaj bardzo cenię Canona.
    Sony przetarło szlak - główne body FF mają już trzecie wersje. Tylko skopiować.
    Najwięcej obaw budzi we mnie koncepcja dawkowania rozwiązań praktykowana przez Canona. Życia nie starczy żeby się doczekać sensownego pakietu w jednym korpusie.
    Tak było, pamiętam, ale teraz jest inna sytuacja.
    To Canon miał innowacyjne wyroby i do prawie każdej nowej lub co drugiej wersji "cedził" coś nowego.

    Teraz jest Sony który ostro rozwija technologię i Canon musi "gonić".
    I jeśli Canon chce być w czołówce (w co nie wątpię) to musi zmienić tą (starą) taktykę

    Ze szkłami przy bezlutrze FF może być kłopot.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 23-06-2018 o 05:26
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #607
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Przyznaję, że pisząc o za małym bagnecie pomyliłem wątki

    W ramach przeprosin i rekompensaty odsyłacz do ciekawego problemu (patrz również linki w poście!), który wg mnie jest manifestacją problemu ze zbyt małą średnicą bagnetu E:

    Sony FE 1.4 TC Vignetting - FM Forums

  8. #608
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Przyznaję, że pisząc o za małym bagnecie pomyliłem wątki

    W ramach przeprosin i rekompensaty odsyłacz do ciekawego problemu (patrz również linki w poście!), który wg mnie jest manifestacją problemu ze zbyt małą średnicą bagnetu E:

    Sony FE 1.4 TC Vignetting - FM Forums
    Chcesz więc powiedzieć że wszystkie aparaty w których występuje winietowanie mają problemy ze średnicą bagnetu ?

    Pomiar winietowania to prosty pomiar.
    https://www.dxomark.com/glossary/vignetting/

    W testach DxO winieta miała wartość dla :
    - bezlustra A7R2, przy 21 badanych obiektywach : od -0,5 do -2,5
    - Canona 5DSR, przy 61 badanych obiektywach : od -0,8 do -3,0
    czyli (choć praktycznie taki sam to jednak) gorsze wyniki winiety ma "bagnet" EF

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 23-06-2018 o 13:47
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #609
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: sony A7III

    A przeczytałeś o co w ogóle chodzi w tym poście? Przecież nie o winietowanie szkła jako takiego...

    Moja koncepcja jest taka: zrobili 70-200 a potem do niego SEL14TC i było fajnie. A potem 100-400 i pewnie przy dłuższej ogniskowej (i ciemniejszym szkle) zestaw ze wspomnianym telekonwerterem zrobił się zbyt telecentryczny i w ten sposób rogi matrycy pozostały zakryte przez zbyt wąski bagnet.

    Wygląda na to, że w ten sposób na rynku mamy dwie wersje SEL14TC i można brzydko wdepnąć. Pozytyw, że przynajmniej na Zachodzie wymieniają bez szemrania (no prawie...).
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 23-06-2018 o 15:36

  10. #610
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    A przeczytałeś o co w ogóle chodzi w tym poście? Przecież nie o winietowanie szkła jako takiego...

    Moja koncepcja jest taka: zrobili 70-200 a potem do niego SEL14TC i było fajnie. A potem 100-400 i pewnie przy dłuższej ogniskowej (i ciemniejszym szkle) zestaw ze wspomnianym telekonwerterem zrobił się zbyt telecentryczny i w ten sposób rogi matrycy pozostały zakryte przez zbyt wąski bagnet.

    Wygląda na to, że w ten sposób na rynku mamy dwie wersje SEL14TC i można brzydko wdepnąć. Pozytyw, że przynajmniej na Zachodzie wymieniają bez szemrania (no prawie...).
    Winieta to wada obrazu rejestrowanego przez aparat polegająca na zaciemnieniu brzegów kadru.
    Może mieć różne przyczyny.
    W Twoich wypowiedziach twierdziłeś ze jedną z nich ma być "za mały" bagnet bezluster A7x, (ponoć) nie projektowany do FF.

    Gdyby tak było to w testach prezentowanych w #608 wyniki dla bagnetu EF powinny mieć mniejszą winietę od wyników dla bagnetu E Sony
    Tak nie jest.

    Twoje twierdzenie że bagnet E źle "pracuje" przy matrycy FF nie ma pokrycia w faktach,
    Fakty "mówią" coś innego


    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 23-06-2018 o 18:01
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 61 z 140 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371111 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •