Strona 5 z 140 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #41
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Rozumiem ze jesteś pewien ze nawet gdy bezlusterkowiec FF Canona będzie gorszy (technologia, możliwości, funkcje, cechy) i drogi w stosunku do obecnych na rynku to i tak będzie miał zbyt bo .... Canona ?
    A wiesz że właśnie tak. Nie wiem jak sobie wyobrażasz że ktoś kto posiada spory seztaw dobrych szkieł, ma opanowany workflow danej firmy będzie zmieniał system z powodu że konkurencja zrobiła coś trochę lepiej? Ja rozumiem że tak mogą robić sprzętowcy ale ludzie dla których liczy się końcowy efekt artystyczny (nie techniczny fotografii) mają gdzieś takie nowinki. Ergo jeśli taki korpus się pojawi i da rzeczywisty progres w potrzebnym zakresie to zbyt będzie na pewno.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #42
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    W jakich zastosowaniach A7 III pokaże swoją przewagę? Do jakich tematów foto najlepiej się nadaje?

    Wszyscy dużą mówią o szybkim AF, więc pewnie będzie to "action-camera" do sportu, itp. W czym jeszcze (jaka tematyka foto) A7 III może zabłysnąć?

    ( za podobne pieniądze można kupić A7R II (czyli generacja wstecz), moim zdaniem to ciekawszy korpus od nowej A7 III )
    Korpus typu R to rozwiązanie dla tych co potrzebują dużej szczegółowości/rozdzielczości na zdjęciach, duże wydruki itd.
    Tutaj trzeba stosować obiektywy projektowane dla tych potrzeb, o dużej rozdzielczości by nie stracić tej cechy body.
    Patrz tabela na tym forum \Przesiadka z Canona 5Dmk2 na Sony A7RII\#63.
    Na przykład przy 5DS R podpięcie EF 50mm/1,4 USM powoduje znaczny spadek ostrości zdjęcia, masz wrażenie patrząc na zdjęcia że wykonane zostało matrycą 22 Mpix gdzie matryca 5DS R ma 51 Mpix

    jp

    --- Kolejny post ---

    jotes25

    Jest pozytywny odzew w Twojej sprawie, wysłałem Ci maila
    Mam nadzieję że zakończy się sukcesem.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 02-03-2018 o 18:18
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #43
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Obawiam się jednak że jeśli nie wyprodukuje konkurencyjnych bezlusterkowców FF to nim być przestanie

    To jest rozwój technologii, lustro jest mechaniczne, wprowadza ograniczenia, kosztuje i jest zbędne, wydzielony system AF ma systemową niedogodność itd.
    1. I ty myślisz że już tak każdy te FF bezlustra sony za 10 czy 15 czy nawet 20 tyś tak leci i kupuje. Jak byś nie miał tyle kasy ( trochę jednak wywaliłeś na swoją stopkę) to byś tylko wzdychał do Sony, a już na pewno nie kupił byś tego co masz. Gra w tym segmencie toczy się o ludzi którzy na sprzęcie zarabiają a wymiana sprzętu foto to duży wydatek. Oczywiście są też entuzjaści z kasą tacy co śpieszą kupić sony i tacy co kupują sobie np leice - zjechaną przez DXO. Więc nei rozumiem dlaczego jeszcze Leica nie umarła

    2. Lustro kosztuję ok a wizjer cyfrowy to za darmo jest ? A jak bym wolał zerknąć sobie w normalny wizjer a nie cyfrowy to co Sony zaoferuje ?

  4. #44
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    1. I ty myślisz że już tak każdy te FF bezlustra sony za 10 czy 15 czy nawet 20 tyś tak leci i kupuje. Jak byś nie miał tyle kasy ( trochę jednak wywaliłeś na swoją stopkę) to byś tylko wzdychał do Sony, a już na pewno nie kupił byś tego co masz. Gra w tym segmencie toczy się o ludzi którzy na sprzęcie zarabiają a wymiana sprzętu foto to duży wydatek. Oczywiście są też entuzjaści z kasą tacy co śpieszą kupić sony i tacy co kupują sobie np leice - zjechaną przez DXO. Więc nei rozumiem dlaczego jeszcze Leica nie umarła

    2. Lustro kosztuję ok a wizjer cyfrowy to za darmo jest ? A jak bym wolał zerknąć sobie w normalny wizjer a nie cyfrowy to co Sony zaoferuje ?
    Przez wiele lat tworzyłem swoją szklarnię Canona i (ostanio) miałem 5D3 i w szufladzie (sentymantalnie) 1Ds2
    Zamieniłem bo chciałem mieć (także) możliwość większych/ostrych wydruków

    Sprzedałem całą szklarnię i kupiłem "to co w stopce"
    Chcesz powiedzieć że przejście z 5D3 na 5DS R byłoby tańsze niż przejście na A7R2 ?
    Chyba jednak nie.


    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 02-03-2018 o 19:29
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #45
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Korpus typu R to rozwiązanie dla tych co potrzebują dużej szczegółowości/rozdzielczości na zdjęciach, duże wydruki itd.
    Tutaj trzeba stosować obiektywy projektowane dla tych potrzeb, o dużej rozdzielczości by nie stracić tej cechy body.
    Myślę, że większość szkieł systemowych i najnowsze Sigmy Art (pokazane przed kilkoma dniami) sprostają wymaganiom sensora. Podobnie najnowsze Tamrony.
    Często widzę, że niektórzy na R3 i R2 korzystają z super taniego 50 / 1.8 od Sony czy nawet różnych Rokinonów / Samyangów.

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Chcesz powiedzieć że przejście z 5D3 na 5DS R byłoby tańsze niż przejście na A7R2 ?
    Oczywiście, że byłoby tańsze o ile nie musiałbyś wymieniać obiektywów.

  7. #47
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Myślę, że większość szkieł systemowych i najnowsze Sigmy Art (pokazane przed kilkoma dniami) sprostają wymaganiom sensora. Podobnie najnowsze Tamrony.
    Często widzę, że niektórzy na R3 i R2 korzystają z super taniego 50 / 1.8 od Sony czy nawet różnych Rokinonów / Samyangów.
    Każdy ma prawo podpinać obiektyw jaki chce/potrzebuje, wszystko zależy od sposobu prezentacji zdjęcia.

    Nie mam możliwości/sposobu ani kompetencji by oceniać współpracę obiektywów z body.
    Jest uznana profesjonalna firma (DxO) która takie testy robi, do tej pory przebadała 11540 obiektywów.
    https://www.dxomark.com/lenses/launc...taType=rankDxo

    Bagnet FE jest nowym rozwiązaniem i dla niego jest na razie tylko 25 wyników testów.
    W zakresie tych testów, dla A7R II, którego matryca ma 42 Mpix najwyższa ostrość na zdjęciu zapewnia obiektyw Sony FE 90/2,8 Macro G OSS który współpracuje idealnie (P-Mpix = 42) a najniższą ostrość na zdjęciu "zapewnia" Sony FE 24-240mm f/3,5-6,3 P-Mpix = 15

    Podpinanie FE 24-240 do aparatu typu R pozwala otrzymać zdjęcie ale jego szczegółowość/ostrość nadaje się jedynie do "małych" wydruków.
    Do prezentacji zdjęcia na moich monitorach (1600 x 1200) wystarczy matryca + obiektyw o P-Mpix = 2

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 02-03-2018 o 21:38
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #48
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Lista szkieł dla A7 / A9 na DXO nie uwzględnia wielu nowych szkieł, szczególnie jestem ciekaw jak wypadnie 24-105 F4 G. Tak samo jestem ciekaw co pokażą Sigmy Art. Na DSLR-ach wypadły dobrze lub bardzo dobrze.

    Zaskakująco słabo wypadł Sony FE 24-70mm F2.8 GM, pro obiektyw serii "master" za jedyne 10 tysięcy. Ostrość nie wiele lepsza jak w kitowym 28-70

  9. #49
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Jest uznana profesjonalna firma (DxO) która takie testy robi, do tej pory przebadała 11540 obiektywów.
    https://www.lensrentals.com/blog/

    To są profesjonaliści!

  10. #50
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Lista szkieł dla A7 / A9 na DXO nie uwzględnia wielu nowych szkieł, szczególnie jestem ciekaw jak wypadnie 24-105 F4 G. Tak samo jestem ciekaw co pokażą Sigmy Art. Na DSLR-ach wypadły dobrze lub bardzo dobrze.

    Zaskakująco słabo wypadł Sony FE 24-70mm F2.8 GM, pro obiektyw serii "master" za jedyne 10 tysięcy. Ostrość nie wiele lepsza jak w kitowym 28-70
    Jak się bliżej przyjrzeć tabeli to obiektywy GM nie grupują się "w górnej części" rankingu praktycznie w żadnych cechach badanych przez DxO dla body R
    Nie wiadomo jednak jak to wyglądać będzie gdy pojawią wyniki z A7M3 i A9

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 5 z 140 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •