Strona 21 z 140 PierwszyPierwszy ... 1119202122233171121 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #201
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Panama Joe Zobacz posta
    Z praktyką, ergonomią i ogólnym komfortem użytkowania całego systemu jest już znacznie gorzej.
    Ergonomia na poziomie aparatów kompaktowych i nie ma co udawać, że jest inaczej, bo nie jest. Jest gdzieś filmik jak gościu chwali, że malutka szczelina między uchwytem a obiektywem jest fajna, bo jest tak ciasno , że dodatkowo zabezpiecza przed upuszczeniem aparatu. Zabezpiecza też przed chwyceniem aparatu w rękawiczce, ale kto by kompaktów zimą używał Całe szczęście te aparaty "puchną" coraz bardziej.

  2. #202
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Ergonomia na poziomie aparatów kompaktowych i nie ma co udawać, że jest inaczej, bo nie jest. Jest gdzieś filmik jak gościu chwali, że malutka szczelina między uchwytem a obiektywem jest fajna, bo jest tak ciasno , że dodatkowo zabezpiecza przed upuszczeniem aparatu. Zabezpiecza też przed chwyceniem aparatu w rękawiczce, ale kto by kompaktów zimą używał Całe szczęście te aparaty "puchną" coraz bardziej.
    Spędziłem ostatnio kilka godzin z bezlustrami sony. Miałem okazję ich próbować z wieloma szkłami. Podszedłem do tego z założeniem "czystego umysłu", tak jakbym miał od nowa wybrać sprzęt dla siebie (nie do pracy, a do podróży). Pominąłem aspekt technologiczny (bo przecież wiemy dzięki reprezentantom DxO, że te są z innej galaktyki i na wykresach i w punktacji rodem ze skoczni narciarskiej prezentują się wyśmienicie). Pominąłem też konieczność posiadania przenośnego generatora w celu ładowania akumulatorów. I co? Ano nie da się tego sensownie trzymać w ręce, może ewentualnie jeżeli zamiast jakiegokolwiek obiektywu jest zaślepka, to odczucie jest podobne do dobrze wykonanych kompaktów. No ale bez szkła zdjęcie zrobić ciężko, nawet sony. Natomiast imo katastrofa zaczyna się po spojrzeniu w wizjer. Jestem konserwatywny i nie umiem robić fotografii patrząc na monitorek. Muszę mieć wizjer. No i ten evf - mógłbym to wyrazić w bardziej skomplikowanych słowach - jest gównem. Wszystko jest ok. jeżeli stoimy nieruchomo. Czyli w zasadzie na upartego można bawić się w studio (albo np. na statywie umieścić prosty wskaźnik laserowy i robić zdjęcia na ścianie w chałupie patrząc czy statyw nam drga). Jeżeli jednak miałbym tym robić zdjęcia na ulicy, to musiałbym wcześniej wziąć aviomarin. Daleka droga jeszcze przed evf. Bardzo daleka.
    Mierzi mnie czasem waga mojego 5d z 16-35, a nie da się wszystkiego zrobić z podpiętą pięćdziesiątką (tzn. da się, ale jeszcze nie dorosłem). Z drugiej strony nie zakładam jednak spodni rurek, więc trzymanie 2 kg w ręce nie jest obciążeniem nadmiernym, o ile nie zaczynamy na ten temat filozofować. A chwyt i ergonomia 5d jest w zasadzie idealna. Lustrzanka zdaje się wystarczy na jeszcze wiele udanych lat.

  3. #203
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Spędziłem ostatnio kilka godzin z bezlustrami sony. Miałem okazję ich próbować z wieloma szkłami. Podszedłem do tego z założeniem "czystego umysłu", tak jakbym miał od nowa wybrać sprzęt dla siebie (nie do pracy, a do podróży). Pominąłem aspekt technologiczny (bo przecież wiemy dzięki reprezentantom DxO, że te są z innej galaktyki i na wykresach i w punktacji rodem ze skoczni narciarskiej prezentują się wyśmienicie). Pominąłem też konieczność posiadania przenośnego generatora w celu ładowania akumulatorów. I co? Ano nie da się tego sensownie trzymać w ręce, może ewentualnie jeżeli zamiast jakiegokolwiek obiektywu jest zaślepka, to odczucie jest podobne do dobrze wykonanych kompaktów. No ale bez szkła zdjęcie zrobić ciężko, nawet sony. Natomiast imo katastrofa zaczyna się po spojrzeniu w wizjer. Jestem konserwatywny i nie umiem robić fotografii patrząc na monitorek. Muszę mieć wizjer. No i ten evf - mógłbym to wyrazić w bardziej skomplikowanych słowach - jest gównem. Wszystko jest ok. jeżeli stoimy nieruchomo. Czyli w zasadzie na upartego można bawić się w studio (albo np. na statywie umieścić prosty wskaźnik laserowy i robić zdjęcia na ścianie w chałupie patrząc czy statyw nam drga). Jeżeli jednak miałbym tym robić zdjęcia na ulicy, to musiałbym wcześniej wziąć aviomarin. Daleka droga jeszcze przed evf. Bardzo daleka.
    Mierzi mnie czasem waga mojego 5d z 16-35, a nie da się wszystkiego zrobić z podpiętą pięćdziesiątką (tzn. da się, ale jeszcze nie dorosłem). Z drugiej strony nie zakładam jednak spodni rurek, więc trzymanie 2 kg w ręce nie jest obciążeniem nadmiernym, o ile nie zaczynamy na ten temat filozofować. A chwyt i ergonomia 5d jest w zasadzie idealna. Lustrzanka zdaje się wystarczy na jeszcze wiele udanych lat.
    Spędziłem kilkanaście lat z lustrzankami Canona, bardzo dobrze je wspominam, szczególnie 1Ds2.
    5D3 uważam za bardzo dobry aparat.

    Przeszedłem kilka lat temu na system bezlusterkowców Sony FF, o tym systemie jest ten wątek.
    Każdy może brać udział w dowolnym wątku ale nie ma obowiązku brania udziału w każdym wątku.
    Z racji możliwości porównania z puszkami/obiektywami Canon, zaprezentowania swoich odczuć/doświadczeń z systemem A7, wyjaśniania /prostowania niuansów A7 biorę w tym wątku udział.

    A Ty dlaczego bierzesz udział w tym wątku ?
    Nic Ci "nie pasuje", nic nie ma sensu, ...
    Rozwoju technologii nie zatrzymasz

    Ciekaw jestem Twoich wypowiedzi na temat bezlustra FF Canona

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 01-05-2018 o 13:21
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #204
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Z racji możliwości porównania z puszkami/obiektywami Canon, zaprezentowania swoich odczuć/doświadczeń z systemem A7, wyjaśniania /prostowania niuansów A7 biorę w tym wątku udział.
    W związku z tym możesz ustosunkować się do niektórych opinii:

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    imo katastrofa zaczyna się po spojrzeniu w wizjer/.../Wszystko jest ok. jeżeli stoimy nieruchomo./.../ Jeżeli jednak miałbym tym robić zdjęcia na ulicy, to musiałbym wcześniej wziąć aviomarin.
    Czy do działania wizjera w A7R się przyzwyczaiłeś i bez problemów korzystasz tak często jak w 5D3 fotografując zarówno obiekty statyczne jak i będące w ruchu, czy jednak częściej posiłkujesz się wyświetlaczem LCD? Nie męczy Cię śledzenie poruszających się obiektów? Nie stwarza Ci problemów korzystanie z tego wizjera w oświetleniu o dużej intensywności?

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Spędziłem ostatnio kilka godzin z bezlustrami sony/.../nie da się tego sensownie trzymać w ręce
    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    chwyt i ergonomia 5d jest w zasadzie idealna
    Czy naprawdę chwyt aparatu A7R3, który jak pisałeś jest nieco lepszy pod tym względem od A7R2, jest dla Ciebie tak samo dobry jak w 5D3?

  5. #205
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Sony ratują ambasadory na yt tyle w temacie. DxO zbankrutowało, ciekawe co by było gdyby kupił je Canon.

    Zeby nie było, żem fanboj Canona - poleciłem już dwójce moich znajomych A5000 - chcieli coś taniego.

  6. #206
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Sony ratują ambasadory na yt
    Sony robi coraz lepsze bezlustra, które coraz lepiej się sprzedają, nie ma co zaklinać rzeczywistości.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    DxO zbankrutowało, ciekawe co by było gdyby kupił je Canon.
    Po co miałby to robić?

  7. #207
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Sony robi coraz lepsze bezlustra, które coraz lepiej się sprzedają, nie ma co zaklinać rzeczywistości.
    Dla amatora, pro siedzą w C/N

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Po co miałby to robić?
    Żeby topować tabele, papier wszystko przyjmie .

  8. #208
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    pro siedzą w C/N
    To fakt. Dla tej klienteli ten system ma jeszcze istotne braki.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Żeby topować tabele, papier wszystko przyjmie
    Marketingowo wydaje się mieć to niewielkie znaczenie, więc taka inwestycja byłaby chyba mało sensowna

  9. #209
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Marketingowo wydaje się mieć to niewielkie znaczenie, więc taka inwestycja byłaby chyba mało sensowna
    No nie wiem. Znam takich entuzjastów fotografii, którzy bez przeczytania DxO czy innego digital camera nie są w stanie samodzielnie podjąć decyzji zakupowej.

  10. #210
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Znam takich entuzjastów fotografii, którzy bez przeczytania DxO czy innego digital camera nie są w stanie samodzielnie podjąć decyzji zakupowej.
    Gdyby ich liczebność była istotna, to DxO nie prawdopodobnie nie miałoby kłopotów finansowych.

Strona 21 z 140 PierwszyPierwszy ... 1119202122233171121 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •