Strona 115 z 140 PierwszyPierwszy ... 1565105113114115116117125 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 141 do 1 150 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #1141
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To żadne zaskoczenie. Po prostu dla mnie takie podejście zabija istotę fotografii. Rozkminy na temat tego co i w jaki sposób zachowuje ostrość i mikrokontrast mają się nijak do wartości artystycznej zdjęcia. Mnie taki sposób myślenia zabiłby przyjemność robienia zdjęć. A to IMO warunek konieczny żeby zrodziło się coś wartego oglądania. Nie wyobrażam sobie fotografii jako dziedziny sprowadzonej do matematycznych formuł i modeli. To po prostu sposób na zabicie jej ducha i nie ma nic wspólnego z jej elementarnymi zasadami.
    Jesteśmy w wątku o sprzęcie Sony
    I dyskusja nie dotyczyła istoty fotografii tylko ostrości zdjęć z matrycy Sony typu R z dobrym obiektywem Sony

    Załóż wątek o istocie, emocjach związanych z fotografią to tam będziemy o tym o czym piszesz.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 18-02-2019 o 06:55
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #1142

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    kupiłem a7iii i jestem bardzo zadowolony. zdjecie przy iso 10K :Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00053.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	3,71 MB
ID:	1805

  3. #1143
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez lukx Zobacz posta
    kupiłem a7iii i jestem bardzo zadowolony. zdjecie przy iso 10K :Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00053.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	3,71 MB
ID:	1805
    Skoro w wątku o sprzęcie to podaj proszę parametry zdjęcia i na co ustawiałeś ostrość.
    Wygląda jak gdyby "oba" oczy były w tej samej odległości od aparatu a (u mnie) jest wyraźna różnica ostrości/kontrastu

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #1144
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Jesteśmy w wątku o sprzęcie Sony
    I dyskusja nie dotyczyła istoty fotografii tylko ostrości zdjęć z matrycy Sony typu R z dobrym obiektywem Sony

    Załóż wątek o istocie, emocjach związanych z fotografią to tam będziemy o tym o czym piszesz.

    jp
    Tylko w takim razie do czego to Sony? Do podniecania się ostrością zdjęc z matrycy? To przecież aparat do robienia zdjęć i to jest celem, a nie odwrotnie.
    Jak umknie cel (a o tym pisałem) to reszta traci sens.

    BTW: ładny kicur ten powyżej
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 18-02-2019 o 12:00
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #1145
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    zdjęcie tygrysa nie ma nawet wartości technicznej zdjęcia, jeśli taka istnieje, obok estetycznej i artystycznej. jest przeostrzone, słabo skadrowane, kolory również nie teges. oczywiście, można zrobić "brzydkie zdjęcie", złe techniczne, rozmazane itd. i mówić o jego wartości, gdy robi się taką fotkę z jakiegoś powodu, z pomysłem, z celem, być może z przesłaniem.

    w dodatku wrzucanie tego typu fotek do wątku o konkretnym sprzęcie, umniejsza jego wartość (ocenę), a nie go podnosi, a nawet nie pokazuje możliwości tego sprzętu.
    ebe ebe

  6. #1146
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    zdjęcie tygrysa nie ma nawet wartości technicznej zdjęcia, jeśli taka istnieje, obok estetycznej i artystycznej. jest przeostrzone, słabo skadrowane, kolory również nie teges. oczywiście, można zrobić "brzydkie zdjęcie", złe techniczne, rozmazane itd. i mówić o jego wartości, gdy robi się taką fotkę z jakiegoś powodu, z pomysłem, z celem, być może z przesłaniem.

    w dodatku wrzucanie tego typu fotek do wątku o konkretnym sprzęcie, umniejsza jego wartość (ocenę), a nie go podnosi, a nawet nie pokazuje możliwości tego sprzętu.
    Dlatego chciałbym zobaczyć minę osób od Sony (pracujący dla nich) jak zobaczyli to zdjęcie. Dział R&D wymyśla te znakomite matryce, marketing promuje całość po czym w sieci pojawia się takie zdjęcie

  7. #1147
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    W Sony w najczarniejszych scenariuszach nie przewidzieli, że z ich topowej puszki da się wyprodukować tak kompletne gnioty. Pewnie nie uwierzyliby, że to nie jest z jakiegoś 10 letniego taniego kompaktu. I tyle. Szczęściem dla sony Kolega wyżej wrzucił fajnego kota, który zjadł wszystkie azjatyckie tygrysy.

  8. #1148
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Wniosek nasuwa się jeden, zamiast batisa i a73rs gtx+, lepiej kupić Galaxy s (ile tam teraz jest). Wynikowo będzie to samo, a w tel można jeszcze apkę z perkusją zainstalować.

  9. #1149
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Wniosek nasuwa się jeden, zamiast batisa i a73rs gtx+, lepiej kupić Galaxy s (ile tam teraz jest). Wynikowo będzie to samo, a w tel można jeszcze apkę z perkusją zainstalować.
    Możesz polecić jakąś apkę perkusyjną z praktyki?

  10. #1150
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Możesz polecić jakąś apkę perkusyjną z praktyki?
    Real Drums jest ok, spokojnie można cisnąć SOAD, Metallikę.

    Dziwne, że A9 jej nie ma na pokładzie.

Strona 115 z 140 PierwszyPierwszy ... 1565105113114115116117125 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •