Strona 86 z 140 PierwszyPierwszy ... 3676848586878896136 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 851 do 860 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #851
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Aha nie wiedziałem że w A7II i A7IIR był ten sam wizjer. Uważam że jest on słaby w porównaniu do tego z a7RIII czy też fuji H1

    Cytat fotopolis odnośnie a7rII - "Kolejna nowość, a więc nowy wizjer o powiększonym kącie widzenia i antyodblaskowymi soczewkami rzeczywiście "robi robotę". W porównaniu z A7 II, a porównywaliśmy oba jednocześnie, obraz jest większy, ostrzejszy i ma bardziej nasycone barwy. Lepiej też sobie radzi z oddaniem obrazu kontrastowych scen - na przykład w ostrym słońcu "
    Cytat fotopolis odnośnie a7III - "Poza tym, taki sam jak u poprzednika wizjer elektroniczny 2,36 Mp o powiększeniu 0,71x (szkoda, że nie pojawił się większy moduł 3,6 Mp znany z modeli A9 i A7R III)

    Ktoś wiec kłamie. Ja miałem przyjemność pracować na a7 oraz miałem do testów sklepowych a7III i fuji h1. Różnica jest wyraźna.
    Można sprawdzić dane katalogowe na stronach Sony lub łatwiej na dpreview.
    Gdy chodzi o rozdzielczość to wszystkie ML typu A7 (A7, A7R, A7s) aż do wersji 3 miały EVF 2,4 Mpix.
    W wersji 3 A7M3 ma nadal 2,4 Mpix, A7R3 ma 3,7 Mpix, A7S3 nie wiadomo a A9 ma 3,7 Mpix.
    Odświeżanie jest teraz 60/120 fps.

    Rozpoczęto już produkcję EVF o 5,6 Mpix i odświeżaniu 120/240 fps o (ponoć) połowie mniejszym zużycia energii niż w obecnie stosowanych.
    Nie ma informacji (czy plotek) do których body będą stosowane

    Rozdzielczość i odświeżanie to podstawowe/główne parametry ale oczywiście to nie wszystko.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 19-08-2018 o 17:56
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #852
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    A7R3 (A7M3 ?) Czułość AF

    Powtórzyłem, zainspirowany przykładem kolegi, ocenę czułości AF w realiach fotografowania w ciemnym pomieszczeniu.

    Katalogowo :
    - A7R3 : (tak i jak A7M3) ma czułość AF -3EV na całej matrycy (katalog Sony)
    - 6D2 : czułość AF -3 EV tylko środkowy, pozostałe -0,5 EV (dane z dpreview)

    1.
    Pomieszczenie, oświetlenie tylko niebo zza okna, dzisiaj, 20:15, w pokoju ciemnawo
    A7R3, FE 1,8/55mm, ISO 100, pomiar światła punktowy standardowy w miejscu ostrzenia, Av 2.0

    2.
    Czasy "wychodzą" od 15s do 20s i powtarza się to w różnych punktach ostrzenia na matrycy.
    Obraz w wizjerze jasny, wyraźny, (ustawienie auto)

    3.
    Jeśli jest tylko jakaś krawędź to AF łapie ostrość w różnych punktach ostrzenia na całej matrycy "natychmiast",
    Na 15 razy tylko raz AF wykonał "powrót"

    4.
    Przy śledzeniu oka w A7M3 powinno być lepiej/precyzyjniej i stabilniej niż w A7R3, jest szerzej na matrycy i więcej punktów AF

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 19-08-2018 o 20:58
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #853

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    A7R3 (A7M3 ?) Czułość AF

    Powtórzyłem, zainspirowany przykładem kolegi, ocenę czułości AF w realiach fotografowania w ciemnym pomieszczeniu.

    Katalogowo :
    - A7R3 : (tak i jak A7M3) ma czułość AF -3EV na całej matrycy (katalog Sony)
    - 6D2 : czułość AF -3 EV tylko środkowy, pozostałe -0,5 EV (dane z dpreview)

    1.
    Pomieszczenie, oświetlenie tylko niebo zza okna, dzisiaj, 20:15, w pokoju ciemnawo
    A7R3, FE 1,8/55mm, ISO 100, pomiar światła punktowy standardowy w miejscu ostrzenia, Av 2.0

    2.
    Czasy "wychodzą" od 15s do 20s i powtarza się to w różnych punktach ostrzenia na matrycy.
    Obraz w wizjerze jasny, wyraźny, (ustawienie auto)

    3.
    Jeśli jest tylko jakaś krawędź to AF łapie ostrość w różnych punktach ostrzenia na całej matrycy "natychmiast",
    Na 15 razy tylko raz AF wykonał "powrót"

    4.
    Przy śledzeniu oka w A7M3 powinno być lepiej/precyzyjniej i stabilniej niż w A7R3, jest szerzej na matrycy i więcej punktów AF

    jp


    Ja od dłuższego czasu nie bawiłem się w studio ale jak pamiętam warunki u siebie to nawet z jednym pilotem ze stacjonarnej lampy czasy na 50tce i f5,6 były rzędu 1/20 a więc a6300 nie miałby problemów stąd zaskoczyło mnie wyznanie Jacka, że a siódemki mają problem. Oczywiście moga być różne studia.

    Natomiast ogólnie rzecz biorąc af kontrastowy wraz ze spadkiem jasności oświetlenia szybciej zacznie mieć problemy niż fazowy w dslr. Takie są moje odczucia i jest to dla mnie chyba jedyna poważiejsza wada ML. Również w specyficznych warunkach może to dac o sobie znać w pracy pod światło chociaż w tej kwestii z moim słabym 600/6,3 7d też sobie nie radził.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  4. #854
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta

    Natomiast ogólnie rzecz biorąc af kontrastowy wraz ze spadkiem jasności oświetlenia szybciej zacznie mieć problemy niż fazowy w dslr. Takie są moje odczucia i jest to dla mnie chyba jedyna poważiejsza wada ML.
    W systemie ML A7 wersje 2 i 3 "ostrość" zaczyna AF fazowy i dopieszcza AF kontrastowy.
    Nie wiem czy zawsze czy tylko wtedy gdy trzeba, wszystkie informacje do oszacowania GO są "w aparacie"

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 19-08-2018 o 21:41
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #855
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Będzie oficjalne ostrzeżenie. Chyba nie piewsze więc do kartki blisko. Nie bawmy się w podchody.
    Zdecydowanie dyskutujesz z własnymi emocjami.

  6. #856
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Zdecydowanie dyskutujesz z własnymi emocjami.
    Własnymi? Ja komentuje zachowanie względem JP.
    Jak widać bardzo często polemizuję z JP, ale to są argumenty a nie obrażanie.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    PS
    Jest małe prawdopodobieństwo by obiektywy "przez przejściówkę" działały tak skutecznie jak systemowe.
    Jeśli masz dobre szkła EF to cała nadzieja że ML FF Canona będzie zaprojektowane wprost pod te obiektywy i będzie miał skuteczny AF i skuteczne śledzenia oka.
    Jeśli nie to czeka Cię "moja" droga, wymiana całej szklarni.
    Ja prywatnie mam sprzęt Nikona, więc interesuje mnie to co za 2 dni (w szkole pracuję na Canonach).
    Też mam obawy co do pełnego wykorzystania właściwości systemu AF w bezlustrze Nikona gdy się podpina AF-S z bagnetem F. Zobaczymy.
    Przy czym w tym roku kupiłem 2 bardzo drogie szkła F (m.in Nikkora 200/2), więc jak będzie źle to zostanę z lustrzankami dłużej, rezygnując z AF na bokach kadru.

  7. #857
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    35mm f/2.7 mały, szybki na A7x

    https://www.sonyalpharumors.com/this...sts-1199-euro/

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #858

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Naleśnik za 1200 € ? Ile jeszcze tych bredni masz zamiar wklejać na CB?

  9. #859
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    174

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Wieslaw18 Zobacz posta
    Naleśnik za 1200 € ? Ile jeszcze tych bredni masz zamiar wklejać na CB?
    Bardzo dobrze że wkleja - trzeba ludzi ostrzegać!
    6D/M100/MeizuM8

  10. #860

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez este Zobacz posta
    Bardzo dobrze że wkleja - trzeba ludzi ostrzegać!
    Aaa, no tak, zwracam honor.

Strona 86 z 140 PierwszyPierwszy ... 3676848586878896136 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •