Strona 85 z 140 PierwszyPierwszy ... 3575838485868795135 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 841 do 850 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #841
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    I dalej nie ma odpowiedzi na proste pytanie. Czyli niby widać jak będzie to wyglądało ale obraz będzie żółty/niebieski w zależności od filtra na lampie?

    Dosyć to musi być uciążliwe, ja sobie zawsze dopasowuje WB tak aby na podglądzie ocenić czy jest ok.
    Nie rozumie, możliwe że się nie znam


    Oczekujesz ,że aparat zasymuluje w wizjerze obraz przy założeniu innego poziomu światła i inni temperatury?

  2. #842
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 325

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta


    6d2 to oczywiście fajny aparat. Cały czas się zastanawiam czy może go nie kupić.
    Nie wiem co masz na myśli pod hasłem "wysokie iso"? Do 3200 w temacie DR czy dynamiki tonalnej a73 ma nad 6d2 przewagę od hmmm miażdżącej na niskich iso do zauważalnej czy mierzalnej na wyższych. GdzIeś tam w okolicach 6400-12800 może i SIĘ to wyrównuje czy zmienia ale to już mnie akurat nie interesuje.
    jakieś dane które potwierdzają tą miazgę - link do jakiegoś wykresu - jak patrzę na wykres na optycznych to mi wychodzi że powyżej 800 a7 III ma ok 0.5ev i to jest zauważalna przewaga ale jakiejs miazgi to ja tu nie widzę - 0.5ev widać ale to apteka raczej jest, na 1600 czy 3200 to nawet nie jest .5ev tylko jeszcze o połowę mniej czyli jakieś 0.3-0.2ev - dla mnie każde iso pewnie powyzej 400 jest wysokie ale zdarza mi się focić 6D na iso 10000 i zawsze jestem zaskoczony na plus - oczywiście zgadzam się w wszystkimi uwagami że ten sensor w 6dII to jakiś ponury żart i widać miazgę na iso 100 jak się porównuje z konkurencją jest ale z drugiej strony na wysokim iso miazgi to ja tu nie widzę i ten korpus może być jakąś opcją dla ludzi potrzebujących lekkiego korpusu z niezłym af i obrotowym ekranikiem (który mi się nie podoba ale podobać sie może) focących np. przyrodę.

  3. #843
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Ok, zgoda, EVF nie jest lekiem na "całe zło"
    No to odtrąbię pierwszy sukces

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Studio to nie moja bajka.
    Czy możesz mi wytłumaczyć skoro Twoje studio, Twoje lampy "wstępne" i Twoje lampy błyskowe
    dlaczego nie da się :
    - zrobić profilu WB i wpisać go jako preset do wywoływarki by pokazywała "prawidłowe" kolory (z lamp błyskowych) przy otwieraniu pliku RAW
    Da się, w lustrzance się da, w bezlustrze się da, to nie kwestia rodzaju uzytego aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    - wpisać do aparatu korekcję własną WB taką by przy Twoim oświetleniu "wstępnym" pokazywała w wizjerze "prawidłową"/jak zdjęcie z lampami błyskowymi scenę
    To ty masz bezlustro i ty mi powiedz czy da się ustawić WB na korekcję określoną (predefinkowana, błysk czy 5500K) tak by w wizjerze elektronicznym pokazywało perfekcyjnie barwy gdy światło ma 3200K.


    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Na szczęście nikt nie zmusza Cię do przejścia na EVF a mnie do powrotu na OVF
    Nikt mnie nie zmusza, ja będę chciał sam! Od momentu gdy nikonowski AF okaże się dobry, będzie miał AF na całej matrycy z eyefocus (działąjący w ciemnościach - to na razie jest problem min w Sony A7)no i jak moja cała optyka będzie działała na bezlustrze (z przejściówką oczywiście) z wszystkimi funkcjami. Body ma być też solidne i z tych większych i z gripem. Ma mieć min blisko 10 fps, ma mieć około 30-40 Mpx i mRAW i sRAW i Wtedy przestaje kupować lustrzanki.
    Zupełnie mnie nie obchodzi wizjer, byle by był.
    Oczywiście jak widać to moje wymogi, każdy ma inne.

  4. #844
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zupełnie mnie nie obchodzi wizjer, byle by był.
    Oczywiście jak widać to moje wymogi, każdy ma inne.
    No to trzymam kciuki by ML FF Nikona Ci przypasował, byś kupił i z zadowoleniem używał.
    A jak Ci nie przypasuje to pamiętaj że jest już zestaw Sony A7 III, A7R3, za chwilę będzie A7S3 dedykowane do różnych celów i (ponoć A9R/2) oraz także ML FF Canona

    I po 2-3 miesiącach używania chętnie powrócę do wymiany poglądów o EVF !!

    Ja też nie miałem żadnych oczekiwań "wizjerowych" przy 5D3 -> A7R2/3 a teraz nie wyobrażam sobie powrotu do OVF

    jp

    PS
    Jest małe prawdopodobieństwo by obiektywy "przez przejściówkę" działały tak skutecznie jak systemowe.
    Jeśli masz dobre szkła EF to cała nadzieja że ML FF Canona będzie zaprojektowane wprost pod te obiektywy i będzie miał skuteczny AF i skuteczne śledzenia oka.
    Jeśli nie to czeka Cię "moja" droga, wymiana całej szklarni.
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 19-08-2018 o 14:14
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #845
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: sony A7III

    JP proszę Ci idź do sklepu i potestuj sobie tego cudownego a7III może Ci wreszcie klapki z oczu spadną. Bo a7r3 a a73 to dwie inne bajki są, a ich EVF to jest przepaść.

  6. #846
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Dlatego według poprzedniego maila A7 II jest ze zdecydowanie "niższej" półki " bo we wszechstronnym teście dpreview (budowa, ergonomia, funkcje, obsługa w różnych sytuacjach zdjęciowych, jakość techniczna zdjęć, itd)
    - A7 II w grupie srebrnych medalistów uzyskał 82 % możliwych punków
    - 6 D2 w grupie "bez medalu" uzyskał 80 % możliwych punktów

    jp

    Czyli jak w wyścigu 2 "kolarzy" w Moskwie.
    Rosjanin zajął zaszczytne drugie miejsce a Amerykanin był tylko przedostatni.
    Jeżeli swoje wybory życiowe z przyzwyczajenia opierasz o publikacje w Trybunie Ludu, zamiast na własnym rozumie, to takie wnioski masz prawo wyciągać. Według podobnych wszechstronnych testów Kia produkuje najlepsze samochody. Tak więc wsiadaj w swoje Kia i zjeżdżaj.

  7. #847
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Tak więc .... zjeżdżaj.
    Będzie oficjalne ostrzeżenie. Chyba nie piewsze więc do kartki blisko. Nie bawmy się w podchody.

  8. #848
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    JP proszę Ci idź do sklepu i potestuj sobie tego cudownego a7III może Ci wreszcie klapki z oczu spadną. Bo a7r3 a a73 to dwie inne bajki są, a ich EVF to jest przepaść.
    Nie muszę iść do sklepu !!.
    Miałem A7R2, to ten sam EVF jaki teraz ma A7M3.

    Piszę więc o tym z co używałem/używam. Ty też ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 19-08-2018 o 16:49
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #849
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Aha nie wiedziałem że w A7II i A7IIR był ten sam wizjer. Uważam że jest on słaby w porównaniu do tego z a7RIII czy też fuji H1

    Cytat fotopolis odnośnie a7rII - "Kolejna nowość, a więc nowy wizjer o powiększonym kącie widzenia i antyodblaskowymi soczewkami rzeczywiście "robi robotę". W porównaniu z A7 II, a porównywaliśmy oba jednocześnie, obraz jest większy, ostrzejszy i ma bardziej nasycone barwy. Lepiej też sobie radzi z oddaniem obrazu kontrastowych scen - na przykład w ostrym słońcu "
    Cytat fotopolis odnośnie a7III - "Poza tym, taki sam jak u poprzednika wizjer elektroniczny 2,36 Mp o powiększeniu 0,71x (szkoda, że nie pojawił się większy moduł 3,6 Mp znany z modeli A9 i A7R III)

    Ktoś wiec kłamie. Ja miałem przyjemność pracować na a7 oraz miałem do testów sklepowych a7III i fuji h1. Różnica jest wyraźna.

  10. #850

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Jak nazwać użytkownika forum, który w wątku o np. 5d4 będzie pisał, że to jest słaby sprzęt, gorszy od innych i na dodatek całe dslr to pomyłka a jego użytkownicy to ludzie mniej sprawni intelektualnie dodatkowo słabo zorientowani w dziedzinie fotografii? Jeden post jakoś by uszedł ale dziesiątki postów powtarzających w kółko to samo sprawiłoby, że użytkownika okrzyknięto by trollem i hejterem i pewnie dostałby jakiś orient od adminów.

    Tu mamy wątek sony a73 i 4 czy 5 osób w kółko powtarzających swoją wyimaginowaną negatywną mantrę na temat ml i sony. Na dodatek są to, poza jednym chyba wyjątkiem, osoby nieposiadające tego sprzętu.... Już od dawna internauci nauczyli się nie słuchać teoretyków więc zluzujcie trochę może bo nikt poza Wami nie bierze tych tekstów serio :-)

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    jakieś dane które potwierdzają tą miazgę - link do jakiegoś wykresu - jak patrzę na wykres na optycznych to mi wychodzi że powyżej 800 a7 III ma ok 0.5ev i to jest zauważalna przewaga ale jakiejs miazgi to ja tu nie widzę - 0.5ev widać ale to apteka raczej jest, na 1600 czy 3200 to nawet nie jest .5ev tylko jeszcze o połowę mniej czyli jakieś 0.3-0.2ev - dla mnie każde iso pewnie powyzej 400 jest wysokie ale zdarza mi się focić 6D na iso 10000 i zawsze jestem zaskoczony na plus - oczywiście zgadzam się w wszystkimi uwagami że ten sensor w 6dII to jakiś ponury żart i widać miazgę na iso 100 jak się porównuje z konkurencją jest ale z drugiej strony na wysokim iso miazgi to ja tu nie widzę i ten korpus może być jakąś opcją dla ludzi potrzebujących lekkiego korpusu z niezłym af i obrotowym ekranikiem (który mi się nie podoba ale podobać sie może) focących np. przyrodę.
    Hmmm jesteś złośliwy czy nieuważny? Załóżmy to drugie ;-)

    Potwierdzasz moje słowa tylko odkręcasz kota ogonem. Przeczytaj jeszcze raz do jakiej kwestii użyłem "miażdżącej przewagi" bo mam nieodparte wrażenie, że skończyłeś czytać mój post na tych słowach i wymyśliłeś co będzie dalej. To tak jak historia z lasem w "Chłopaki nie płaczą" - można się minąć z rzeczywistością ;-)

Strona 85 z 140 PierwszyPierwszy ... 3575838485868795135 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •