Strona 52 z 140 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #511
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: sony A7III

    U mnie najgłośniej klapał 5DI, następny po nim, 6D wydawał jedwabisty przyjemny dźwięk. Teraz mam aparat bez lustra A7ii, ale kłapie głośniej niż 5d, po włączeniu elektronicznej 1 kurtyny jest trochę lepiej.
    Nawiązując do wizjera, nie rozumiem nagonki na EVF, wszystko zależy od osobistych preferencji. Ja sobie bardzo chwalę, to że mogę zobaczyć przed zrobieniem zdjęcia efekt ustawień. Bardzo fajną sprawą jest możliwość podglądu w wizjerze efektów pracy. Mam wadę wzroku +2,5d, okularów używam tylko do czytania i przy pracy z monitorem. Do dali szkieł nie potrzebuję, przy korzystaniu z wizjera optycznego musiałbym sięgać po okulary przy robieniu zdjęć, albo po ustawieniu korekcji w wizjerze tylko do podglądu zrobionych zdjęć. Przy EVF sprawa jest prosta, korekcja w wizjerze, podgląd w wizjerze, okulary zostają w domu.
    Rozdzielczość wijera w A7iii jest taka jak w A7ii, więc jest za mała, widać pikselozę, rozważam więc zakup A7Riii, pomimo, że 42mpx nie jest dla mnie niezbędne.
    Ostatnio edytowane przez szandor ; 02-06-2018 o 09:17
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  2. #512
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Lustrzanka a bezlustro, komfort trzymania

    W gnieździe statywowym A7Rx miałem/mam przymocowaną na stałe płytkę SWISS Peak Design (wraz z klipsem), szybkie wpięcie do statywu. Od kilku dni tą płytkę zastapiła Lka SmallGig która ma także "przedłużenie" gripa aparatu.
    Podstawowe dane wraz z 5D3 (moja ostania lustrzanka) w tabeli


    https://imageshack.com/a/img923/1162/atnX4f.jpg[/URL]
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	atnX4f.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	20,5 KB
ID:	912

    Płytka L to 180g wiecej i wtedy rozmiary "chwytu" są praktycznie takie same jak 5D3 przy nadal mniejszej masie od 5D3

    Porównywałem sposoby/komfort trzymania, odczucia dla wszystkich moich obiektywów ale głównie dla Batis 25mm w ustawieniu z płytką L ("lustrzankowy") oraz bez płytki L (bezlustro)

    Z płytka L ("lustrzankowy") komfort trzymania jest bardzo dobry i myślę że gdybym tą płytkę miał od samego początku w świecie A7x to bym ją miał podpiętą "na stałe" do bezlustra.
    Nie przechodziłbym kilkudniowych "rekolekcji", dopasowywania intuicyjnego rąk do uchwytu A7x

    Bez płytki/gripa L, samo A7R3 trzyma się po prostu inaczej niż z płytką/gripem.
    Komfort trzymania także jest bardzo dobry, intuicyjny
    O 180g mniej (mimo że A7R3 + Batis 25mm to 990g) na prawdę w ręku czy na szyji się czuje.
    (A gdyby to "odnieść do 5D3" zamiast do płytki L to różnica wynosi nie 180g a ponad 290g)

    Przechodząc z lustrzanki na bezlustro trzeba przejść kilkudniową rekolekcję rąk/chwytu by zachować komfort trzymania i zyskać kilkaset gram w przy trzymaniu aparatu w ręku lub gdy wisi na szyi

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 02-06-2018 o 11:09
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #513
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 481

    Domyślnie Odp: sony A7III

    ^^ Kolejne marketingowe mity i sciemy padają jak muchy po muchozolu

  4. #514
    Dopiero zaczyna Awatar Panama Joe
    Dołączył
    Jan 2018
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Przechodząc z lustrzanki na bezlustro trzeba przejść kilkudniową rekolekcję rąk/chwytu by zachować komfort trzymania i zyskać kilkaset gram w przy trzymaniu aparatu w ręku lub gdy wisi na szyi


  5. #515
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Lka SmallGig
    Możesz podać jakiś link do opisu tej płytki?

    Chyba, że chodzi Ci o SmallRig - jeśli tak, to o którym modelu piszesz?
    Ostatnio edytowane przez Sunders ; 02-06-2018 o 16:10

  6. #516
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Możesz podać jakiś link do opisu tej płytki?

    Chyba, że chodzi Ci o SmallRig - jeśli tak, to o którym modelu piszesz?
    SmallRig L-Bracket for Sony A7RIII/A7III/A9 2122 - SmallRig

    Około 300 PLN z kurierem, 4-6 dni czekania, bardzo sensowna i przemyślana konstrukcja.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 02-06-2018 o 19:58
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #517
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Wiecie może dlaczego cena Sony a9 została nagle obniżona o 500 USD? Chodzi o dramatycznie niską sprzedaż? Dlaczego w ogóle ceny Sony po krótkim czasie od premiery tak mocno spadają, a na rynku wtórnym to aparaty najmocniej tracące na wartości?

  8. #518
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Bo na starcie wyceniane są wyjątkowo drogo?
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

  9. #519
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 481

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Wiecie może dlaczego cena Sony a9 została nagle obniżona o 500 USD? Chodzi o dramatycznie niską sprzedaż? Dlaczego w ogóle ceny Sony po krótkim czasie od premiery tak mocno spadają, a na rynku wtórnym to aparaty najmocniej tracące na wartości?
    Chodzi Ci o ten spadek na BH? Korpusy typu a9 ogólnie słabo się sprzedają, to jest sprzęt dla profów co na nim zarabiają, wiedza czego potrzebują i umieją liczyć pieniądze. Takie osoby mają już jednocyfraki Canona i Nikona + szklarnie i wątpliwe aby od tak wszystko sprzedali i przechodzili na A9. Amatorów, którzy kupują dla kaprysu tak drogie body też dużo nie ma. Sony musi się bardzo tutaj wykrwawiać z zasobów aby wejść w ten rynek (a czy Canon/Nikon tak na nim dobrze zarabia to też sprawa dyskusyjna).

    Ja ogólnie mam teorie, że użytkownicy Sony FF błyskawicznie się nimi nudzą i chcą już nowych gadżetów... W przypadku FF padł już chyba teżmit o tym jakie to małe w porównaniu do krowiastych FF DSLR Przychodzą frustracje i rozczarowania... Ceny używek muszą się za to dopasowywać do używek konkurencji, których jest więcej z gigantycznym rynkiem używanych szkieł.

  10. #520
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Canon 6d mk2 też na BH miał olbrzymią promocję. Wychodziło coś koło 5k zł. Dodatkowo gratis drukarka o wart. 2000zł + grip o wart. 800zł. Pamiętacie ceny 35/f2 is? Na wejściu 3500 zł potem nagle redukcja do 2200zł. Przykładów jest sporo. Cisną z cena ile się da. Potem opuszczają. Te sprzęty nawet jakby kosztowały 1/3 ceny to by generowany niezły profit. Bez względu na markę.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 52 z 140 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •