Strona 3 z 140 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    1. To nie jest ogólne stwierdzenie, dotyczy wymienionych dwóch, dla mnie najistotniejszych.
    2. Twierdzę na podstawie testów własnych i wyników DXO. W obu przypadkach dla matrycy APS-C 24 MPx.

    --- Kolejny post ---



    Zupełnie możliwe. Tylko ten nowy model będzie mieć coś ekstra za co być może będzie warto zapłacić tyle pieniędzy. Np. kompaktowe rozmiary/wagę dzięki zastosowaniu optyki dyfrakcyjnej. Bo współczesnymi 70-200/2.8 niezbyt wygodnie jednak się fotografuje....

    Wspomniane przeze mnie 70-200 i 100-400 to dość wierne odpowiedniki szkieł Canona. Nie widzę powodu, żeby płacić za nie horrendalny "podatek od nowości".
    Podatek "od nowości" stosują wszyscy producenci i jak nie ma się noża na gardle to rzeczywiście warto poczekać..
    Innym problemem jest czy dany obiektyw "pasuje" do aparatu.

    A7M3 ma nową matrycę, wygląda że rozbudowaną w stosunku do A9, ma 693 punkty AF fazy i 425 punktów AF kontrastu z mniejszą w stosunku do A9 częstotliwością odświeżania/odczytu.

    Podstawowa zaleta A7M3 to duża szybkość AF i szybkie/pewne śledzenie osoby/oka, czyli obiektyw powinien dobrze/szybko obsługiwać AF zarówno fazy jak i kontrastu.
    Podpięcie do A7M3 szkieł Canona, projektowanych dla lustrzanek, może nie spełniać tych wymagań

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 01-03-2018 o 17:39
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Podstawowa zaleta A7M3 to duża szybkość AF i szybkie/pewne śledzenie osoby/oka
    jp
    Rozumiem, że napisałeś to na podstawie własnych doświadczeń z tym modelem aparatu?

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Bezlustereczko i stałeczka:

    KLIK

    Nowa jakość ergonomii:

    KLIK

    Zespół cieśni nadgarstka chorobą zawodową użytkowników sony?

    Klasyka fotografii - malutkie body i podpięta lekka pięćdziesiąteczka (zestawik idealny do nienachalnej reporterki, mieszczący się pod kurteczką):

    KLIK

    Ciekawi mnie czy podpięcie tych ARTystycznych stałek do wybitnego body grozi wyrwaniem bagnetu? Doczekaliśmy się mariażu wytworów dwóch wybitnych producentów sprzętu foto na literkę "S". Zaczynam rozumieć dlaczego przyszłości fotografii upatruje się w smartfonach.

    Przy czym fotografia nie zawsze musi być nieprzyjemna, o ile nie dasz zwieść się marketingowemu bełkotowi - możesz też w rękach mieć coś takiego:
    KLIK
    Ostatnio edytowane przez tomfoot ; 01-03-2018 o 19:43

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Albo, że wszystko co jest mniejsze od 6D nie nadaje się do trzymania w łapie itd...
    Dla mnie się nie nadaje bo mam dużą dłoń, i co, coś ze mną nie tak?

  5. #25
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Czyli ludzie nie kupią A7 III, mimo ze ma cenę taką jak 6D bo jest zbyt zaawansowany
    A co ma tzw. piernik do wiatraka?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Dla mnie się nie nadaje bo mam dużą dłoń, i co, coś ze mną nie tak?
    Zakładam,że bezlusterkowiec FF Canona będzie jednak mniejszy niż 6D. Ponieważ poważnie o nim myślę, to nie chcę sobie zamykać drogi.
    Grip uważam, odkąd się pojawił, jako obudowę baterii i przyznam, że zupełnie nie przywiązuję do tego wagi jak leży na tym dłoń. Tym bardziej że niegdyś używałem różne pudełkowate body bez problemów.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Zakładam,że bezlusterkowiec FF Canona będzie jednak mniejszy niż 6D. Ponieważ poważnie o nim myślę, to nie chcę sobie zamykać drogi.
    Poważnie tym razem pytam :-) Dlaczego?

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Mam telewizor Sony. Daje radę. Kupiłem tylko dlatego, że jako jeden z nielicznych miał matową ramkę. Bezlusterkowiec tej firmy mnie nie interesuje. Chyba że zrobią taki, co będzie miał obrazek jak stare 5D, no dobra ostatecznie jak 6D. No i jeżeli będę mógł podpiąć do niego moje obiektywy EF. Bez przejściówki

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Poważnie tym razem pytam :-) Dlaczego?
    Po prostu liczę na współczesny sensor. No chociaż na poziomie tego z 5DIV. Uważam, że do bezlusterkowca FF wsadzą bez jakiegoś kretyńskiego kunktatorstwa najlepszy sensor jaki mają.
    Gdyby 6DII miał sensor jak powinien to już dawno bym go miał. Absolutnie nie zależy mi na braku lustra, EVF, mini rozmiarze - wielkość 6D wydaje się idealna dla mnie.
    Chcę korzystać ze szkieł Canona, najlepiej bez przejściówki. Chcę mieć kolory Canona, DPAF, odchylany dotykowy ekranik. Wszystko to będzie miał bezlusterkowiec FF już w tym roku.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Po prostu liczę na współczesny sensor. No chociaż na poziomie tego z 5DIV. Uważam, że do bezlusterkowca FF wsadzą bez jakiegoś kretyńskiego kunktatorstwa najlepszy sensor jaki mają.
    Gdyby 6DII miał sensor jak powinien to już dawno bym go miał. Absolutnie nie zależy mi na braku lustra, EVF, mini rozmiarze - wielkość 6D wydaje się idealna dla mnie.
    Chcę korzystać ze szkieł Canona, najlepiej bez przejściówki. Chcę mieć kolory Canona, DPAF, odchylany dotykowy ekranik. Wszystko to będzie miał bezlusterkowiec FF już w tym roku.
    Obyś miał rację !
    Przydałaby się (nam wszystkim) silna konkurencja dla systemu Sony A7, technologiczna i cenowa.
    Musi być dobry (A7M3 ?, A7R3 ?, A7S3 ?, A9 ?) i tani bezlusterkowiec.
    Canona lub Nikona

    Obawiam się jednak że stratedzy produktowi Canona mają z tym problem.

    Dla body chyba na pewno.
    O ile Sony nie ma dużego "bagażu" lustrzanek różnego typu (dla początkujących, zaawansowanych) to gdy Canon wypuści dobry i tani bezlusterkowiec może to być strzał w kolano w "rodzinie" Canona.
    A musi być dobry i tani by Canon nie wypadł z gry.

    Bardzo szybko rozrasta się oferta obiektywów FE dla Sony i to zarówno nowo projektowanych pod bezlusterkowce jak i adaptowanych z lustrzanek
    Problem bardzo rozbudowanej rodziny obiektywów Canona zależy chyba od tego czy będzie można podpinać do bezlusterkowca bez żadnych przejściówek lustrzankowe i nie będą one w żadne sposób ograniczały własności "optycznych" i AF body.
    No i jak będzie rozwiązany problem szkieł EF-M (EF-S)

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 02-03-2018 o 05:54
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 3 z 140 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •