Strona 2 z 140 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #11
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Czemu Canon nie mógł pokazać TAKIEGO enty level? Jestem zadowolony z nowej szóstki ale przy tym a7 wypada po prostu blado.
    Pewnie nie widzą sensu jeszcze tego wypuszczać. Przy czym "entry level" za niemal 10 tyś. Ok. Może ja żyję w innej alternatywnej rzeczywistości ale to nawet na zachodzie jest sporo.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Pewnie nie widzą sensu jeszcze tego wypuszczać. Przy czym "entry level" za niemal 10 tyś. Ok. Może ja żyję w innej alternatywnej rzeczywistości ale to nawet na zachodzie jest sporo.
    W USA cena jest dokładnie ta sama co 6d w momencie debiutu). Jakby nie patrzeć jest to entry level FF.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Czemu Canon nie mógł pokazać TAKIEGO enty level?
    Bo ma klientów, którzy głośno wykrzykują, że DR na poziomie 15 EV wynika z potrzeb upośledzonych umysłowo, którzy nie potrafią obsłużyć światłomierza.
    Albo, że Canon robi doskonale jednym polem AF to samo, do czego Sony potrzebuje aż 693 pól AF.
    Albo, że wszystko co jest mniejsze od 6D nie nadaje się do trzymania w łapie itd...
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #14
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    W USA cena jest dokładnie ta sama co 6d w momencie debiutu). Jakby nie patrzeć jest to entry level FF.
    I to coś zmienia? To są aparaty dla zaawansowanych użytkowników. Jakby Canon tak postrzegał entry level to by chłopaki już dawno robili tylko ksera .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    I to coś zmienia? To są aparaty dla zaawansowanych użytkowników. Jakby Canon tak postrzegał entry level to by chłopaki już dawno robili tylko ksera .
    Czyli ludzie nie kupią A7 III, mimo ze ma cenę taką jak 6D bo jest zbyt zaawansowany ?
    Ma też ustawienia AUTO.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Dla mnie największym problemem jest fakt, że 50 1.4 do soniaka kosztuje 5600 a 35 1.4 ok 7000. Przyznam, że byłem ostro napalony na tego a7III ale po zorientowaniu się w cenach szkieł zapał trochę opadł

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Dla mnie największym problemem jest fakt, że 50 1.4 do soniaka kosztuje 5600 a 35 1.4 ok 7000. Przyznam, że byłem ostro napalony na tego a7III ale po zorientowaniu się w cenach szkieł zapał trochę opadł
    Moich paru znajomych też się bardzo podnieciło tym aparatem, zwłaszcza jak zobaczyli cenę (w $) porównywalną do 6d2. Sprowadziłem ich na ziemię pokazując że za 70-200/2.8 czy 100-400 będą musieli zapłacić 2x tyle co u Canona. Jeszcze gdyby te obiektywy Sony były lepsze (choć trochę), to byłby jakiś argument. Ale nie są...

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Moich paru znajomych też się bardzo podnieciło tym aparatem, zwłaszcza jak zobaczyli cenę (w $) porównywalną do 6d2. Sprowadziłem ich na ziemię pokazując że za 70-200/2.8 czy 100-400 będą musieli zapłacić 2x tyle co u Canona. Jeszcze gdyby te obiektywy Sony były lepsze (choć trochę), to byłby jakiś argument. Ale nie są...
    A na jakiej podstawie twierdzisz że te obiektywy Sony nie są lepsze od odpowiedników Canona ?

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #19

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Moich paru znajomych też się bardzo podnieciło tym aparatem, zwłaszcza jak zobaczyli cenę (w $) porównywalną do 6d2. Sprowadziłem ich na ziemię pokazując że za 70-200/2.8 czy 100-400 będą musieli zapłacić 2x tyle co u Canona. Jeszcze gdyby te obiektywy Sony były lepsze (choć trochę), to byłby jakiś argument. Ale nie są...
    Myślę, że za nowy model canona 70-200 ceny będą jak u sony. Zobacz jaki przeskok zrobił ostatni nikkor 70-200/2,8

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    A na jakiej podstawie twierdzisz że te obiektywy Sony nie są lepsze od odpowiedników Canona ?

    jp
    1. To nie jest ogólne stwierdzenie, dotyczy wymienionych dwóch, dla mnie najistotniejszych.
    2. Twierdzę na podstawie testów własnych i wyników DXO. W obu przypadkach dla matrycy APS-C 24 MPx.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Myślę, że za nowy model canona 70-200 ceny będą jak u sony. Zobacz jaki przeskok zrobił ostatni nikkor 70-200/2,8
    Zupełnie możliwe. Tylko ten nowy model będzie mieć coś ekstra za co być może będzie warto zapłacić tyle pieniędzy. Np. kompaktowe rozmiary/wagę dzięki zastosowaniu optyki dyfrakcyjnej. Bo współczesnymi 70-200/2.8 niezbyt wygodnie jednak się fotografuje....

    Wspomniane przeze mnie 70-200 i 100-400 to dość wierne odpowiedniki szkieł Canona. Nie widzę powodu, żeby płacić za nie horrendalny "podatek od nowości".
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 01-03-2018 o 12:09

Strona 2 z 140 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •