Strona 139 z 140 PierwszyPierwszy ... 3989129137138139140 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 381 do 1 390 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #1381
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Moim zdaniem aktualnie najlepszym na rynku jest wsrod ML - FF System Z.
    Ma wszystko co aktualnie jest dostepne.

  2. #1382
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Nigdy nie popełniłeś błędu czy nigdy z błędu się nie wycofałeś ?

    jp
    Przejscie pomiedzy systemami po 2 czy 3 latach cięzko nazwać błędem, to po prostu zmiana systemu. Jak popełniasz błąd to naprawiasz go jak najszybciej, a nie po 3 latach.

  3. #1383
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Jednemu pasuje, drugiemu nie. Mnie tam po przejściu na stabilizowane bezlustro o cichej elektronicznej migawce zdjęcia z rożnych tele ( 300 do 600, i tych raczej ciemnych)poprawiły się ostrością zdecydowanie bardzo na plus. Aż się zwierza chce po lesie szukać, bo motywacja wzrasta. Sądzę że wyeliminowanie lustra i startu lamelek ma tu zasadnicze znaczenie. I to dla mnie był po testach bodziec by lustrzankę schować do szafy. Optykę EF jeszcze mam i używam z adapterem, choć to pół kroku do tyłu. Liczy się zadowolenie, a jak kto jeszcze na tym zarabia, to mu gratuluję podwójnie.

  4. #1384
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Nigdy nie popełniłeś błędu czy nigdy z błędu się nie wycofałeś ?
    Tak w ogóle? Popełniłem, wycofałem. Np kika razy na forum palnąłem głupotę, ale to ze zmęczenia chyba, pisząc o 2 w nocy. Oczywiście że sie potem przyznawałem, że coś przekręciłem.
    Jeśli chodzi o wybór sprzętu? Raz, i nie wiem czy to się liczy. Połowa lat 80-tych, kupiłem Canona A1 z FD 50/1.4, nowe, w Berlinie Zachodnim. Był taki przelicznik marki, że wydałem na to kilkuletnią pensje w PRL. Nie było internetu, nie było dostępnych u nas zachodnich czasopism. Nie wiedziałem co sie kroiło. Tzn do dziś nie wiem czy ktokolwiek wiedział co będzie. Tzn, że Canon zmieni bagnet, wypuści aparaty EOS. Nie wiedziałem, wtopiłem strasznie, na odsprzedaży A1 straciłem koszmarne pieniądze. Nie wiem czy można to nazwać zła decyzją. Decyzje podjąłem mając taki a nie inny zestaw informacji.
    Jesli chodzi o decyzje która ktoś podjął to miał on wiedzę co jest na rynku, sytuacja była więc inna. Dodam, że jeśli ktoś jednak chciał odpuścić prace na wysokim ISO to decyzja nie była zła. Po czasie sie taka okazała.
    Tak naprawdę to zmiana sprzętu nie musi być racjonalna, choć temu co jej dokonuje taka sie ona wydaje. Tu by trzeba było wejść w psychologię. Jak do tego się doda fakt, że wielu facetów to gadżeciarze (to nic złego) to mamy szerszy obraz tego jak bardzo skomplikowany jest proces podejmowania decyzji. I dlaczego one nie są zawsze racjonalne i trafne.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Moim zdaniem aktualnie najlepszym na rynku jest wsrod ML - FF System Z.
    Ma wszystko co aktualnie jest dostepne.
    Też tak myslę i czasami gdzieniegdzie o tym piszę. Dodam, że sądzę, że obiektywnie, o dziwo. Bo potrafiłem "cierpieć" w Nikonie i przyznawać, że Canon ma lepsze wysokie ISO i ma FF. A ja miałem Nikona D200 z użytecznym ISO 400 i cropową matrycą, w dodatku podobno szefostwo Nikona mówiło, że FF jest niepotrzebny. Całe szczęscie, że sie jednak pojawił D3 i D700, bo może bym był canonierem. Szczęście w tym sensie, że nie musiałem sie przesiadać, na czym by bardzo mocno stracił finansowo. Sprzedaż uzywek szklarni (wtedy około 7 obiektywów) i 2 body, kupno nówek (faktury) Canonów, musiałbym sporo dołożyć. A tak wymieniłem 2 obiektywy, dokupiłem D700 i w sumie kosztowało nie to "jedynie" z 10 tys, a nie ze 30 - 40 tys.

    Co do lepszości Nikona Z. Marketingowo system nie nadąza za Sony i Canonem, a jest najciekawszy. Szkoda, że firma nie ma kasy. Dlaczego Nikon Z będzie najlepszy? Bo ma dużą dziurę i najkrótszy rejestr. Sony - obawiam się, że będzie problem z rogami kadru, zawsze. Ostrością i winietą w szerokich kątach, szczególnie w zoomach. Zostają więc Canon z Nikonem. Na razie to Nikon ma IBIS i matryce w Nikonie maja lepsze parametry (DR). No i na Nikon Z chodzą .. Canonowskie L-ki, więc system jest największy jeśli chodzi o optykę.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 28-01-2020 o 02:32

  5. #1385
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Sony A7III

    "Eye AF for birds works quite well. I use the 200-600 G and sometimes add the 1.4X Teleconverter. I've been using the A7III since it was released almost two years ago and I intend to use it until it stops working. It's an amazing camera."

    Filmik z Eye AF na oczach ptaszka: https://www.facebook.com/erikonguita...&theater&ifg=1
    Ostatnio edytowane przez candar ; 05-02-2020 o 09:04
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #1386
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: Re: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    "Eye AF for birds works quite well. I use the 200-600 G and sometimes add the 1.4X Teleconverter. I've been using the A7III since it was released almost two years ago and I intend to use it until it stops working. It's an amazing camera."

    Filmik z Eye AF na oczach ptaszka: https://www.facebook.com/erikonguita...&theater&ifg=1
    Wczoraj kupiłem to szkło, tak na szybko mojego Huskiego zza siatki drucianej z kojca, jeszcze trochę śnieguliczki tam rośnie i przeszkadza, w 50 % łapał AF psiaka za oko i ostrzył ( tak potwierdzał A7 III, jeszcze karty nie zgrywałem więc nie potwierdzę że ostre kadry). Pojęcia nie mam co to za czary? Jakieś nowe informacje się w wizjerze pozapalały, znowu się będę uczył z instrukcji. Totalnie nie mam teraz na to czasu, jutro z rana wyjazd do niedzieli, ale spakowałem bydle jakoś do foto plecaka, może wygospodaruję choć dwie godziny i potrenuję.
    A to pykanie ptaszków ect. seriami jak na tym filmiku to mnie wk%, GB hurtem lecą a kto ma na to czas. Pozdrawiam.

  7. #1387
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Sony A7III

    Aktualizacja wewnętrznego oprogramowania aparatu ILCE-7M3 do wersji 4.00 (Windows)
    https://www.sony.pl/electronics/supp...Ml-aHK5bGN5xWE
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #1388
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 020

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Dostałem od kolegi z tripu moje foty, zrobione A7mkIV, głównie 24 1.4 i 70-200 f4. Muszę powiedzieć, że jestem pod sporym wrażeniem możliwości matrycy i jej rozdzielczości. Sam aparat też sprawiał wrażenie solidnego, tylko strasznie kuleje w nim ergonomia.

    Szkoda, że R6 nie ma chociaż tych 26Mpx...
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  9. #1389
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Dostałem od kolegi z tripu moje foty, zrobione A7mkIV, głównie 24 1.4 i 70-200 f4. Muszę powiedzieć, że jestem pod sporym wrażeniem możliwości matrycy i jej rozdzielczości. Sam aparat też sprawiał wrażenie solidnego, tylko strasznie kuleje w nim ergonomia.

    Szkoda, że R6 nie ma chociaż tych 26Mpx...
    Bo to dobry aparat jest Podobnie dobrą matrycę ma Nikon Z6 i o niebo lepszą ergonomię.

    ps.
    Z powyższym zapewne nie zgodzi się inna osoba, twierdząc, że smartfon Samsung S22 robi lepsze zdjęcia od ww. ML i ma lepszą ergonomię
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #1390
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    257

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Chyba od dłuższego czasu powszechna jest wiedza,że matryce w Sony odjechały mocno szczególnie Canonowi,co przy odróbce już jest poza dyskusją. Ergonomia moim zdaniem spoko do przełknięcia, jednoczesnie bardzo duże możliwości personalizacji moim zdaniem sprawiaja,że nie jest tak żle,jak na forach się pisze. Stwierdzam to po próbach z A7III

Strona 139 z 140 PierwszyPierwszy ... 3989129137138139140 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •