Strona 12 z 140 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #111
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Zanim wydasz pieniądze na paliwo lub bilet to obejrzyj sobie może najpierw tę recenzję w której gościu skupił się na ergonomii użytkowania A7 III w porównaniu do 6D:

    Sony A7 III unboxing and review by a Canon fanboy


    Playlistę utworzyłem ja bo gościu nie ogarnął montażu i pociął wszystko na części które trzeba było sobie odpalać oddzielnie co raczej nie było zbyt wygodne. Pozostałe filmiki na jego kanale dotyczące A7 III można znaleźć tutaj https://www.youtube.com/channel/UCHz...9yD0fkw/videos
    Strasznie zamulona te recenzja - mógłby wypić poczwórne espresso przed nagrywaniem Korpus jest nieznacznie mniejszy niż 6d a guzików więcej, dodatkowo niekorzystne usytuowanie pokrętła od przesłony trochę psują ergonomię. Chyba po raz pierwszy czułbym potrzebę zakupu gripa
    Nie do końca podoba mi się też ilość informacji w wizjerze/na ekranie - o wiele za dużo ikonek. Choć możliwe, że można się przyzwyczaić.

    Ja wrzucam filmik prezentujący działanie eye-AF: https://www.youtube.com/watch?v=kp1vpQDSxxI

    Ciekawe jak ten AF wypada w stosunku do DPAF Canona 6d mkII albo 5d mkIV - szczególnie gdy zrobi się ciemniej.
    Miłego dnia
    moja www

  2. #112
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 489

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta

    Ja wrzucam filmik prezentujący działanie eye-AF: https://www.youtube.com/watch?v=kp1vpQDSxxI

    Ciekawe jak ten AF wypada w stosunku do DPAF Canona 6d mkII albo 5d mkIV - szczególnie gdy zrobi się ciemniej.
    Eye-AF jest fajny dla osób robiących klasyczne portrety czy glamour, wszelkiego rodzaju śledzenie obiektów to zaleta przetwarzania obrazu bezpośrednio z matrycy + wspomaganie się całą masą punktów AF.

  3. #113
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Zanim wydasz pieniądze na paliwo lub bilet to obejrzyj sobie może najpierw tę recenzję w której gościu skupił się na ergonomii użytkowania A7 III w porównaniu do 6D:

    Sony A7 III unboxing and review by a Canon fanboy


    Playlistę utworzyłem ja bo gościu nie ogarnął montażu i pociął wszystko na części które trzeba było sobie odpalać oddzielnie co raczej nie było zbyt wygodne. Pozostałe filmiki na jego kanale dotyczące A7 III można znaleźć tutaj https://www.youtube.com/channel/UCHz...9yD0fkw/videos
    Obrzydziłeś mi ten wyrób aparatopodobny do końca. Generalnie gdyby jeszcze miało to kolor różowy, to wpisywałoby się idealnie w dzisiejsze czasy - aparat dla dziewczynek lub chłopców noszących spodnie rurki, z malutkimi i delikatnymi rączkami.

  4. #114
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Strasznie zamulona te recenzja - mógłby wypić poczwórne espresso przed nagrywaniem Korpus jest nieznacznie mniejszy niż 6d a guzików więcej, dodatkowo niekorzystne usytuowanie pokrętła od przesłony trochę psują ergonomię. Chyba po raz pierwszy czułbym potrzebę zakupu gripa
    Nie do końca podoba mi się też ilość informacji w wizjerze/na ekranie - o wiele za dużo ikonek. Choć możliwe, że można się przyzwyczaić.

    Ja wrzucam filmik prezentujący działanie eye-AF: https://www.youtube.com/watch?v=kp1vpQDSxxI

    Ciekawe jak ten AF wypada w stosunku do DPAF Canona 6d mkII albo 5d mkIV - szczególnie gdy zrobi się ciemniej.
    "Strasznie zamulona te recenzja"

    Jej autor jest Holendrem, jeżeli nagrywał ją po powrocie z jakiegoś coffee shopu no to nie ma się czemu dziwić.

    "Korpus jest nieznacznie mniejszy niż 6d a guzików więcej, dodatkowo niekorzystne usytuowanie pokrętła od przesłony trochę psują ergonomię. Chyba po raz pierwszy czułbym potrzebę zakupu gripa "

    Też tak uważam, przy podpiętym gripie ręka powinna zejść troszkę niżej i palec powinien już zdecydowanie rzadziej niechcąco lądować na tym pokrętle.

    "Nie do końca podoba mi się też ilość informacji w wizjerze/na ekranie - o wiele za dużo ikonek. Choć możliwe, że można się przyzwyczaić."

    Tu by się bardzo przydała opinia jan pawlak na ile maksymalnie można obciąć to co jest wyświetlane w wizjerze i najlepiej żeby udało mu się to jakoś pokazać bo chyba nikt tego do tej pory nie ogarnął w żadnej recenzji.

    Osobiście zastanawiam się nad zakupem nowego aparatu i tak kombinuję czy by czasem nie spróbować z tym modelem chociaż na razie "trochę" boli ta cena a ja nie za bardzo lubię przepłacać. Cena w USA wynosi $1998 czyli na ten czas 6800 PLN a u nas w Polsce 9999 PLN. Amazon wyliczył mi z wszystkimi opłatami $2570,39 czyli w zaokrągleniu 8750 PLN - z doświadczenia wiem iż mój bank policzy to sobie inaczej i zapewne wyjdzie mu z 9200 PLN no ale to i tak jest o parę stów taniej, parę stów które można sobie dołożyć do zakupu gripa lub dodatkowego akumulatora NP-FZ100 wraz z ładowarką BC-QZ1 której nie ma w pudełku z aparatem.

    Spot Metering Point > Focus Point Link... Cytując Kai W z jednego z jego filmików, "Canon, are you listening?".



    EF->E-mount converters | Please share your experience in this thread | PRESENT:

    Canon EF200mm ƒ/2.8L II USM on
    SONY ⍺7III (ILCE-7M3) (FW 1.0)

    Metabones EF - E-Mount T Smart Adapter Mark IV
    firmware v0.58 from 2017/03/12 | Advanced mode

    IBIS | aperture (ƒ/2.8) | EXIF EF200mm f/2.8L II USM
    Focuses ultrafast and very precise, supports all focus modes (AF-S, AF-A, AF-C, DMF, MF) & focus areas and also fast eye-AF with consistent tracking of the eye in AF-C. Actually the lens focuses faster on my SONY ⍺7III than it did on my Canon bodies...
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 29-03-2018 o 21:43

  5. #115
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Minimalną ilość informacji wyświetlanych we wizjerze/na LCD można ustawić na poziomie podobnym jak w Canonie, to nie problem. Tzn. tylko na dole (przesłona, czas, drabinka ekspozycji) i na górze (poziom baterii, miejsce na karcie i kilka innych informacji).

  6. #116
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Osobiście zastanawiam się nad zakupem nowego aparatu i tak kombinuję czy by czasem nie spróbować z tym modelem chociaż na razie "trochę" boli ta cena a ja nie za bardzo lubię przepłacać. Cena w USA wynosi $1998 czyli na ten czas 6800 PLN a u nas w Polsce 9999 PLN. Amazon wyliczył mi z wszystkimi opłatami $2570,39 czyli w zaokrągleniu 8750 PLN - z doświadczenia wiem iż mój bank policzy to sobie inaczej i zapewne wyjdzie mu z 9200 PLN no ale to i tak jest o parę stów taniej, parę stów które można sobie dołożyć do zakupu gripa lub dodatkowego akumulatora NP-FZ100 wraz z ładowarką BC-QZ1 której nie ma w pudełku z aparatem.
    Twój bank liczy trochę więcej, bo zazwyczaj w takim przypadku jest podwójne przewalutowanie. Sprawdź, czy nie będziesz miał taniej przez REVOLUT.

    Cena ogólnie jest wysoka, ale przecież to jest body klasy 5d mkIV, które kosztuje 12k zł - więc jakoś tam jeszcze uzasadniona. Drogo robi się jak policzysz ile Cię będzie kosztowała zamiana systemu. Szkła, lampy, ew. backup.

    Swoją drogą w USA cena jest identyczna jak za 6d mark II. Dla nich chyba nie aż tak wysoka
    Miłego dnia
    moja www

  7. #117
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Spot Metering Point > Focus Point Link... Cytując Kai W z jednego z jego filmików, "Canon, are you listening?".
    W 5Dmk1 i 6D gdzie używa się i tak głównie (tylko?) środkowego punktu brak tego nie boli. Jakoś domyślnie zakładałem, że w 5Dmk3 tym bardziej mk4 to jest, serio nie ma?

  8. #118
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 489

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    W 5Dmk1 i 6D gdzie używa się i tak głównie (tylko?) środkowego punktu brak tego nie boli. Jakoś domyślnie zakładałem, że w 5Dmk3 tym bardziej mk4 to jest, serio nie ma?
    Tylko jedynki to mają u Canona

  9. #119
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Cena w USA wynosi $1998 czyli na ten czas 6800 PLN a u nas w Polsce 9999 PLN. Amazon wyliczył mi z wszystkimi opłatami $2570,39 czyli w zaokrągleniu 8750 PLN - z doświadczenia wiem iż mój bank policzy to sobie inaczej i zapewne wyjdzie mu z 9200 PLN no ale to i tak jest o parę stów taniej
    Korzystam z Alior kantor, walutę tam kupuje się w normalnych cenach nie jak w banku, a kart walutowa też jest za free pod warunkiem, że zrobisz przynajmniej jeden zakup w ciągu chyba 3 miesięcy od założenia. Zakupione waluty można też bezpłatnie przelać nawet za granicę, ale nie pamiętam czy tylko w ramach EU czy do USA też.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Tylko jedynki to mają u Canona
    Zaczynam rozumieć po co jest seria 1, do tej pory wydawało mi się, że nic ponad 5Dmk4 mi nie zrobi różnicy.

  10. #120
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    1.
    Treść wyświetlanej informacji można wybierać (niezależnie dla monitora i wizjera) z zestawu 6 różnych.
    Gdy wybierzesz więcej niż jeden to można (gdy patrzesz na ekran/w wizjer) przełączać miedzy wybranymi.
    - podstawowe (szybkośc migawki i wartość przesłony w postaci graficznej)
    - wszystko
    - brak (nic nie jest wyświetlane)
    - histogram
    - poziomnica
    - wszystkie informacje (bez obiektu fotografowanego/filmowanego)
    Korzystam głównie z wizjera gdy patrzę na obiekt/fotografuję, mam ustawione inne informacje w wizjerze i inne na monitorze

    2.
    Mam duże ręce i miałem początkowo kilka dni "niejasności/dogrywania"
    Ułożyło się tak, że "mały" palec jest pod korpusem, podtrzymuje i ogranicza/uniemożliwia jego ruch w dół.
    Teraz aparat leży idealnie w (mojej) ręce.

    3.
    Do podawanych cen w USA należy dodać :
    - podatek który naliczają przy sprzedaży "w kasie"
    - cło przy wysyłce poza USA

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 30-03-2018 o 08:29
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 12 z 140 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •