Strona 11 z 140 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #101
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Myślę, że Canon ma wszelkie technologie potrzebne do stworzenia zaawansowanego bezlusterkowca FF. Na razie spokojnie obserwują co się dzieje i pracują nad koncepcją tego systemu.
    Na chwilę obecną i w przyszłości myślę, że najwięcej ugrają jednak M50 lub nawet prostszymi bezlusterkowcami. Dosyć zaawansowany, nieduży, świetna jakość zdjęć, DPAF, sprawdzona marka i relatywnie NIEDROGI - możliwe, że tego typu aparatami znowu zdobędą większość rynku również w tym segmencie. Segment PRO zostawią dla dslr.
    Chyba jednak "proste" (możliwości, funkcje, inne niż FF) bezlusterkowce nie mają szans zdobycia rynku przy rozwoju funkcji fotografowania w smartfonach.
    To musi być wyraźnie "wyższa" liga (jakość, możliwości, filmowanie, ......)

    I już teraz "współpraca/powiązanie" A7x, A9 ze smartfonem jest szeroko stosowana (GPS, sterowanie on-line, zdjęcia "czasowe", ftp, przesyłanie do sieci, ....)

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 28-03-2018 o 19:46
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #102
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Chyba jednak "proste" (możliwości, funkcje, inne niż FF) bezlusterkowce nie mają szans zdobycia rynku przy rozwoju funkcji fotografowania w smartfonach.
    To musi być wyraźnie "wyższa" liga (jakość, możliwości, filmowanie, ......)
    Powiedzmy sobie szczerze, aparaty jako takie w masowym rynku będą "zdychały" właśnie przez komórki (teraz wyszedł Huawei p20 który jest lepszy nowszy i inny). Na rynku prof jednak większe szanse daje Canonowi niż Sony i już widzę te stada rzucających się "amatorów" na A7r oraz a9 i każdy po Batisie. Jak do tej pory branże napędzają tańsze korpusy i ten trend będzie się utrzymywał choć komórki będą go podgryzaly aż w końcu kiedyś zagryza. Bardzo dużo będzie robiła AI zarówno w ulepszaniu fizycznej jakości zdjęć (maskowanie ograniczeń technologi) jak i w ich ulepszaniu (sugerowanie jak zrobić lepsze zdjęcie) - zakładam, że AI cykajace zdjęcia zgodnie "ze sztuką" jako pierwsze zrobi Sony.

    Ps. Właśnie upadła firma Lytro, która miała zrewolucjonizować rynek foto, większość ludzi przejmie google czyli defacto komórki.
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 28-03-2018 o 20:11

  3. #103
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Chyba jednak "proste" (możliwości, funkcje, inne niż FF) bezlusterkowce nie mają szans zdobycia rynku przy rozwoju funkcji fotografowania w smartfonach.
    To musi być wyraźnie "wyższa" liga (jakość, możliwości, filmowanie, ......)

    I już teraz "współpraca/powiązanie" A7x, A9 ze smartfonem jest szeroko stosowana (GPS, sterowanie on-line, zdjęcia "czasowe", ftp, przesyłanie do sieci, ....)

    jp
    No właśnie już taki m50 spełnia takie warunki. Zresztą większość rynku to sprzęt dla ludzi niezbyt zorientowanych w niuansach technicznych. Sony serii a7 jest dla bardzo świadomych użytkowników. Zarówno jeśli chodzi o samą technikę fotografowania/video jak i różnych aspektów technologicznych. To sprzęt dla zaawansowanych pasjonatów i profesjonalistów.
    Myślę, że canon z prostym M50 i niezbyt rozbudowaną szklarnią może pokonać w sprzedaży np. fuji, które ma to wszystko na wyższym poziomie. A cechą decydującą może się okazać to, że użytkownicy odchylają ekranik i mogą sobie idealnie skadrować selfie a DPAF bezbłędnie śledzi ich twarz

    Wbrew naszym oczekiwaniom i życzeniom rynek zdobywa się aparatami średnimi, ale dostępnymi cenowo. Co również ważne aparatami z pewnymi brakami, nie do końca kompletnymi - tak żebyśmy chcieli kupić kolejny model, może nawet droższy, z wyższej serii...i Canon o tym bardzo dobrze wie

    Pozwolę sobie jeszcze odnieść się do funkcji dostępnych w połączeniu ze smartfonem "GPS, sterowanie on-line, zdjęcia "czasowe", ftp, przesyłanie do sieci". Moja kuzynka w USA nie ma zielonego pojęcia (i nie chce tego zmieniać) - co to jest mała GO, szeroki kąt, tele, relacja czas-ISO-przysłona itd. Celuje takim kwadracikiem na ekranie, ew. robi bliżej-dalej i pstryk kupuje droższy aparat, bo po prostu wychodzi z założenia, że będą lepsze zdjęcia. W takim M50 nigdy nie ustawi czegoś innego niż auto, nie chce kupować stałek /f1.4. Nawet nie wie co to jest. I tacy, zresztą bardzo sympatyczni, użytkownicy generują największy zysk dla naszych ukochanych japońskich firm. FTP? Przesyłanie do sieci?
    Miłego dnia
    moja www

  4. #104
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    ...

    Ps. Właśnie upadła firma Lytro, która miała zrewolucjonizować rynek foto, większość ludzi przejmie google czyli defacto komórki.
    Jeszcze pośmiertnie zrewolucjonizuje. Jak patent trafi do komórek.

  5. #105
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Chodziło mi o śledzenie obiektów na całej matrycy przy filmowaniu.
    AF musi być pewny i szybki także przy skraju matrycy a to uwarunkowane jest zarówno kątem padania światła na skraju matrycy (konstrukcja "optyczna" obiektywu) jak "silnikiem" obiektywu
    Nie wiem jakie by to mogło mieć zastosowanie praktyczne ale filmowaniem zajmuję się dopiero 25 lat więc pewnie jeszcze wszystko przede mną . Ale uspokoję Cię ponownie - śledzenie obiektu przy filmowaniu na nowych matrycach Canona działa znakomicie i AF /nie jest szybki - bo w tym zastosowaniu nie jest to priorytet/ w połączeniu z stm jest bardzo płynny.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 28-03-2018 o 21:37
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #106
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Ale... masz jakąś tabelkę, lub chociażteścik a potwierdzenie?

  7. #107
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: sony A7III

    No niestety rankingu też nie mam także na pewno Sony jest lepsze ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #108
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie wiem jakie by to mogło mieć zastosowanie praktyczne ale filmowaniem zajmuję się dopiero 25 lat więc pewnie jeszcze wszystko przede mną . Ale uspokoję Cię ponownie - śledzenie obiektu przy filmowaniu na nowych matrycach Canona działa znakomicie i AF /nie jest szybki - bo w tym zastosowaniu nie jest to priorytet/ w połączeniu z stm jest bardzo płynny.
    To dobrze.

    Widziałem film z A9, w słabo oświetlonym pomieszczeniu, przy "małej" (prawie pełny kadr) odległości od obiektywu(śledzone) oczy szybko się zbliżających i przemieszczających/oddalających zawodniczek cały czas były (bardzo) ostre.
    Byłem pod wrażeniem skuteczności AF/śledzenia

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 29-03-2018 o 07:01
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #109
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 236

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To dobrze.

    Widziałem film z A9, w słabo oświetlonym pomieszczeniu, przy "małej" (prawie pełny kadr) odległości od obiektywu(śledzone) oczy szybko się zbliżających i przemieszczających/oddalających zawodniczek cały czas były (bardzo) ostre.
    Byłem pod wrażeniem skuteczności AF/śledzenia

    jp
    Nie możesz dokonywać oceny na podstawie tego co widziałeś lub własnych wrażeń. Na to muszą być sprawdzone światowe procedury opracowane przez fachowców, którym zaufali producenci i/lub czasopisma. Dopiero wtedy pozwalaj sobie na ocenę jakości filmowanych w ciemności oczu.

  10. #110
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez merida Zobacz posta
    Bardzo ciekawi mnie ta puszka, a tu tylko przekomarzanie się Chyba trzeba będzie się wybrać na targi do Łodzi i pomacać
    Zanim wydasz pieniądze na paliwo lub bilet to obejrzyj sobie może najpierw tę recenzję w której gościu skupił się na ergonomii użytkowania A7 III w porównaniu do 6D:

    Sony A7 III unboxing and review by a Canon fanboy


    Playlistę utworzyłem ja bo gościu nie ogarnął montażu i pociął wszystko na części które trzeba było sobie odpalać oddzielnie co raczej nie było zbyt wygodne. Pozostałe filmiki na jego kanale dotyczące A7 III można znaleźć tutaj https://www.youtube.com/channel/UCHz...9yD0fkw/videos
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 29-03-2018 o 14:12

Strona 11 z 140 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •