Strona 101 z 140 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #1001
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    To są szkła anamorficzne. Dają specyficzny look; na filmie najczęściej objawia się to w postaci poziomej flary z ostrych źródeł światła, "kółka" rozmycia są jajowate. Służyły do tego, żeby uzyskać panoramiczny obraz z klatki filmowej 4/3.
    Dzięki
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  2. #1002
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    I widziałeś tam A7sII? Bo o tym teraz mówimy.
    Jasne !

    1. To jest wątek o A7S3
    2. W #984 Pokazałem link do info o kręceniu filmu A7S2.
    3. napisałem ze A7S3 będzie miało lepsze właściwości filmowania od A7S2

    Który z pkt. 1,2,3 nie jest prawdziwy ?
    Twoja reakcja na #984 jakieś insynuacje bez podania źródeł itd. jest ..........
    W ten sposób odreagowujesz stresy że ML FF może służyć do kręcenie filmów czy też stresy że to Sony ?

    Teraz w szerszej wersji na
    https://briansmith.com/hollywood-thr...n-sony-a7s-ii/

    z oceną używania A7S2 w "filmowym" zestawie
    These two things led us to conclude that the only way to shoot was with a full frame, with a hint of anamorphic, and a sort of vintage style. Sony’s A7S II with the Hawk 65 lenses were the perfect tools for the job.”

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 05-12-2018 o 22:46
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #1003
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    I widziałeś tam A7sII? Bo o tym teraz mówimy.
    A to jakiś wybitna kamera? Nie przyglądałem się cyferkom, wszystkie body Sony wyglądają podobnie, ale skoro filmy i Sony, to raczej właśnie A7sII. To popularny sprzęt, zresztą tak się składa, że ma go dwóch moich kolegów.
    Ja pisałem w kontekście używania bezluster w filmach, dał ktoś link i do tego się odnosiliście. Chodzi o te filmy, którymi sie chwala firmy foto. I Sony i Canon i Nikon też 'popełniały" czyli w praktyce finansowały produkcje mające pokazac jaki to profi sprzęt, bo kręcono nim to i tamto. To fajnie taki kupić i mysleć że mamy to samo czym pracują w Hollywood. Tylko o to chodzi. Oczywiście to bzdura. Marketing nie sprzedaje sprzętu, tylko zadowolenie z jego posiadania.
    Ktoś jako kontrargument może podać, że na wspomnianym Camerimage pewien światowej sławy operator (zabijcie - zapomniałem który - było to ze 3 - 4 lata temu) zachęcał by młodzi robili filmy używając telefonów komórkowych. Co prawda nie wciskał kitu, że sa one tak dobre jak profi sprzet, ale argumentował podobnie jak fotografowie. Liczy się przekaz filmu, montaż, pomysł. Sprzęt nie jest ważny. Przekładając na nasze - ciekawe zdjęcie można zrobić komórką. Można? no można. Foto od filmu różni sporo. Oni mają 10x droższy sprzęt od tego, który jest u nas topowym. Ale .. oni nie maj własnego sprzętu. Mają finansowanie. fakt że wydatki tam idą w miliony (gaże aktorów, aranżacje itd itd), przy tym wynajmowanie sprzetu który kosztuje setki tysięcy to ułamek kosztów całosci. U nas aparat jest droższy niz to co robimy i jest nasz.
    Sorry za OT.

  4. #1004
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    A to jakiś wybitna kamera?
    Nie, wręcz przeciwnie, ale kol. Pawlak myśli, że tak, ale ponieważ nie bardzo wie o czym pisze to nie ma to specjalnego znaczenia.

  5. #1005
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Ale skąd to marketingowcy od telewizorów mogą wiedzieć? Swoją drogą ciekaw jestem jak na takie akcje reaguje dział filmowy w Sony Pro (np ci od Venice)? Chyba nie są zachwyceni tym co wyrabiają ich koledzy :-)
    Swoją drogą to ciekawe jak niektóre firmy tego nie czują. Choćby przykład takiego potentata jak Samsung który tak naprawdę poległ na rynku foto i to częściowo przez głupie błędy marketingowe.
    Wydaje się niemożliwe, a jednak....

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    A tak z ciekawości, bo jestem zupełnym laikiem w tym temacie - czym się charakteryzują te szkła, że są takie dobre i takie drogie ?
    Przede wszystkim tym że mają pewne unikalne właściwości optyczne ważne w filmie - np. nie zmieniają ogniskowej podczas ostrzenia. O tym że deformują w specyficzny sposób obraz sven już wspomniał. Zaporowe ceny (w przypadku o którym mowa ok. 140 tyś. $) to też element tego rynku, małe serie ręczna robota itd. Ma być max wypas bez względu na koszt. I tak w większości sytuacji taki sprzęt się wynajmuje więc cena nie ma dużego znaczenia, a jakość ma być bezkompromisowa.
    Tu Canon serią Cinema trochę namieszał, bo na tle takiego Angenieux czy wspomnianego Vantage to niemal taniocha .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #1006
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Angenieux, Vantage... To nie mogą być dobre szkła. Przecież DxO o nich w ogóle nie wspomina!

  7. #1007
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Karawana jedzie dalej a James Bond ma tel Sony.

  8. #1008
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Karawana jedzie dalej a James Bond ma tel Sony.
    Karawana nie jedzie a idzie, to przysłowie arabskie, psy szczekają, karawana idzie dalej
    Miałem szczęście zobaczyć przejście "karawany" (4 wielbłądy) przez miejscowość gdzie psy ostro ujadały na wielbłądy


    A7S (tak jak i A7R) to ML FF z rozszerzonymi (w stosunku do A7) możliwościami w pewnym zakresie zastosowań
    W przypadku A7S w zakresie filmowania oraz wykorzystywania przy wysokich ISO

    Rozumiem że Bond potrzebuje mały aparat FF z najlepszymi możliwościami tego typu i ma więc już A7S3
    A u nas ... karawana idzie dalej !!

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 06-12-2018 o 09:04
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #1009
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    "Karawana (z perskiego kärwän – grupa podróżnych) – grupa kupców podróżujących razem ze względów bezpieczeństwa lub ekonomicznych przez odludne tereny, wiodąca ze sobą juczne zwierzęta, zmotoryzowana lub piesza."

    W ślad za nieuniknionym rozwojem technologii, jak widać z definicji karawana może obecnie jechać. Nawet autostradą (o ile ta jest położona w odludnym terenie). Nie można natomiast zobaczyć karawany w "miejscowości", bo ta z definicji nie jest miejscem odludnym. Szczególnie w sytuacji gdy zaparkował tam autobus z turystami biura podróży. Ponadto trudno w takiej sytuacji stwierdzić, czy psy szczekały na wielbłądy, czy na autobus.
    Ostatnio edytowane przez tomfoot ; 06-12-2018 o 09:37

  10. #1010
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Karawana jedzie dalej a James Bond ma tel Sony.
    Ostatnio jeździł też focusem ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 101 z 140 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •