Strona 34 z 37 PierwszyPierwszy ... 243233343536 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 364

Wątek: Canon M50

  1. #331
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Proszę o poradę.
    Jest oferta: używany aparat Canon EOS M5 w zestawie z obiektywami:
    - Canon USM 50mm/f1,4 + UV filtr
    - Canon USM 35mm/f2 + UV filtr (bez oryginalnego pudelka)
    - Sigma 17-70mm/f2.8
    dodatkowo adapter mocowania EF-EOS M.

    Funkcjonalnie dosyć fajny zestaw. Cena 4500 zł - Okazja, czy nieszczególnie?
    Korpus z adapterem można liczyć ok 2500 zł, o cenach szkieł nie mam pojęcia. Co podpowiecie?
    ale po co kupujesz M-ke?

    pod te obiektywy wolalbym cos w desen 800D albo moze 70D/77D (w zaleznosci od ceny). znacznie wygodniej sie w rece trzyma.

    M-ke kupowalbym pod szkla EFM: 32, 15-45, 22, 55-200. w tej kolejnosci. z EF dla mnie to mozna sie bawic w 50 STM ewentualnie w 85/1.8 (perspektywa 135mm w jasnym szkle to jest bomba), z czego ten ostatni jesli naprawde potrzebny, bo to juz jest relatywnie duze
    www albo tez flickr

  2. #332
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Do eMki znacznie lepszym tele jest EFS 55-250, praktycznie pod każdym względem.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #333
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Do eMki znacznie lepszym tele jest EFS 55-250, praktycznie pod każdym względem.
    bo to jest zupelnie niezle szklo. jedyny punkt przewagi EFM to duzo mniejszy gabaryt
    www albo tez flickr

  4. #334
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    bo to jest zupelnie niezle szklo. jedyny punkt przewagi EFM to duzo mniejszy gabaryt
    Tak, tylko że tu ten gabaryt to jest trochę zawracanie głowy, bo czy to wystaje tylko sporo czy bardzo to w praktyce już jest bez większego znaczenia .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #335
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tak, tylko że tu ten gabaryt to jest trochę zawracanie głowy, bo czy to wystaje tylko sporo czy bardzo to w praktyce już jest bez większego znaczenia .
    M55-200 to moje jedyne szkło M - w mieście zastępuje wielkie 70-300L dopiete do R.
    Takie jest porównanie:
    http://j.mp/2WYEMFo

    Jest trochę dyskretniej niż z 55-250.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 16-02-2019 o 01:05
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #336
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tak, tylko że tu ten gabaryt to jest trochę zawracanie głowy, bo czy to wystaje tylko sporo czy bardzo to w praktyce już jest bez większego znaczenia .
    z tym ze ja mam EFM i wiem jak ta roznica wyglada w realu. na korpusie moze i faktycznie nie byc drastyczna, w plecaku zmiana EFS na EFM zwalnia kupe miejsca. tam gdzie ty zapakujesz EFS 55-250 ja spakuje EFM 55-200, 32/1.4 i 15-45
    www albo tez flickr

  7. #337
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Jasne, kwestia indywidualnych preferencji .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #338
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    z tym ze ja mam EFM i wiem jak ta roznica wyglada w realu. na korpusie moze i faktycznie nie byc drastyczna, w plecaku zmiana EFS na EFM zwalnia kupe miejsca. tam gdzie ty zapakujesz EFS 55-250 ja spakuje EFM 55-200, 32/1.4 i 15-45
    Z tych tez powodów ja zainteresowałem się m4/3 (jeszcze mniejszy od canonowskich M) - jakość mi wystarcza, głębia też. a jak wsiadam do samolotu to aparat i obiektyw mam w kieszeni a nie w dodatkowym bagażu. W górach też to czuć.
    Tylko na imprezy z akredytacją biorę dużego canona by było go widać choć część zdjęć robię olkiem bo cichy i niepozorny.
    Aparat to narzędzie i każdy powinien dostosować je do siebie i tego co robi. Na torze wyścigowym nie pojedziesz ciągnikiem a VRC nie przewieziesz 50 ton mimo że moc silnika identyczna.

  9. #339
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez fotna Zobacz posta
    Z tych tez powodów ja zainteresowałem się m4/3 (jeszcze mniejszy od canonowskich M) - jakość mi wystarcza, głębia też. a jak wsiadam do samolotu to aparat i obiektyw mam w kieszeni a nie w dodatkowym bagażu. W górach też to czuć.
    Z tym że mniejszy... nie bardzo, to są różnice moim zdaniem w praktyce pomijalne, a obrazek z eMek jest mega. Jedno co ma olek fajne to sporo małych szkieł, z którymi lipa w eM ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #340
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Canon M50

    To prawda że wielkość aparatów jest porównywalna ale już obiektywy są dużo mniejsze.Dodatkowo stabilizacja w korpusie pozwala robić ze starymi szkłami - gdy zrobiłem na 50mm zorki zdjęcie nieporuszone przy 1 sekundzie kilka razy sprawdzałem czy przypadkiem nie pomyliłem rubryczek w exifie.
    Sądzę że wbudowanie w stabilizacji w korpus współpracującej ze stabilizacją obiektywów jest świetnym pomysłem. Olek to robi w 1 mkII i z tego co macałem na pokazach jest rewelacyjne.

Strona 34 z 37 PierwszyPierwszy ... 243233343536 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •