Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Zmiana z 20d na 40d/50d

  1. #21
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Zmiana z 20d na 40d/50d

    Sens jest moim zdaniem tylko w zamianie na 5d, ewentualnie 50d ale musisz się liczyć że taka stara piątka a także pięćdziesiątka może w każdej chwili paść. Ja ostatnio kupiłem sobie do zadań specjalnych własnie taka stara piątkę i pomimo tego, że do pracy i na co dzień używam 6d, to jestem zachwycony matrycą z tego staruszka. Najczęściej podpina pod niego właśnie 50mm stm i jest bajer. Moim zdaniem, żaden z późniejszych canonów nie miał już tak fajnych kolorów jak pierwsza piątka. Tylko że nie znasz dnia ani godziny... Z drugiej strony wczoraj przeżyła pięć godzin pałętania się w mrozie całkiem konkretnym mrozie (-15C).

  2. #22
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Zmiana z 20d na 40d/50d

    Pochwaliłbyś się na forum zdjęciami z 5d MK1.... Kilka najlepszych Twoim zdaniem.

    Ja raczej będę celował w przyszłym roku w 5d MK2, ale sporo osób przekonuje, że "classic" miał najciekawszą plastykę, obrazek nieporównywalny z niczym innym.

  3. #23
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Zmiana z 20d na 40d/50d

    Jeszcze jedno pytanie. Co mi da w użyykowaniu zmiana np. na 50d ? Używam amatorsko do zdjęć... różnych. Budynki i prosty reportaż. Nie muszę mieć mega szybkiego aparatu.

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Zmiana z 20d na 40d/50d

    Cytat Zamieszczone przez snatchorg Zobacz posta
    Jeszcze jedno pytanie. Co mi da w użyykowaniu zmiana np. na 50d ? Używam amatorsko do zdjęć... różnych. Budynki i prosty reportaż. Nie muszę mieć mega szybkiego aparatu.

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    Kilka megapixeli więcej, trochę lepsze iso, lepszy ekraik, szybkość. Prawdziwą różnicę odczujesz dopiero po przesiadce na FF, nie ważne czy to będzie pierwsza piątka, czy druga. Ogólnie kupowanie używanego sprzętu to ryzyko, tyle tylko że w przypadku 5d trochę większe, bo ten model był często używany, przez fotografów ślubnych, reporterów, z drugiej strony takie 50d też. Wydaje mi się że 5d jest jednak bardziej solidnie zbudowane niż 50d więc mimo wszystko powinno dłużej posłużyć. Jest ryzyko jest zabawa

  5. #25
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Zmiana z 20d na 40d/50d

    Zastanowię się jednak nad tym 5D jeżeli trafię jakąś dobrą okazję bez kosmicznego przebiegu i w miarę dobrej cenie :-)
    Póki co dziękuję bardzo Wam za pomoc i czas :-)

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Zmiana z 20d na 40d/50d

    Może warto zastanowić się nad 60D, ten model raczej nie przypadł do gustu semi pro (brak mikrokalibracji, tworzywa zamiast magnezu, słynna matryca z 7d), ale ma tilt screen i ogólnie raczej niskie przebiegi.

  7. #27
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Zmiana z 20d na 40d/50d

    W 60D nie podoba mi się ruchomy ekran, kompletnie nie widzę jego sensu.
    Będę rozglądał się za 5D jak fundusze pozwolą (czy - żona) ;-) ;-)

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Zmiana z 20d na 40d/50d

    Cytat Zamieszczone przez snatchorg Zobacz posta
    W 60D nie podoba mi się ruchomy ekran, kompletnie nie widzę jego sensu.
    Spróbuj robić makro kwiatka na błotnistej łączce, to zrozumiesz

  9. #29
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Zmiana z 20d na 40d/50d

    Nie robię zdjęć kwiatków i makro

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  10. #30
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Zmiana z 20d na 40d/50d

    No to spróbuj jakiekolwiek ujęcie z nietypowej perspektywy. Albo fotkę znad głów w tłumie. Dla mnie ruchomy ekran to jedna z absolutnie kluczowych kwestii w aparacie. A jak ktoś nie widzi sensu a aparat ma takie ustrojstwo to wystarczy je obrócić ekranem do użytkownika i traktować jak nieruchome ;-)
    G12, G3X, 80D, Samyang 8 Fisheye, 10-18STM, 15-85USM, 55-250STM, 50/1.8STM, 100/2.8L macro, SMC Takumar 135/2.5, Sigma 150-600C
    Flickr: https://www.flickr.com/photos/125851272@N07

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •