Zobacz wyniki ankiety: ZADANIA TEMATYCZNE nr. 2 -GŁOSOWANIE

Głosujących
36. Nie możesz głosować w tej sondzie
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 53

Wątek: Zadania tematyczne No. 2 - GŁOSOWANIE

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Zadania tematyczne No. 2 - GŁOSOWANIE

    Cytat Zamieszczone przez Tringa Zobacz posta
    Oj... Mam tak duże zaległości w obróbce, że zdecydowanie nie mam czasu na robienie nowych zdjęć
    Powinieneś robić tylko JPEG-i, odpadnie forsowna obróbka

  2. #42
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Zadania tematyczne No. 2 - GŁOSOWANIE

    Cytat Zamieszczone przez Tringa Zobacz posta
    Oj... Mam tak duże zaległości w obróbce, że zdecydowanie nie mam czasu na robienie nowych zdjęć
    Coś Ci zablokowało spust migawki? Idź na jakość, nie na ilość
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  3. #43

    Domyślnie Odp: Zadania tematyczne No. 2 - GŁOSOWANIE

    Wg mnie wystepuja „w naturze” zarowno takie konkursy gdzie zdjecie trzeba zrobic w zadanym czasie jak i te dopuszczajace szuflade. W obu przypadkach jest inny poziom trudnosci, inny poziom prac, inna ilosc uczestnikow w konsekwencji, kazda opcja ma inne wady i zalety. Dla mnie oba rozwiazania sa dobre i nic nie szkodzi aby w poszczegolnych edycjach konkursu zmieniac koncepcje lub aby byly niezalezne 2 konkursy pod warunkiem ze znajdzie sie prowadzacy i uczestnicy.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #44
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Zadania tematyczne No. 2 - GŁOSOWANIE

    Też preferowałbym wykluczenie szuflady. Na te 2 edycje zastanawiałem się, czy wysłać zdjęcie. Zrezygnowałem, bo stwierdziłem, że nie mam nic dobrze pasującego do tematu. Jeśli dopuszczone byłby tylko zdjęcia z określonego przedziału czasowego, to trzeba by było tak dobierać tematy, aby to było wykonalne, ale nie byłby żadnych wymówek, a szanse uczestników dużo bardziej zależałyby od kreatywności i umiejętności.
    Bez urazy, ale jak ktoś nie ma czasu robić zdjęć, to nie powinien mieć czasu siedzieć na forum fotograficznym.

    Ale narzucał nic nie będę (nawet gdybym chciał, to nie mam jak ). Mogę się mylić. Mam tylko wątpliwości, czy taki zabieg rzeczywiście zwiększa liczbę zainteresowanych

  5. #45
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Zadania tematyczne No. 2 - GŁOSOWANIE

    Wszystko zależy od frekwencji. Na początku dopuścimy szufladę. Jeśli frekwencja będzie duża to wprowadzimy utrudnienia i może wtedy szuflada będzie zakazana. Ale w to wątpie.
    Jeśli konkurs (nadsyłanie zdjęć) ma trwać 7 dni to jest to mało, naprawdę nie wszyscy dysponują czasem by coś zrobić. Wiele osób nie będzie miało zamiar dawać "byle czego" bo ma mało czasu. Wielu nie chce by ich reprezentowało niefajne zdjęcie.
    Dlaczego zakładacie, że to konkurs na kreatywność? To konkurs na dobre zdjęcie. Może tematem będzie po prostu np. krajobraz?
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Zadania tematyczne No. 2 - GŁOSOWANIE

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Wyciąganie fot z szuflady = "zobaczcie jaką zaje... fotę zrobiłem 10 lat temu". I być może nawet tę fotę uda się lepiej lub gorzej dopasować do tematyki konkursu. Odwrotna sytuacja - ogłoszenie tematu i wykonanie pracy w trakcie trwania konkursu wymaga kreatywności. Odrywamy d[u]p[y] od foteli, oczy od monitorów i robimy zdjęcie. W obecnej wersji konkursu można w nim wziąć udział nie biorąc nawet aparatu do reki.
    Temat konkursu był trochę pokrętny i kreatywność sprowadzała się bardziej do doboru fotki niż jej zrobienia. Rozumiem rasowych fotografów, którzy brzydzą się taka formułą i oddają pole dupkom, którzy na to idą. W życiu każdego fotografia ma inne miejsce.
    Swoją fotkę zrobiłem 22.09.2017 i wywołałem po raz pierwszy pod wpływem tematu konkursu. Na pewno nic świeżego bym nie "wykreował" w czasie przeznaczonym na przesłanie fotki.
    Obawiam się, że tematy do szybkiego zrealizowania to raczej typu: "dziecko", "pies", "kot", "starość", "młodość". Czy to zaktywizuje forum?
    Wydaje mi się, że dotychczasowe edycje Zadań tematycznych nie poruszyły CB bardziej niż przekomarzanie się odwiecznych adwersarzy Canona i Sony.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #47
    Bywalec Awatar Czarna_Offca
    Dołączył
    Jan 2018
    Miasto
    Siedmiogórogród
    Wiek
    36
    Posty
    167

    Domyślnie Odp: Zadania tematyczne No. 2 - GŁOSOWANIE

    początki zawsze są trudne. Może z czasem tematyczne poruszą na tyle, że utworzy się tutaj całkiem fajna ekipa, z którą będziem można spamować o wszystkim i o niczym

  8. #48
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Zadania tematyczne No. 2 - GŁOSOWANIE

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Temat konkursu był trochę pokrętny i kreatywność sprowadzała się bardziej do doboru fotki niż jej zrobienia.
    He...he, pokrętny. Nie był, bo każde zdjęcie łapało się do tego tematu, poza podwodnymi
    Pomysł na tytuł wpadł mi do głowy jak popatrzyłem na jakieś foto z wakacyjnej SZUFLADY.
    Laska się kąpała w morzu, biust jej wystawał ponad wodę (mam kolejne foto), wyżej wystawał masz łódki, w jeszcze wyżej nadleciał samolot, a w tle góry.

    Było od morza po pułap samolotów Czyli wszystko. Poza jakością tej fotki.



    --- Kolejny post ---

    P.S. Proponuję tytuł konkursu - nie Zadania tematyczne, ale SZUFLADA 3 przykładowo Ciasto w mieście. Tak jakby kulinarnie.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 03-03-2018 o 14:56

  9. #49
    Bywalec Awatar Czarna_Offca
    Dołączył
    Jan 2018
    Miasto
    Siedmiogórogród
    Wiek
    36
    Posty
    167

    Domyślnie Odp: Zadania tematyczne No. 2 - GŁOSOWANIE

    Drogi @RobertON temat już mam na międzygalaktyczną. Dziś wieczorem ruszam Mam nadzieję, że frekwencja będzie spora na CB

  10. #50
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Zadania tematyczne No. 2 - GŁOSOWANIE

    Cytat Zamieszczone przez Czarna_Offca Zobacz posta
    ... utworzy się tutaj całkiem fajna ekipa, z którą będziem można spamować o wszystkim i o niczym
    To można zrobić i bez konkursu

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •