Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD

  1. #41
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD

    Z tą sporą aberracją to lekka przesada, ale każdy widzi, co chce widzieć. Nie mam teraz zbytnio czasu, by porównać z innymi szkłami, ale zrobiłem dość sporo zdjęć i wygląda to szkiełko bardzo dobrze.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #42
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Z tą sporą aberracją to lekka przesada...
    Tam jednak nie było jakiegoś gigantycznego kontrastu, tylko ciemny brąz na jasnym.

    --- Kolejny post ---

    Dobra, kończę marudzenie, ja tego szkła nie kupię. Dla mnie sensem istnienia takiego zooma jest "stałkowa" jakość w całym zakresie przy pełnej dziurze. Tu już nie ma czego przymykać. Jeśli jakość zaczyna się przy 5.6, to wolę pomyśleć o 70-300. To moje bardzo subiektywne zdanie.

  3. #43
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jeśli ten test się potwierdzi, to raczej cena nowych będzie musiała zejść do 2200
    Testowanie obiektywów to nie jest prosta sprawa. W mojej opinii ten test może nie być do końca wiarygodny mimo najszczerszych chęci autora. Z tego powodu czekam na test Cichego i mam nadzieję, że nasz najznakomitszych polski portal też opublikuje swój test.

  4. #44
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    ... Z tego powodu czekam na test Cichego ...
    A ja czekam na test photozone. Jakoś tak się składa, że obiektywy, które znam, wypadają w ich testach bardzo blisko tego, co sam o nich myślę.

  5. #45
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD

    Na mnie nie liczcie, ja już jestem po zdjęciach testowych i złego słowa o Tamronie nie napiszę, no może poza jedną rzeczą nie związaną z optyką
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Na mnie nie liczcie, ja już jestem po zdjęciach testowych i złego słowa o Tamronie nie napiszę, no może poza jedną rzeczą nie związaną z optyką
    Napisz napisz

  7. #47
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD

    Znaczy się recenzja będzie, nie napiszę tylko złego słowa na optykę
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #48
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta

    (...) Dla mnie sensem istnienia takiego zooma jest "stałkowa" jakość w całym zakresie przy pełnej dziurze. Tu już nie ma czego przymykać. Jeśli jakość zaczyna się przy 5.6, to wolę pomyśleć o 70-300.
    Specjalnie dla Ciebie porównanie z 70-300. Tym razem na body Nikona DX, żebym mógł precyzyjnie dobrać parametry naświetlania i zrównać pole widzenia obydwu.

    Tamron 70-300 na ciut powyżej 200mm pełna dziura (f/5.3 pokazuje)
    http://www.kubacichocki.pl/test/tamr...kolek70300.jpg

    Tamron 70-210 na 210mm, pełna dziura (pokazuje źle f/4.2, bo mój aparat zawyża odczyt z elektromechanicznej przysłony)
    http://www.kubacichocki.pl/test/tamr...kolek70210.jpg

    Tamron 70-210 na 210mm, zrównanie przysłony do 5.3 jak w Tamronie 70-300 (odczyt zawyżony)
    http://www.kubacichocki.pl/test/tamr...olek70210b.jpg

    Na pierwszy rzut oka widać, że jest inna głębia ostrości, różnica w światłosile bazując na czasie naświetlania wynosi dokładnie 1EV (w 70-210 musiałem dać ekspozycję na -0.5 żeby histogram pokazywał to samo).

    O ostrości nie wspomnę - jest widocznie lepsza na pełnej dziurze, po zrównaniu parametrów to już przepaść.

    Druga para zdjęć, żeby ktoś nie powiedział, że siatka w rogu kadru ostrzejsza w 70-300 - kwestia minimalnego przesunięcia GO:

    70-210
    http://www.kubacichocki.pl/test/tamr...iatka70210.jpg

    70-300
    http://www.kubacichocki.pl/test/tamr...iatka70300.jpg


    W skrócie - 70-210VC jest o 1 EV jaśniejszy przy 210mm od 70-300VC, dając przy tym lepszą ostrość.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 29-04-2018 o 13:08
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #49
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 257

    Domyślnie Odp: Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Pojawił się już test: https://www.cameralabs.com/tamron-sp...-f4-vc-review/ . A na Polskim najznakomitszym portalu pojawiły się zdjęcia przykładowe. Ciekawe czy zostanie opublikowany również test, ponieważ w przypadku Tamron 10-24mm HLD skończyło się tylko na zdjęciach przykładowych. Dodatkowo bardzo mi brakuje testu T70-200 f/2.8 G2 na Optycznych i DXO. Ciekawe dlaczego ten obiektyw nie został tam przetestowany :/
    Podepnę tutaj recenzję z DCFever.com bo ona też została zrobiona na podstawie wersji dla Nikona.

    輕巧高水準之作:Tamron 70-210mm F/4 VC 測試 - DCFever.com - strona pierwsza

    輕巧高水準之作:Tamron 70-210mm F/4 VC 測試 - DCFever.com - strona druga

    DCFever.com 香港最受歡迎數碼產品資訊互動平台 - galeria przykładowych zdjęć

    Z recenzji tej można się dowiedzieć m.in. gdzie został wyprodukowany ten obiektyw (w Wietnamie) oraz zobaczyć jak wygląda jego winietowanie oraz dystorsja na krótszym (70mm) i dłuższym (210mm) końcu.

    Cena w HK HK$6,840 czyli widełki 3000-3200 PLN w zależności od tego jak, czym i kiedy ktoś przelicza

    Cena w PL podejrzana w dcfoto.pl: 3299 PLN niezależnie od wersji mocowania (Canon, Nikon)
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 29-04-2018 o 13:38

  10. #50
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD

    Cena jest przecież oficjalna, w końcu szkła są już w sprzedaży
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •