Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 54 z 54

Wątek: Kojena lustrzanka, pierwszy Canon - używany do 1000 zł lub nowy do 1400 zł.

  1. #51
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2017
    Miasto
    Poznań
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Kojena lustrzanka, pierwszy Canon - używany do 1000 zł lub nowy do 1400 zł.

    Jaś

    Nie ma co patrzeć. Za tym stoją patenty, a canon patrząc z perspektywy czasu nie kupuje mu niepotrzebnych licencji. O większy DR w matrycach canona będzie bardzo trudno. Musieli by zwiększyć sygnał z piksela, a bez naruszenia patentów tego od konsol będzie to raczej niemożliwe. Z drugiej strony nie ma co się spodziewać odpowiedników DPAF u konkurencji. Reszta technikali będzie na tym samym poziomie. Cały postęp w jakości matryc nie jest w pikselach, tylko w jakości wzmacniaczy współpracujących z matrycą. Obniżone szumy, wyższe ISO to najczęściej coraz lepszej jakości wzmacniacze przed ADC. Walka toczy się w części analogowej, gdzie parametry są od dawna wyśrubowane.
    Siła DPAF jest (imo) większa niż DR. To jest coś co u potencjalnego klienta działa już w momencie zakupu, a większy DR dla owych klientów będzie czymś niezrozumiałym. Raczej nie sądzę, że udziały canona z powodu mniejszego DR będą maleć.

    ETTR - to wynalazek ignorantów. To jak wynalezienie ponowne prochu i nadanie mu nazwy "rochp". Technika stosowana od "wieków" przy dobieraniu ekspozycji dla diapozytywów. A tu cytat z wiki "ETTR was initially espoused in 2003...". Ale to pewnie efekty myślenia, że analogiem zajmowali się pierwotni eskimosi. Ciekawe ile jeszcze starych technik jest ponownie odkrytych i nazwanych.
    Jeśli chodzi o przesunięcia EV, to jeśli światła z pomiaru punktowego dasz na +5EV, to to co było by cieniami w normalnej ekspozycji ląduje ci na środku. Jeśli będzie się jeszcze podnosić o 1EV, to wg normalnej ekspozycji na środku wyląduje to co miało być już najciemniejszymi czerniami. Przy ekspozycji na światła jak nie starcza DR, to nie ma co czarować i biedzić, tylko użyć braketingu. Nawet u konkurencji ten większy DR nie jest lepszy. To że coś tam widać, nie oznacza, że to ma porywającą jakość. Widać coś, ale jakość jest bardzo słaba.

    WzW
    "uspokoiłeś mnie z BF / FF"
    I fajnie Czytając fora internetowe można odnieść wrażenie, że wszytko jest do niczego.
    Jakość jak jest ci potrzebna jest uzależniona od prezentacji zdjęcia. Wszytko wychodzi od rozdzielczości ludzkiego oka. 1 minuta kątowa i to dla barwy zielonej. Dla czerwonej i niebieskiej jest dwa razy mniejsza. Reszta to tylko przeliczenia. Nie warto gonić króliczka, lepiej wiedzieć gdzie jest jego klatka.

    Suchy
    Zapoznaj się z Darktable - jest już pod windows. Warto poznać alternatywy, zwłaszcza kiedy są darmowe. Dodatkowo warto zapoznać się z Hugin-em. Jeśli nie do sklejania panoram, to do wykorzystywaniu go do tworzenia profili obiektywów. Dane z niego również są przydatne w Affinity.

  2. #52
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Kojena lustrzanka, pierwszy Canon - używany do 1000 zł lub nowy do 1400 zł.

    @Sluka:

    I fajnie Czytając fora internetowe można odnieść wrażenie, że wszytko jest do niczego.
    Sporo osób narzeka na BF lub FF. Ja raz doświadczyłem tego z Nikkorem 35 / 1.8. Niestety mimo że płaci się sporą a czasami bardzo dużą kasę za obiektywy, nie wszystkie trzymają parametry i są dobrze sprawdzone przez producenta.


    A co do darktable, dziś użyłem go żeby usunąć plamy ze zdjęcia. Plamy usnąłem ale jak zapisać zmiany do pliku? U mnie nie wyświetla się typowe menu "Pliki" Niestety ale wygoda użycia jeszcze trochę leży, interfejs mi nie "przypasił".

  3. #53
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2017
    Miasto
    Poznań
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Kojena lustrzanka, pierwszy Canon - używany do 1000 zł lub nowy do 1400 zł.

    Do Darktable polecam zerknąć do toturiali na YT. Tam nie ma menu "Pliki". Jak każdy nowy program "nie pasi" do starych przyzwyczajeń. Przyzwyczajenia są już w chmurze.

  4. #54
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Kojena lustrzanka, pierwszy Canon - używany do 1000 zł lub nowy do 1400 zł.

    No tak musiałbym się poduczyć, ale interfejs tego programu jest nieco dziwny, nietypowy nawet na tle innych programów za free.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •