Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 99 z 99

Wątek: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

  1. #91
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Ostatnio oglądałem jednego fotografa , który testował wiele szkieł Canona z A7III i Eye AF działał wzorowo choć nie pokazali zdjęć i wszystko było ze statywu.A7 i A7II też ma tą funkcję tylko chyba nie będzie śledził w tym trybie?
    5d III i parę słoików

  2. #92
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Ponadto przesiadając się na A7R2, typ R, (bez filtra AA) płacisz za dużą rozdzielczość matrycy, dużą szczegółowość/ostrość zdjęć.
    By to wykorzystać to trzeba robić albo duże wydruki albo duże cropy.
    No i trzeba stosować obiektywy które taką rozdzielczość przenoszą, na ogół drogie obiektywy.
    Inaczej to po prostu kasa wyrzucona "w błoto" .

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 16-01-2019 o 23:48
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #93
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    To prawda choć niektórzy chcą mieć matrycę jak największą tylko po co :-) no chyba że zawodowo wielkoformatowe wydruki itd. Wracając do meritum A7 jest najtańszy ,ale jakby dołożyć do A7II dostajemy lepszy grip, lepsze materiały zamiast plastiku ,szybszy autofokus i ? No właśnie czy eye af będzie w nim lepszy? I czy będzie to hulało z przejściówka Sigmy i szkłami Canona serii L 135 , 70-200 2.8 ? Niezaprzeczalną zaletą jest stabilizacja w korpusie na pewno w serii A7III. Najciekawsze że stabilizacje to już miałem w Sony Alpha 200 w 2008roku
    5d III i parę słoików

  4. #94
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez Eryk1 Zobacz posta
    To prawda choć niektórzy chcą mieć matrycę jak największą tylko po co :-) no chyba że zawodowo wielkoformatowe wydruki itd. Wracając do meritum A7 jest najtańszy ,ale jakby dołożyć do A7II dostajemy lepszy grip, lepsze materiały zamiast plastiku ,szybszy autofokus i ? No właśnie czy eye af będzie w nim lepszy? I czy będzie to hulało z przejściówka Sigmy i szkłami Canona serii L 135 , 70-200 2.8 ? Niezaprzeczalną zaletą jest stabilizacja w korpusie na pewno w serii A7III. Najciekawsze że stabilizacje to już miałem w Sony Alpha 200 w 2008roku
    Dla mnie 5D3 -> A7R2 było decyzją strategiczna. (duża liczba pikseli (potrzebuję), matryca R, stabilizacja)
    Sprzedałem wszystkie obiektywy Canona i zacząłem budować szklarnię systemową A7/9, uważam że tylko takie działanie ma sens
    Nie lubię "półśrodków"

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 17-01-2019 o 06:48
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #95

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Przesiadka ma pełny sens przy zmianie większości szkieł na systemowe lub sprawdzenie jak działają z MC-11. Nie czytaj bzdur jakie pisze kolega powyżej o tych mercedesach bo on nigdy nie używał takiego połączenia tylko po prostu wie a od opinii z trzeciej reki najlepiej trzymać się z daleka. Opinie o słabej współpracy pochodzą w zdecydowanej większości z czasów sprzed mc-11. MC-11 też nie zawsze sprawdza sie w 100%, szczególnie z długimi szkłami takimi powyżej 400 ale w wielu przypadkach działa bez wpływu na pracę szkła lub tez ten wpływ jest pomijalny. Canon dla R również ma przejściówkę. Idąc tropem motoryzacyjnym to jest to pewnie złożenie sobie dużego mercedesa z dwóch mniejszych ;-) Załączam link do sporego testu abyś sobie zobaczył i ocenił jak to wygląda. https://www.youtube.com/watch?v=qHxKxJ0zRaE&t=755s
    Ja używam SIGMA MC-11 z sigmą 150-600 z mocowaniem C i to śmiga bardzo dobrze, nieco lepiej (AF-C) niż z C7D bez przejściówki.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  6. #96
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Zobaczę później dzieki. Czy A7 jest dużo gorsza od A7II szczegolnie pod kątem działania eye AF? Generalnie seria II to mój cel ,bo i lepszy grip i materiały.
    5d III i parę słoików

  7. #97

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez Eryk1 Zobacz posta
    Zobaczę później dzieki. Czy A7 jest dużo gorsza od A7II szczegolnie pod kątem działania eye AF? Generalnie seria II to mój cel ,bo i lepszy grip i materiały.
    Jeśli chcesz porządny AF to trzeba myśleć o przynajmniej A7R2/A6300. Od tych puszek zaczyna się dużo lepsza współpraca z niefirmowymi szkłami przez przejściówki.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  8. #98
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Nie potrzebuję tyłu megapixeli a 6300 to nie mój klimat chyba poczekam na A7 misio jak cena spadnie.
    5d III i parę słoików

  9. #99
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Chodziło że na A7 III jak cena spadnie.
    5d III i parę słoików

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •